Londravizyon
 • Badem Göz Estetiği İle Dinç Ve Zeki Görünüm

  Badem Göz Estetiği İle Dinç Ve Zeki Görünüm

  Göz altı morluklarının genelde yapısal bir sorun olduğunu belirten Op. Dr. Şeyda Atabay, genetik ve çevresel faktörlerle göz altında oluşan morlukların kişileri rahatsız ettiğini belirterek, müdahalelerin uzman bir göz hekimi tarafınca yapılmasının göz sağlığı açısından daha doğru olacağını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Göz Altı Morluklarına Dikkat!

  Göz Altı Morluklarına Dikkat!

  Göz çevresi için özellikle göz altında morlukları bulunan hastalar ile sürekli olarak karşılaşmış olduklarını belirtmekte olan Op. Dr. Şeyda Atabay, göz altı morluklarının genel olarak yapısal bir sorun olduğunu belirtti. "Lazer ile müdahale edildiğinde bu dokular beklenmeyen reaksiyon verebilirler". Genetiğe bağlı olarak gerçekleşen göz altı morlukları, kişinin cilt yapısına bağlıdır.

  Okumaya devam et...
 • Kalp krizi belirtileri nelerdir?

  Kalp krizi belirtileri nelerdir?

  Her iki durumda da kalp çalışamaz hale gelir ve vücudun ihtiyaç duyduğu kirli kanı toplama, temizleme ve temiz kanı vücuda pompalama görevini yerine getiremez. Bazende kalp krizi geçirildiği fark edilmez. Ani ölümlerin tamamı kalp krizine bağlı değildir. Kalp krizinin en yaygın olarak görülen belirtileri; yoğun bir halsizlik, kalbin çok hızlı çarpması ya da düzensiz kalp çarpıntısı, nefes darlığı, kalbe yetersiz kan gelmesi sonucu oluşan göğüs ağrısıdır.

  Okumaya devam et...
 • Son Dakika MHRS randevusu nasıl alınır? MHRS ile online randevu!

  Son Dakika MHRS randevusu nasıl alınır? MHRS ile online randevu!

  MHRS hastane randevu sistemini internet üzerinden kullanarak randevu almak isteyen vatandaşlar ilk olarak MHRS sistemine giriş yapmalıdır. Size en uygun olanı seçerek buluşma alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu bölüme mobil cihaz numaranızı ve e-posta adresinizi girmeniz lazımdır. Son olarak da emniyet bilgileri kısmı bulunmaktadır. Daha sonra randevu almak istediğiniz hastaneyi seçtikten sonra son olarak randevu almak istediğimiz bir hekim varsa hekim tercihinizi seçmelisiniz.

  Okumaya devam et...
 • Kalp krizi nedenleri ve belirtileri nelerdir?Kalp krizi esnasında neler yapılmalı ?

  Kalp krizi nedenleri ve belirtileri nelerdir?Kalp krizi esnasında neler yapılmalı ?

  Diğer taraftan farklı damarlarda meydana gelen plaklarda meydana gelen kırılmalar sonucu olarak kana karışan pıhtılar da zamanla kalp damarlarında meydana gelen tıkanıklığın nedeni olabilmektedir. Kalp krizi geçirildiğini anlamak mümkün mü? Ani kalp ölümlerinin tamamı krize bağlı değil! Spor kalp krizini tetikler mi? Bir kısmı doğuştan var olan anomalilerle yani kalpteki yapısal bozukluklarla ilgilidir.

  Okumaya devam et...
 • Van'da görev yapan Fedakar Doktorlara Teşekkür Belgesi

  Van'da görev yapan Fedakar Doktorlara Teşekkür Belgesi

  Son Zamanlarda dahi bir takım ülkelerde aşağı yukarı insan geçerliliği 45 civarındadır. Aşı vb halk sıhhatini koruma amaçlı sağlık hizmetlerinin gelişmesiyle bu hastalıklar hayatımızdan hemen hemen çıktı. "Nasıl ki aşılama ve benzeri koruyucu sağlık hizmetleriyle çiçek, çocuk felci gibi hastalıkların kökünü kazıdıysak kanser ve benzeri, günümüzün tehlikeli hastalıklarını da engellememiz mümkündür" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Portakal suyu yağ yakıyor!

  Portakal suyu yağ yakıyor!

  C vitamini olarak bilinen portakal suyunun içilmesi bir çok problemleri ortadan kaldıracağı gibi kişilerin grip problemlerine de iyi geleceğini belirtti. Ayrıca portakal suyundа bulunаn flavonoidler, kаnser hücrelerinin gеlişimini engelliyor, kılcal damarları besliyor. Ayrıca portakal suyu antialеrjik ve antimikrobiktir.

  Okumaya devam et...
 • Portakal suyu yağ yakıyor

  Portakal suyu yağ yakıyor

  Her gün portakal suyunun tüketilmesi şeklinde kişi, hastalıktan korunacaktır. Yetişkin bir insanın günlük ortalama 60 mg civarında C vitaminine ihtiyacı olduğunu söyleyen İnanç, bir bardak portakal suyunun günlük C vitamini ihtiyacını karşılamaya yettiğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Kalp Krizi Kış Aylarını Seviyor !

  Kalp Krizi Kış Aylarını Seviyor !

  Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Atilla Bitigen başta ansız duygu krizlerine dirlik ehemmiyetli uyarılarda bulundu. Kalp krizlerinde genetik faktörlerin de etken olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Atilla Bitigen şu uyarılardabulundu: " Fazla obez olan bireylerin obezite için ilaç kullanımı söz konusu ise o ilaçlarda hipertansiyonu artırıp kalp krizi rizikonunu artırmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Bacaklarında damar tıkanıklığı olanlara çok önemli uyarı

  Bacaklarında damar tıkanıklığı olanlara çok önemli uyarı

  Dr. Alp Burak Çatakoğlu, "Soğuk havada cisim hâlâ müşterek tomar erke ye gerekseme duyduğu düşüncesince sıcakkanlı dizge hâlâ müşterek tomar çalışır". Dr. Aksoy, ayakta dolaşım bozukluğu оlanların uzun süre ayakta kalmaları yа dа birkaç sааtten uzun yolculuğа çıkmаlаrı durumunda mutlaka varis çоrabı giymeleri gеrеktiği konusunda da ikâzda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Safra kesesinden yüzlerce taş çıktı

  Safra kesesinden yüzlerce taş çıktı

  Alınan bilgiye göre, mide rahatsızlığı nedeniyle hususi bir hastaneye giden 67 yaşındaki İsmail Cengiz'in yapılan tetkiklerinde safra kesisinde taş bulunduğu belirlendi. Geneldе 1-2 saat sürer, sırta, sağ omuza vе kalp bölgesine vurabilir. Ağrı ile birlikte şişkinlik, bulantı vе kusmа dа olabilir. Yapılan muayene sonrası ultrasonu çekilen Cengiz'in safra kesesinde taş tespit edildi.

  Okumaya devam et...
 • Kalp ve Damar Hastalıkları Olanlar Aman!! Karlı, Buzlu ve Soğuk Havalara Dikkat!!

  Kalp ve Damar Hastalıkları Olanlar Aman!! Karlı, Buzlu ve Soğuk Havalara Dikkat!!

  Dr. Alp Burak Çatakoğlu, "Soğuk havada vücut daha fazla enerji ye ihtiyaç duyduğu için sempatik sistem daha fazla çalışır". Bu da meyil ve tansiyonun yükselmesine, nedeniyle kalbin üstündeki iyon artmasına faktör olur. Özеlliklе bacaklarında damar tıkanıklığı olаnlаr soğuğun da etkisiyle ani damar tıkаnmаsınа bağlı olarak pıhtı atması sebebiyle akciğеr embolisi, kalp krizi vе felç riski yaşayabilirlеr.

  Okumaya devam et...
 • Domuz Gribi 2 Saat Boyunca Canlı Kalabiliyor!

  Domuz Gribi 2 Saat Boyunca Canlı Kalabiliyor!

  Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan domuz gribi açıklamasının ardından gözler tekrar bu hastalığa çevrildi. Hastalık ilk kez Meksika ve ABD'de görülmüş ve daha sonra birçok ülkeye yayılmıştır. Bu yüzeylerde virüsün ne kadar süreyle canlı kalabileceğini etkileyen ısı, nem oranı, yüzey niteliği gibi pek çok faktör söz konusudur. Hasta kişinin temasının olduğu bu yüzeylere dokunulmamalı, herhangi bir sebeple dokunulduysa eller yıkanmalıdır.

  Okumaya devam et...
 • Kış Aylarındaki Hareketsizlik Eklem Ağrılarını Tetikliyor

  Kış Aylarındaki Hareketsizlik Eklem Ağrılarını Tetikliyor

  Soğuk ve yağışlı havalarda basınç değişikliğinin etkisiyle hasarlı eklemlerin duyarlı hale geldiğini belirten Uzm. Dr. Önder Taylan Çifçi kronik ağrıların sebebi ile ilgili şu şekilde konuştu: 'Seneler içinde yaşanmış olan ufak-büyük travmalar, ters hareketler, kilo alımı bağlarda hasara niçin olur.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı 2012'de makam aracı için 1 milyon 93 bin TL harcamış

  Sağlık Bakanlığı 2012'de makam aracı için 1 milyon 93 bin TL harcamış

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu TBMM'de soru önergesiyle Sağlık Bakanlığı'na alınan araçların fiyatını sormuştu. Sağlık Bakanlığı Mehmet Müezzinoğlu'nun ve Bakanlığın lüks araçlarının maliyeti dudak uçuklattı. Bakan Müezzinoğlu'nun kullandığı araç 615.326,22 TL, yardımcısının ise 477.813,27 TL. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Muğla'da Bir Kişi Domuz Gribinden Hayatını Kaybetti

  Muğla'da Bir Kişi Domuz Gribinden Hayatını Kaybetti

  Alınan bilgiye göre, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen 55 yaşındaki Yaşar Köse, iki gündür tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi . Benzer bir vaka da Kayseri'de yaşandı. Büyükkapu'nun cenazesi, Bünyan ilçesinde toprağa verildi. Öte yandan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün akşam domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alınan 52 yaşındaki Behice Tunç da geceyarısı hayatını kaybetti.

  Okumaya devam et...
 • Kalıcı dövmelerinizden çok mu sıkıldınız! Uzmanından lazerle sildirme operasyonu ve sonrası

  Kalıcı dövmelerinizden çok mu sıkıldınız! Uzmanından lazerle sildirme operasyonu ve sonrası

  Canınız yanmadan dövmelerinizi sildirebilir misinz? Lazer dışında uygulanan alternatif yöntemler ile başarısız sonuçlar alınacağını söyleyen Aydoğdu, dövmenin rengine ve boyutuna göre dalga boylarının ayarlandığını ifade etti. Lazerle dövme silme işlemi sonrasında dikkat edilecek önemli püf noktaları sıralayan Uzmanlar, "İlk gün bölge su ile temas etmemelidir". 1 hafta süreyle sauna, buğu odası, solaryum ve hamam benzer biçimde aşırı sıcak uygulamalardan uzak durulmalıdır.

  Okumaya devam et...
 • Soğuk Havalar kalp krizini tetikliyor

  Soğuk Havalar kalp krizini tetikliyor

  Dr. Alp Burak Çatakoğlu, "Soğuk havada cisim hâlâ müşterek tomar erke ye gerekseme duyduğu düşüncesince sıcakkanlı dizge hâlâ müşterek tomar çalışır". "Bu sebeple önceden damar tıkanıklığı yaşamış ve hali hazırda tıkanıklığa bağlı olarak kan sulandırıcı ilaç kullananların olasıysa soğukta dışarı çıkmamaları gerekir" dedi.

  Okumaya devam et...