Londravizyon
 • Dikkat soğuk hava yüz felci edebilir!

  Dikkat soğuk hava yüz felci edebilir!

  Yüz sinirinin çalışmamasının en bariz bulgusunun yüzün bir yanındaki hareketlerin azalması veya kaybolması olduğunu ifade eden Nöroloji Uzmanı Dr. Haluk Akış, Gözyaşı ve tükürük salgısının azalması ve tat duyusunun bozulması yüz siniri felcinin belirtisidir.

  Okumaya devam et...
 • Türk Tıbbi ve Onkoloji Derneği Açıklaması

  Türk Tıbbi ve Onkoloji Derneği Açıklaması

  Kanser rizikonunu minimuma indirmenin yönteminin erken tanı ve tanı olduğu anlam edilen açıklamada, erken tanıyla tedavi edilen hasta olanların kanserden kurtulma talihinin daha yüksek olduğuna dikkat çekildi. Sıhhatli beslenmek kanserden savunmada en ehemmiyetli noktalardan birisidir. Fast food seçimi beslenme, hazır ve işlenmiş gıdalardan kaçınma, sebze ve meyveden varlıklı akdeniz usulu beslenme her insanın yapabileceği kolay korunma yöntemleridir.

  Okumaya devam et...
 • 82 yaşındaki kadın 3 hastaya umut oldu

  82 yaşındaki kadın 3 hastaya umut oldu

  Balıkesir'de geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 82 yaşındaki kadının böbrekleri ve karaciğeri 3 hastada hayat bulacak. Yaşanan durum üzerine merhumenin ailesi ile görüşen Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinasyon Sorumlusu Dr.

  Okumaya devam et...
 • Ukrayna'da Grip Alarmı 83 Kişi Öldü

  Ukrayna'da Grip Alarmı 83 Kişi Öldü

  Son Haber Ukrayna'da grip salgını: 83 kişi öldü ŞOK Haber, çok önemli flaş gelişmeler yaşanıldı. Can kayıplarının başlıca nedeni doktora geç başvurulması hastalığın aşırı ilerlemesi olarak tespit edildi. Kiev'in de içinde olduğu 11 bölgede ise salgın eşiği yüzde ellinin üzerinde aştığı tespit edildi. Ülke çapında en bir sürü grip vakası Rivne kısmında görüldü, minimum ise Harkiv kısmında kayıtlara geçti " dedi.

  Okumaya devam et...
 • Domuz Gribine Yakalanan Hamile Kadın Nasıl Kurtuldu?

  Domuz Gribine Yakalanan Hamile Kadın Nasıl Kurtuldu?

  Pınarbaşı Hükümet Hastanesi'ne 9 Ocakta 2016 tarihinde ateş, öksürük, halsizlik, yorgunluk ve solunum sıkıntısı yakıntılarıyla müracaat eden 34 haftalık hamile ev kadını Telli Yaman, genel halinde bozulma nedeni ile Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne sevk edildi Acil Servis'te yapılmış olan önce müdahale sonrasında hastaya Akut Solunum Yetmezliği ( ARDS ) tanısı kondu ve hasta anında yapay solunum cihazına bağlandı.

  Okumaya devam et...
 • İbrahim Tatlıses'in domuz gribi şoku!

  İbrahim Tatlıses'in domuz gribi şoku!

  Henüz 4 aylık olan Celile bebek, geçtiğimiz 15 Ocak günü rahatsızlanarak ailesi tarafından Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane yetkilileri ilk gelişinde virüsün tespit edilerek tedavisine başlanan bebeğin halen yoğun bakım ünitesinde karantina uygulamasında bulunduğunu kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Hamile olan kadın domuz gribini

  Hamile olan kadın domuz gribini

  Hürriyet'te yer alan habere göre Pınarbaşı Devlet Hastanesi'ne 9 Ocak 2016 tarihinde ateş, öksürük, halsizlik, yorgunluk ve solunum sıkıntısı yakıntıları ile müracaat eden 34 haftalık gebe ve hane kadını olan Telli Yaman, genel vaziyetinde bozulma sebebiyle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne gönderildi.

  Okumaya devam et...
 • MHRS ALO 182 randevusu nasıl alınır?

  MHRS ALO 182 randevusu nasıl alınır?

  Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve hayata geçirilen MHRS adı verilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile hastaneye gitmeden ilgili bölümden istenilen saate randevu alınabiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturarak, MHRS randevu işlemi gerçekleştiriliyor. MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmek tesiniz.

  Okumaya devam et...
 • Ankara'da grip salgınına karşı savaş!

  Ankara'da grip salgınına karşı savaş!

  Haberin devamı ve ayrıntıları için bizden ayrılmayınız. Şok: Ankara'da EGO otobüsleri Domuz Gribine savaş açtı! hakkındaki son gelişmeler ve detaylar haberimizin devamında. EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, Ankara'da günlük 1250 otobüsün çalıştığını ve bu otobüslere ortalama olarak 750 bin ile 800 bin kişinin bindiğini belirtirken, bu kadar çok yolcunun bindiği otobüslerin mikrop yuvası haline geldiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Uzmanlar uyardı: MRSA Sakalsız erkekleri vuruyor!

  Uzmanlar uyardı: MRSA Sakalsız erkekleri vuruyor!

  Uzmanlar, " Sakalın bakteri riskini artırmadığı ortaya çıktı. Aksine traş olmuş erkeklerde bakteriye daha fazla rastlandı". Daha değişik araştırmacıların hipotezine göre ise sakallar kendiliğinden enfeksiyon ile savaşabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Her gün 2 bardak süt kilo vermede yardımcı

  Her gün 2 bardak süt kilo vermede yardımcı

  Sağlıklı olmak için dayanılmaz bir besin olan sütün esasında yaşamın her çağında kesinlikle tüketilmesi gerektiğini belirten İnanç, " Fazla kilo" hemen hemen çağımızın basit sorunu. Dr. İnanç, içeriğinde 40'tan fazla besin öğesi bulunan sütün, grip, soğuk algınlığı ve farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde oldukça önemli olduğunu vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Vali Ali Fidan denetledi

  Vali Ali Fidan denetledi

  Vali Ali Fidan, sağlık kurumlarının denetimi kapsamında Aziziye Mahallesinde faaliyet gösteren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine giderek denetim ve incelemelerde bulundu. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde de yine evde sağlık hizmetlerine ihtiyacı olan hastalarımız için sağlık ekibimiz bulunuyor. Vali Ali Fidan, hastane birimlerini gezdikten sonrasında Başhekimlik odasına geçerek burada Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Cenk Akça'dan, kurumla ilgili bilgiler aldı.

  Okumaya devam et...
 • Tıraş Olan Erkekler Daha Çok Ölüyor!

  Tıraş Olan Erkekler Daha Çok Ölüyor!

  Araştırma erkek hastane çalışanları üzerinde yapıldı, tıraş olmuş ve sakallı erkeklerden örnekler alındı. Hastanelerde çalışan sakallı ve sakalsız olan erkekler üzerinde yapılan çalışmaya göre, sakal tıraşlı erkeklerin 'MRSA' isimli ölümcül olabilen hastane bakterisine karşı 3 kat daha fazla risk altında olduğu görüldü.

  Okumaya devam et...
 • Sakallı erkekler daha az hasta oluyor! 408 erkekte denendi

  Sakallı erkekler daha az hasta oluyor! 408 erkekte denendi

  Hastanelerde çalışan sakallı ve sakalsız olan erkekler üzerinde yapılan çalışmaya göre, sakal tıraşlı erkeklerin 'MRSA' isimli ölümcül olabilen hastane bakterisine karşı 3 kat daha fazla risk altında olduğu görüldü. Peki aradaki fark aslında nedir? Bakteri yuvası olduğunu bildiğimiz sakalın enfeksiyonla savaştığı iddia edildi. "Aksine traş olmuş erkeklerde bakteriye daha fazla rastlandı".

  Okumaya devam et...
 • Soğuk hava kronik ağrılar azıyor!

  Soğuk hava kronik ağrılar azıyor!

  Yağışlı ve soğuk havaların beraberinde getirmiş olduğu basınç değişiklikleri sebebi ile hasarlı eklemlerin duyarlı hale gelmekte olduğunu söyleyen Uzman Doktar Önder Taylan Çiftçi, soğuk hava nedeniyle damar ve kasların kasıldığını, kasılma nedeniyle kan dolaşımının bozulduğunu, bu durumun ise kronik ağrıları tetiklediğini belirtti.

  Okumaya devam et...