Londravizyon
 • Lise müdürü domuz gribi nedeniyle yaşamını yitirdi

  Lise müdürü domuz gribi nedeniyle yaşamını yitirdi

  Kronik şeker ve kalp rahatsızlığı da bulunan müdür Büyükkapu, yoğun bakım servisinden izolasyon odasına alındı. Aile tarafından alınan cenaze, Bünyan ilçesinde toprağa verilecek. "Bazı vakalarda kusma ve ishal de görülebiliyor" dedi. Riziko grubuna girip girmediklerini kişilerin kendileri saptayamaz. "Başlangıçta dahi zatürre olabileceği için hekim değerlendirmesi ehemmiyet taşıyor" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Soğuk hava kalp krizi ve felç riskini artırıyor

  Soğuk hava kalp krizi ve felç riskini artırıyor

  Havaların soğuması ile birlikte vücudun daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğunu belirten Çatakoğlu, bu enerjinin karşılanabilmesi için sempatik sistemin daha fazla çalıştığını söyledi. Ayaktaki kan dolaşımını daha fazla bozmamak için çok sıkı olmayan fakat soğuktan savunacak çoraplar seçenek edilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Doç.

  Okumaya devam et...
 • Tüp bebekte yeni yöntem! Yumurta rahimde döllenecek

  Tüp bebekte yeni yöntem! Yumurta rahimde döllenecek

  Geliştirilen yeni yöntem sayesinde tüp bebek tedavisinde yumurta artık laboratuvar ortamında döllenmeyecek. Uzmanlar, AneVivo ile gerçekleştirilen suni döllenmelerin hem çiftlere "doğal bir döllenme " hissi yaşatarak moral verdiğini hem de ana rahminde döllenmiş olan embriyoların daha sağlıklı olmasını sağladığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Geçmeyen diz ağrıları neden oluyor?

  Geçmeyen diz ağrıları neden oluyor?

  Eklemin içi ve dışı vardır. Ön tаrаftаn diz kаpаğı ile kоrunur. Ayrıcа Eklem içindеki tüm kеmik yüzеylеr eklem kıkırdаğı ile örtülmüştür. Ağrı yakıntısı sık olarak görülmektedir. "Artroskopi eklem içine bakmak demektir" diyen Op. Dr. Zafer Volkan Gökçe, "Bir eklem içinde meydana gelen sorunları tespit ve tedavi etmekte kullanılan ve 'Anahtar Deliği Cerrahisi' diye bilinen bir uygulamadır".

  Okumaya devam et...
 • Sıkıldığınız dövmenizden kurtulabilirsiniz Haberi

  Sıkıldığınız dövmenizden kurtulabilirsiniz Haberi

  Dövme'nin tаttоо çeşіtlі mаkinе ve aletler ile kalıcı boya pigmentlerinin dış cilt tabakasının altına уеrlеştirilеrеk оluşturulan şekiller olduğunu söуleуen Oр.Dr.Eѕer Aydoğdu, "Giderek dövmelerіmіzden vazgeçebilir veyahut çeşitli nedenlerle sildirmеk zorunda kalabiliriz".

  Okumaya devam et...
 • 15 yaşındaki kız 90 yaşında gösteriyor!

  15 yaşındaki kız 90 yaşında gösteriyor!

  Magali bu hastalığa sahip olan dünya üzerindeki sayılı kişilerden. 18 Ocak 2016 - 14:10:00. DOKTORLARI YANILTTIDoktorlar tarafından Magali Gonzales Sierra'nın 13 yaşına geldiğinde ölmesi bekleniyordu. Bu parti sayesinde Magali kendini gerçek bir prenses gibi hissetti. Büyüme duruyor, duruş bozuluyor, dışarıdan verilen hormon takviyeleri ise netice vermiyor.

  Okumaya devam et...
 • 140 kiloydu ikizleri için 7 ayda 60 kilo vermeyi başardı!

  140 kiloydu ikizleri için 7 ayda 60 kilo vermeyi başardı!

  Bebeklerinin üzüntüsünü yaşamakta olan Yaman, ikinci tüp bebek denemesi sırasında da 4,5 sene önce "Eymen" ve "Eren" adını vermiş olduğu ikiz bebeklerini dünyaya getirmişti. Çocuklarının alakaya muhtaç olduğunu anlatan Yaman, "Çocuklarım hiperaktif". Operasyon oldum ve kilo verdim. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum.

  Okumaya devam et...
 • İkizleri için 7 ayda 60 kilo verdi

  İkizleri için 7 ayda 60 kilo verdi

  Fakat Arzu Yaman , kullandığı hormon ilaçları nedeniyle kısa sürede 140 kiloya ulaştı. Yaman, 3,5 yaşına ulaşmış olan ve aşırı hareketli olmaları nedeni ile "hiperaktivite bozukluğu" teşhisi konulmuş olan çocukları ile ilgilenemez duruma geldi.

  Okumaya devam et...
 • Manipülasyonun masajla karıştırılmaması gerekir

  Manipülasyonun masajla karıştırılmaması gerekir

  Ali Şahabettinoğlu, bel ağrılarının nedenleri hakkında açıklama yaptı. Vücudun ağırlık kısmını taşımakta olan omurların üzerine yüklenmekte olan ağırlık arttığı zaman sorunların çoğalmakta olduğunu anlatmakta olan Fizik Tedavi ve Manipülasyon Uzmanı Dr.

  Okumaya devam et...
 • Hiperaktif ikizleri için 7 ayda 60 kilo verdi!

  Hiperaktif ikizleri için 7 ayda 60 kilo verdi!

  Bebeklerinin üzüntüsünü yaşamakta olan Yaman, ikinci tüp bebek denemesi sırasında da 4,5 sene önce "Eymen" ve "Eren" adını vermiş olduğu ikiz bebeklerini dünyaya getirmişti. Yaman, yaptığı açıklamada, hayatı boyunca kilo problemi yaşadığını hamilelik süreci öncesinde gördüğü tedaviler nedeniyle daha fazla kilo aldığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiyede 30 bin hasta organ nakli bekliyor Haberi

  Türkiyede 30 bin hasta organ nakli bekliyor Haberi

  Türkiye'nin organ nakli konusunda çok iyi bir noktaya geldiğini belirten İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doku Tiplendirme Laboratuvarı Sorumlusu Prof.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribi can almaya devam ediyor...2 ölü

  Domuz gribi can almaya devam ediyor...2 ölü

  S.E: burada tedavi altına alındı. Dr. Hüseyin Kaya Süer ise, domuz gribi hastalığının erken teşhis ve tedavisinde, hastalığın seyrinin endişe edilecek boyutlara ulaşma ihtimalinin az olduğunu söyledi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden S.E. bugün hayatını kaybetti. Yüksek ateş ve solum yetersizliği şikayetiyle B.B. Saadet E. yarın Ulu Cami'de kılınacak öğle namazın toprağa verilecek.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı:

  Sağlık Bakanlığı: "Antiviral grip ilaçları ve aşısında sıkıntı yaşanmıyor"

  Bakanlık ilaç ve aşı temininde herhangi bir sorun bulunmadığını belirtirken, bazı eczacılar aşırı talep sebebiyle ilaç bulmakta zorlandıklarını söylemiş oldu. Sağlık Bаkаnlığındаn уapılan " grip ilacı" іzahında, ülke genelinde antіvіral grip іlaçları ve aşı tеminindе söz konusu bir sıkıntı yаşаnmаdığı bеlirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı'ndan grip ilacı açıklaması geldi

  Sağlık Bakanlığı'ndan grip ilacı açıklaması geldi

  Sаğlık Bаkаnlığı, ülke genelinde antiviral griр ilaçları vе аşı tеminindе herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını bildirdi. "ECZANELER ZORLANIYOR " Domuz Gribi olarak malum H1N1 virüsü vakalarının artmasının peşinden eczaneler, öğrenci yetişmekte zorlanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Ünlü ve Aykırı Dr. Canan Karatay, Hakkında Çıkanlara isyan Etti

  Ünlü ve Aykırı Dr. Canan Karatay, Hakkında Çıkanlara isyan Etti

  Dr. M. Canan Efendigil Karatay'ın "Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD), gebelikte uygulanmakta olan bir tetkik türü konusundaki görüşünü basın açıklamaları ile kamuoyuyla doğrudan paylaşarak, halk sağlığı konusunda kaotik bir ortam yaşanmasına yol açtığı" gerekçesiyle " Geçici Olarak Meslekten Alıkoyma Cezasıyla Cezalandırılmasına " ve " Ceza Süresinin 15 Gün Olarak Belirlenmesine " karar verildi.

  Okumaya devam et...
 • Adıyaman'da otobüsler dezenfekte edildi

  Adıyaman'da otobüsler dezenfekte edildi

  Bundan dolayı toplu taşıma araçları kalabalık ve yoğun oluyor. "Bu uygulamaya aralıklarla devam edeceğiz" diye konuştular. Günde 10 bin civarında yolcu taşıdıklarını dile getiren Koçak, bu sayının günden güne arttığını ve bunun için dezenfekte çalışmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.

  Okumaya devam et...
 • Canan Karatay'dan Korkutan Ekmek Açıklaması

  Canan Karatay'dan Korkutan Ekmek Açıklaması

  Ben biraz medyaya çıkıp, çok görüldüğüm zaman bu geliyor. Ben onların dediklerini yeniden ediyorum. Ben gerçek bilimi, temel bilimi konuşuyorum, geri adım atmaya olanak yok. Dr. Canan Karatay , kromozomu artırılan buğdayda oluşan fazla glutenin çok sayıda hastalığa neden olduğunu savundu. Karatay'dan ürküten ekmek iddiası Prof.

  Okumaya devam et...
 • Ülkemiz artık kendi Hepatit A aşısını üretecek

  Ülkemiz artık kendi Hepatit A aşısını üretecek

  Türkiye'de şirkete yedi yıl içerisinde alım garantisi verecektir. İlaç ve tıbbi cihazlarda dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için çalışmalara başlayan Sağlık Bakanlığı, ilaç ve tıbbi cihazların Türkiye"de üretilmesi için çalışmalara başladı".

  Okumaya devam et...
 • Kulak kirini temizlemede ilginç yöntem!

  Aynı zamanda uzmanlar tarafından yapılan uyarılara rağmen, birçok kişinin kulak çubuğu kullanarak kulaklarını temizlemeye devam ettiklerini de belirtti. Yüzücülerin sürekli kulaklarında sorun yaşamasının nedeninin ise kulaklarını koruyacak kadar sıvının kalmaması nedeniyle olduğunu belirten Dr. Hill, kulağın dış yüzeyinin haftada 1 temizlenmesinin kulak temizliği için yeterli olduğunu ve bu kulak mumunun alınmaması gerektiğini söylüyor.

  Okumaya devam et...
 • Yüksek topuklu ayakkabı bel fıtığına yol açabilir

  Yüksek topuklu ayakkabı bel fıtığına yol açabilir

  Aynı zamanda yüksek topuklu ayakkabıların bel kavisini arttırdığını ve bu nedenle ağırlık merkezinin öne doğru kaydığını belirtildi. Özellikle çalışan kadınların ilk tercihlerinden biri olan yüksek topuklu ayakkabılar, insan vücudunda bir çok farklı sağlık sorununa sebep oluyor.

  Okumaya devam et...