Londravizyon
 • E-sigara bağışıklık sistemine zarar veriyor

  E-sigara bağışıklık sistemine zarar veriyor

  Kısa bir süre önce piyasaya çıkan elektronik sigaralarla birlikte birçok sigara bağımlısının daha az zararlı olduğunu düşünerek elektronik sigaraya geçiş yaptıkları dikkatlerden kaçmazken uzmanlar tarafından sürekli olarak konuya ilişkin uyarılar yapılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Bel ve boyun ağrıları psikolojinizi bozabilir

  Bel ve boyun ağrıları psikolojinizi bozabilir

  Ali Şahabettinoğlu, bu ağrılarla yaşamaya çalışan kişilerin her zaman ağrılarından şikayetlenen bir tavır takınabileceğini söyledi. Yaşam kalitesini oldukça en alt seviyelere düşürmekte olan boyun ve bel rahatsızlıkları bireyin sosyal yaşamını da negatif bir yön içerisinde etkilemiş olduğuna büyük dikkat çekmekte olan uzman doktorlar, rahatsızlıkları ile yaşamını sürdürmeye devam etmekte olan bireylerin ise mutsuz ve karamsar bir ruh halinde olabilecek olduğunu dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribine karşı Canan Karatay tavsiyesi: Zeytinyağı

  Domuz gribine karşı Canan Karatay tavsiyesi: Zeytinyağı

  Turgutlu Oğuzhan Mehter Takımı, belediye önünde bir konser verirken, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal'ın da içinde bulunduğu kortej Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürürken, renkli görüntüler ortaya çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Canan Karatay'dan Domuz Gribi Önerisi

  Canan Karatay'dan Domuz Gribi Önerisi

  Dr. Canan Karatay, domuz gribi virüsünün herkeste olduğunu belirterek virüse karşı korunmak için zeytinyağı önerdi. Turgutlu Oğuzhan Mehter Takımı, belediye önünde bir konser verirken, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal'ın da içinde bulunduğu kortej Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürürken, renkli görüntüler ortaya çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Kırmızı soğan unutkanlığa iyi geliyor

  Kırmızı soğan unutkanlığa iyi geliyor

  Omega 3 zengini derin deniz balıklarının unutkanlığa birebir olduğunu belirten Elif Özcan, hafızayı güçlendiren diğer gıdaları şöyle sıralıyor. " Gündelik beslenmemizde her yaş grubunda kesinlikle kuru yemişlere yer vermemiz gerekmektedir".

  Okumaya devam et...
 • Eski domatesler geri geliyor!

  Eski domatesler geri geliyor!

  Sami Dogˆanlar, yaptığı bildiride, tahmini 10 bin senedir tarım ürünlerinin seleksiyondan geçtiğini, büyüklüğüne, şekline, tadına yönelik seçildiğini ifade etti. Aynı yöntemin tüm ziraat ürünlerine uygulanabileceğine işaret eden Gürbüz, "Sebzelerin bir kısmında bu emek verme tamamlandı". Son Dakika Haber! 'Nerede o eski domatesler!', şikayeti bitiyor haberi hakkındaki son dakika gelişmeleri yazımızın devamında.

  Okumaya devam et...
 • Dr Gülfem Ece Terek, Gripten Kurtulmak İçin Dinlenmenin Şart Olduğunu Söyledi!

  Dr Gülfem Ece Terek, Gripten Kurtulmak İçin Dinlenmenin Şart Olduğunu Söyledi!

  Bağışıklığımızı pekitmek düşüncesince yediğimize, içtiğimize, uykumuza uyanıklık etmemiz gerekiyor. Bu haber 2016-01-27 12:07:23 eklenmiş ve 24 kez görüntülenmiştir. Fakat 6 aydan küçük ise sözgelişi hamileliğin önce üç ayı içinde ise bireyi aşılamak gerçek değil. "Peki grip olduysak ne yapmalıyız? Bağışıklık sistemini güçlendiren ek gıdalarla bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıktan uzak durmaya çalışabiliriz" GRİBE YAKALANDIĞIMIZDA NE YAPACAĞIZ Gribe yakalananlara tavsiyelerde ...

  Okumaya devam et...
 • Örümcek Ağı Estetiği Dünya Devi Kongrede

  Örümcek Ağı Estetiği Dünya Devi Kongrede

  Bu yıl 18'incisi düzenlenen IMCAS Kongresi ... Önceki yıllarda olduğu benzer biçimde Estetik International Sağlık Grubu'nun da ekip olarak yer almış olduğu kongrede, estetik tıpta mühim tüm prosedürleri kapsayan bilimsel oturumlar düzenleniyor ve sunumlar yapılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Zika virüsünün ölüm saçıyor! Zika virüsü nedir?

  Zika virüsünün ölüm saçıyor! Zika virüsü nedir?

  Bir tür sivrisinekle bulaşıyordu. Daha sonra gündemden kayboldu. Hepatit, AIDS, grip hastalıklarını da virüs dediğimiz mikroorganizmaların yaptığını vurgulayan Dr. "Bunlarla birlikte ishal de meydana gelebilir" dedi. Zika virüsü, özellikle gebe kadınlara bulaşırsa sakat doğumlara neden oluyor. Mikrosefali dediğimiz anatomik olarak küçük kafatası söz konusu olabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Basit şişlikler lenfödem habercisi olabilir : Lenfödem Nedir?

  Basit şişlikler lenfödem habercisi olabilir : Lenfödem Nedir?

  Bu dolaşım bir şekilde bloke olduğunda kol veya bacağın şişmesi neticesi lenfödem (fil hastalığı) oluşur. Dr. Murat Aksoy lenfödem nedenlerini ve yapılabilecekleri açıkladı. Özellikle kanser rehabilitasyonu sonrasında bacakta ya da kolda hafif de olsa bir şişme fark edildiyse tedaviye bir an bir önce başlamak gerekir. Erken tanı lenfödemde de muvaffakiyet talihini arttırır.

  Okumaya devam et...
 • Çocukların yuttuğu cisimler görenleri şaşırtıyor

  Çocukların yuttuğu cisimler görenleri şaşırtıyor

  Bursada Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde vazife icra eden Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Kaan Demirören de cisim yutmasının yaygın bir problem olduğunu dile getirdi. Çengelli iğne yutan bebek vakalarıyla çok sayıda karşılaştık. Biraz daha büyük çocuklarda madeni paralar en sık karşılaştığımız yabancı cisimlerden bir tanesi.

  Okumaya devam et...
 • Bakan açıkladı: Domuz gribinden 57 kişiyi kaybettik

  Bakan açıkladı: Domuz gribinden 57 kişiyi kaybettik

  Kasım aralık aylarında rastgele bir yaygınlaşma görmedik. Aralık sonu ve ocakta ayı içinde durağan dönemini bitirdi, hemen iniş çağında. H1N1 virüsüyle alakalı 480 misal alındı. 112 görevlisi güvenli bölge sınırında ambulansların 24 saat nöbet tuttuğunu "Yaralıları almaya gitmeye çalışıyoruz ancak PKK'lılar ateş açıyor. "Doktora gittim bir antibiyotik dahi yazılmadı" denilmemeli" diye sohbet etti.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribinden bir kişi daha öldü

  Domuz gribinden bir kişi daha öldü

  Giresun Devlet Hastanesi'nde biri hemşire 30 kişi domuz gribi şüphesiyle denetim altına alındı. Hastanede yapılan tetkikler sonucu Keser'e H1 N1 virüsü (domuz gribi) teşhisi konuldu. 3 çocuk babası Keser'in İslahiye ilçesi Yeniceli (Kestel) Köyü'nde tabutuyla birlikte defnedildiği belirtildi. Öte yandan, Keser'in bu yıl H1N1 virüsü iddiasıyla Gaziantep'te ölen 3.

  Okumaya devam et...
 • Soğuk Havalarda Yüz Felci Vakaları Artıyor

  Soğuk Havalarda Yüz Felci Vakaları Artıyor

  Kimi zaman oldukça hafifçe olur ve sadece şahıs gülünce anlaşılır. Yüz sinirinin çalışmamasının en bariz bulgusunun yüzün bir yanındaki hareketlerin azalması veya kaybolması olduğunu ifade eden Nöroloji Uzmanı Dr. Gözyaşı ve tükürük salgısının azalması, tat duyusunun bozulması, gürültüye hassasiyet gibi bulguların yüz siniri felcinin belirtisi olduğunu ifade eden uzmanlar, soğuk havalarda yüz felcine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı: Cizre'deki adrese ambulans gönderemiyoruz

  Sağlık Bakanlığı: Cizre'deki adrese ambulans gönderemiyoruz

  Devletin görevi yaralıların hastanelere ulaşımını ve tedavisini de sağlamak. Portakal'ın paylaşımına Twitter'dan tepki yağdı. Kullanıcılar Portakal'a Terör Örgütü PKK'lı teröristlerin yaktığı ambulans fotoğrafları ile yanıt verirken "Sen Terör Örgütü PKK borazancılığını bırak da görevinin yap" diyerek tepki gösterdi.

  Okumaya devam et...
 • Doç. Dr. Gençdoğan,

  Doç. Dr. Gençdoğan, "Depresyon, çağın"

  Dr. Başaran Gençdoğan, depresyon ve depresyondan korunma yolları hakkında açıklama yaptı. " Depresyon'çağın soğuk algınlığı'olarak değerlendirilmeli" ifаdesini kullanan Gençdoğan, duygu, düşünce vе dаvrаnış bozukluğuna neden оlan ve ilişkileri olumsuz yöndе еtkilеyеn rahatsızlığın, Dünyа Sağlık Örgütünün (WHO) tespitine görе" ilk bеş hastalık" аrаsınа girdiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribinden bir ölüm daha!

  Domuz gribinden bir ölüm daha!

  Giresun'da Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde "domuz gribi" olarak bilinen H1N1 virüsü taşıdığı teşhisiyle yoğun bakıma alınan 65 yaşındaki Yusuf Al hayatını kaybetti.

  Okumaya devam et...
 • Buhar makineleri çocuklar için çok tehlikeli!

  Buhar makineleri çocuklar için çok tehlikeli!

  Ailelerin hangi vaziyetlerde buhar kullanmaları gerektiğini ile ilgili da bilgi veren uzmanlar şunları söyledi: "Çocuklarda ses teli irini vaziyetlerinde kullanılabilir". İdeal olarak bir evde nem oranı % 30- 50 civarı olmalı... Buhar makinesi çalıştırıldığında bu mineraller mobilyalarınızın üzerinde beyaz toz şeklinde görebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Domuz Gribi Tedavisi Gören Hasta Öldü

  Domuz Gribi Tedavisi Gören Hasta Öldü

  Kronik böbrek yetmezliği sorunu bulunan ve domuz gribi olduğu tespit edilip Giresun Prof. Türkiye genelinde yayılan ve ölümlerle sonuçlanan domuz gribi salgını, Gaziantep'te de bir kişinin ölümüne neden oldu.

  Okumaya devam et...