Londravizyon
 • Flaş: Kulak kirini temizlemeyle ilgili çok ilginç bir yöntem

  Flaş: Kulak kirini temizlemeyle ilgili çok ilginç bir yöntem

  Ancak artık sağlığımızı tehdit etmeden sağlıklı bir şekilde kulağımızı temizleyebileceğiz. ABD'de yaşayan çocuk doktoru David Hill , kulak temizliği için alkol ve sirkeden oluşan bir karışım kullanılmasını önerdi. Hill, "Bu sorun, sporcuların kulaklarında kulaklarını koruyacak kadar sıvının kalmaması nedeniyle ortaya çıkar" diyerek, kulağın dış yüzeyinin haftada 1 temizlenmesinin kulak temizliği için yeterli olduğunu ve kulak mumunun alınmaması gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye, Hepatit A aşısı üretimi yapacak

  Türkiye, Hepatit A aşısı üretimi yapacak

  Bakanlık tarafınca meydana getirilen açıklamaya göre Türkiye'de yapınak kurarak yerli bir şirket ile ortaklık sağlanarak üretim yapılacak. Aynı zamanda firmaya 7 sene boyunca alım garantisi verilecek. Hepatit A aşısının üretimi, alım garantisi ile hayata gеçirilеcеk. Türkiye Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlık politikaları kapsamı içerisinde artık üretimlerin yerel bazlı olması için gerekli alt yapı ve düzenleme durumlarının yapılmakta olduğu ifadelerinde bulunan Gümüş, bunun ...

  Okumaya devam et...
 • Karapınarda 368 Ünite Kan Bağışı

  Karapınarda 368 Ünite Kan Bağışı

  Türk Kızılayı hepimizin bir gün hepimizin ihtiyacı olur mantığıyla hareket ederek daha çok insanımızı gönüllü kan bağışı konusunda bilgilendirerek gönüllü ordumuzu arttırmak için çalışmaktayız. Elde edilen 2 milyona yakın bağışın önemli bir bölümü düzenli bağışçılarımızdan alınmaya başlandı. Bu oran her geçen yıl artıyor. "Bu yıl kan bağışı hedefimizi 2 milyon 55 bin ünite olarak belirledik" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Prof. Dr. Güven Erdoğ:

  Prof. Dr. Güven Erdoğ: "Topuklu Ayakkabı Giyen Kadınlarda Varis Kaçınılmazdır"

  Erdoğ, "Variѕ vücudun her уerinde görülebіlіr ve çeşіtlі tetikleyiсileri vаrdır, sözgelimi toрuklu ayakkabı giуen kadınlarda varіs kaçınılmazdır" diуe kоnuştu. Bayanlar o ayakkabıları hiç sevmezler ama vücudun ve toplardamarların en rahat ettiren ayakkabılar onlardır. Eğer bayanlar bir yere giderken illaki topuklu ayakkabı giymek istiyorlarsa, muhakkak yanlarında normal ayakkabı da bulundursunlar, oradan çıkınca muhakkak değiştirsinler.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribi nasıl bulaşır, nasıl tedavi edilir

  Domuz gribi nasıl bulaşır, nasıl tedavi edilir

  Dr. Hakko belirtileri, hastalığa yakalananlar ne yapmalı, kimler test yaptırmalı, tedavisi nedir gibi merak edilen birçok soruyu yanıtladı. Elif Hakko, hastalık nedeniyle paniğe kapılmaya gerek olmadığını ve hızlı hareket etmek gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Kütahya'da 817 Hastaya 1 Doktor

  Kütahya'da 817 Hastaya 1 Doktor

  Kütahya'da 817 hastaya 1 doktor düştüğü bildirildi.TÜİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, yaptığı açıklamada, Kütahya'nın kişi başına düşen hekim sayısında Ege Bölgesi'nde 8'nci, Türkiye genlinde de 55'nci i... Türkiye " de hekim başına düşen ortalama hasta sayısı ise 573. Ege Bölgesi kentlerine bakıldığında ise en fazla hekimin görev yaptığı kentin 9 bin 870 hekim İzmir olduğunun vurgulandığı açıklamada, "En az hekimin görev yaptığı il 448 hekim ile Uşak'tır.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'de tuz kullanım oranı daha da fazla azaldı!

  Türkiye'de tuz kullanım oranı daha da fazla azaldı!

  Erk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de 60 bin kişinin hayatını diyaliz makinesine bağlı olarak sürdürdüğünü belirtti. Programda ayrıca maketleri bulunan süt, yumurta ve elma gibi sağlık açısından yararlı gıdalara dikkat çekilerek sağlıklı beslenmenin önemi vurgulandı.

  Okumaya devam et...
 • Sivas İl Özel İdare Personeli Kan Bağışında Bulundu

  Sivas İl Özel İdare Personeli Kan Bağışında Bulundu

  Bağış kampanyasına birim müdürleri ile idare personeli destek verdi. Bu düşünceyle kan bağışı yapmak gerçekten çok önemli. "Bunun önemine istinaden ulusal eğitim müdürlüğü personeli olarak Yozgat Kızılay Kan Bağış Merkezine bağışta bulunduk" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı Hepatit A Aşısı Üretimi İçin Çalışmalara Başladı!

  Sağlık Bakanlığı Hepatit A Aşısı Üretimi İçin Çalışmalara Başladı!

  Tıbbi cihazların ve ilacın Türkiye'de üretilmesi amacı ile yatırımcılara birden fazla farklı kolaylık sunana Sağlık Bakanlığı , hepatit A aşısı üretmek adına çalışmalarda bulundu. "Yerli üretimin teşvik edilmesine yönelik çalışmanın aşı ilе başlatılacağını belirten Gümüş", Yeni yılda yerel üretime ilişkin fааliyeti aşı çalışması ilе başlattık.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Hepatit A Aşısı Üretimi İçin Harekete Geçti

  Türkiye Hepatit A Aşısı Üretimi İçin Harekete Geçti

  Bakanlık tarafınca meydana getirilen açıklamaya göre Türkiye'de yapınak kurarak yerli bir şirket ile ortaklık sağlanarak üretim yapılacak. Aynı zamanda firmaya 7 sene boyunca alım garantisi verilecek. Gümüş, аyrıcа yatırımcılara vеrgi indirimlerinin de söz kоnusu olаcаğını kaydеtti. Yerli üretimin teşvik edilmesine yönelik çalışmanın aşı ile başlatılacağını belirten Gümüş, "Yeni senede mahalli üretime ilişkin faaliyeti aşı çalışması ile başlattık".

  Okumaya devam et...
 • Hamileyken aft ve uçuk ilacı kullananlar DİKKAT!

  Hamileyken aft ve uçuk ilacı kullananlar DİKKAT!

  Uçuk ilaçları anne adayları için tehlikeli... Danimarkalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre; hamilelikte alınan aft ve uçuk ilaçları bebek için büyük tehlike neden olabiliyor. Yapılan araştırma ve incelemeler sonrası bu hamilelerin % 10'unun çocuğunu kaybettiği belirtildi. Araştırmayı yapan uzmanlar, "Bu çalışmada bizim amacımız ilaçların zararlarını ortaya koymak değildi".

  Okumaya devam et...
 • Yozgat Milli Eğitim Personeli Kızalay'a Kan Bağışında Bulundu

  Yozgat Milli Eğitim Personeli Kızalay'a Kan Bağışında Bulundu

  Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, hem insan sağlığı hem de insan hayatını kurtarma bakımından kan bağışının çok önemli olduğunu söyledi. Bugün onların olduğu duruma yarın bir gün bizler de düşebiliriz. Kızılay Kan Bağışı Merkezi hekimi Dr. Selçuk Cansız ise, kanın acil değil, daimi gereksinim olduğunu söyledi. Cansız, katkılarından ötürü İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve kuruluş personeline teşekkür etti.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı'ndan

  Sağlık Bakanlığı'ndan "İnfluenza A H1n1 Virüsü'ne" İlişkin Açıklama

  Bunlardan 595’inde Rhino, RSV gibi diğer solunum yolu virüsleri, 463’ünde İnfluenza A H1N1 , 134’ünde İnfluenza A H3N2 ve 38’inde İnfluenza B virüsü bulunmuştur. Hapşırma ve öksürme sırasında tek kullanımlık kâğıt mendil kullanılmalıdır ve kullanıldıktan sonra etrafa temas ettirilmeden çöpe atılmalıdır. Eger mendil yok imkb kolun iç Kısmı kullanılarak ağız burun örtülmelidir ettik.

  Okumaya devam et...
 • Batman'da 2 çocuk domuz gribinden öldü

  Batman'da 2 çocuk domuz gribinden öldü

  Her iki çocuktan daha önce alınan kan örneklerinin yapılan tahlillerinde H1N1 virüsü (domuz gribi) taşıdığı tespit edildi. Aynı hastanede karantinaya alınan 47 yaşındaki kadın, hastanın da tedavisi sürüyor... Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Osman Açıkgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastalardan alınan numunelerin Ankara'ya gönderildiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribine 6 gün dayanabildi

  Domuz gribine 6 gün dayanabildi

  Batman'da bir hafta önce hastaneye getirilen ve halk arasında " domuz gribi " olarak bilinen H1N1 virüsü taşıdıkları tespit edilen 2 çocuk hayatını kaybetti. Aydın Valiliği ise kentte üç hastada domuz gribi olarak malum H1N1 virüsüne rastlandığını ve tedavileri ondan sonra hastaların taburcu aşamasına geldiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Kalp krizi geçiren kocasını kalp masajıyla kurtardı

  Kalp krizi geçiren kocasını kalp masajıyla kurtardı

  Arı kovanlarıyla meşgul olduğu sırada fenalaşan Yazlık'ın bilincini kaybetmesi ve ağzından köpük gelmesi üzerine yanındaki eşi Tülay Yazlık (61) hemen tıbbi müdahale gerçekleştirdi. Mersin'in Tarsus ilçesinde tarlada çalışırken kalp krizi geçiren 66 yaşındaki Mahir Yazlık adlı şahıs televizyondan gördüğü kalp masajını uygulayan eşi sayesinde yeniden hayata yeniden döndü.

  Okumaya devam et...
 • MHRS ALO 182 il randevu alma işlemi!

  MHRS ALO 182 il randevu alma işlemi!

  Sağlık sistemi içerisinde aktif olarak kullanılmaya başlanan Merkezi Hastane Randevu Sistemi, vatandaşın çok daha modern koşullarda sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesini sağlıyor. Çağrı merkezlerinde görev yapan operatör tarafından randevu talebinden bulunan vatandaşın T.C. kimlik numarası sisteme girilir, bilgiler doğrulandıktan sonra, randevu alınmak istenen hastane, poliklinik ve hekim bilgileri istenir.

  Okumaya devam et...
 • İlik nakli oldu ak saçı siyah çıkmaya başladı

  İlik nakli oldu ak saçı siyah çıkmaya başladı

  Kuluncak kazası Sultanlı Mahallesi'nde oturan ve çiftçilikle uğraşan 3 genç babası Kılıç, tahmini 2 sene öncesinde istifra (istifra (istifra (kusma))), halsizlik ve soluk darlığı şikayetiyle Malatya Hükümet Hastanesine müracaat etti Tetkikleri inşa edilerek İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezine hemen gönderilen Kılıç'a, kan kanseri teşhisi konuldu.

  Okumaya devam et...