Londravizyon
 • Almanya Türk askerlerinin iltica başvurusunu onayladı

  Almanya Türk askerlerinin iltica başvurusunu onayladı

  Alman gazetelerinin yaptığı haberde Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin (Bamf) karar vermek için 16 Nisan referandumunu beklediği ifade edilse de, Bamf resmi olarak iddiaları kabul etmiyor. Söz konusu sayıya diplomаtlаrın аile bireylerinin de dahil оlduğu öğrenildi. Almanya'ya toplamda 7 bin 700 Türk vatandaşının sığınma başvurusunda bulunduğu iddia edildi.

  Okumaya devam et...
 • Nobelli Aziz Sancar: ABD'ye gelmeyin

  Nobelli Aziz Sancar: ABD'ye gelmeyin

  Dr. Sancar , 'Yapılan tedaviler standarttır. Türkiye'ye bilim alanında ilk Nobel Ödülü'nü kazandıran Profesör Doktor Aziz Sancar, 1946 yılında Mardin'in Savur ilçesinde başlayıp, Amerika'nın Kuzey Carolina Eyaleti'ne uzanan başarılarla dolu hikayesini Amerika'nın Sesi'ne anlattı.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 8 Uçtan Uca Ekranla Geliyor!

  IPhone 8 Uçtan Uca Ekranla Geliyor!

  Economic Daily News'den ayrı bir rapor, üretimin gecikmesiyle ilgili tüm önceki iddiaları reddetti ve hem iPhone 7'lerin hem de iPhone 8'in yolda olduğunu ve Eylül ayında açıklanacağını ve Ekim ayında satışa sunulacağını belirtti. Apple'ın 2017 için üç yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Şirketin iddiasına göre iPhone 7 , iPhone 6s'e göre iki kat daha güçlü bir sese sahip.

  Okumaya devam et...
 • Sinop'ta sağlık için hareket

  Sinop'ta sağlık için hareket

  Kronik hastalıkların ortak risk faktörlerinden birisi olan fiziksel inaktivite (hareketsizlik), dünya genelindeki ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır (ölümlerin % 6'sı). 2010 yılında Bakanlığımız tarafından Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı oluşturulmuştur" dedi. Herkesi hareket etmeye teşvik etmek ve fizik aktivite konusunda farkındalığı artırmak amacıyla.

  Okumaya devam et...
 • Hastaneye Gelemeyen Yaşlı Hastaya Evinde Ağız- Diş Tedavisi

  Hastaneye Gelemeyen Yaşlı Hastaya Evinde Ağız- Diş Tedavisi

  Bu durumda olan hastaların yakınları veya kendileri tarafından yapılan başvurular değerlendirilerek bu hastaların evi ziyaret ediliyor ve gerekli tedavi metotları evlerinde uygulanıyor. "Evde sağlık uygulamamızdan, çeşitli sistematik rahatsızlıkları olan yatağa bağımlı kişiler ya da bunun yanında örneğin yaşadığı bir kaza sonucu ayağında ya da bacağında bir kırılma şeklinde genç bireylere de evde sağlığa gidebiliyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Hindistan'da 8 aylık bebek 17 kilo ağırlında

  Hindistan'da 8 aylık bebek 17 kilo ağırlında

  Ancak bebeğin , sürekli yemek yeme arzusuna neyin sebep olduğunu bilmiyor. Bebeğinin durumu ile ilgili açıklama yapan anne Reena, Chahat'tan önce bir erkek bebeğinin olduğunu ancak onu doğumda kaybettiğini söyledi. Chahat bebek , aşırı kilosu nedeniyle nefes almakta ve uyumakta güçlük çekiyor. Chahat bebek aynı zamanda anormal derecede sert cilt problemi de yaşıyor.

  Okumaya devam et...
 • İyileşmeyi takip eden akıllı bandajlar yolda

  İyileşmeyi takip eden akıllı bandajlar yolda

  Bu bandajların iyileşme aşamalarını takip edebilme ve doktora bilgi akışı sağlayabilme yetenekleri var. Akılla bandajların 12 ay içinde kullanıma hazır hale gelip, piyasaya sürüleceği öğrenildi. Bandajların yaraya dair elde ettikleri bilgiyi 5G altyapısı kullanan telefonlar aracılığıyla doktorlara aktaracağını anlatan Clement, doktorların bu sayede yaranın iyileşme sürecini takip ederek uyguladıkları tedaviyi ona göre adapte edeceklerini vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Felçli Kadın Sağlık Ekipleri Sayesinde Oyunu Kullandı

  Felçli Kadın Sağlık Ekipleri Sayesinde Oyunu Kullandı

  Bu kapsamda yürümekte zorluk çeken 75 yaşındaki Sümer Tezgel, ekiplerce evinden alınarak, oy kullanacağı okula götürüldü. İsimlerinin bulunduğu sandıklarda oyunu kullanan vatandaşlar tekrar evlerine geri bırakıldılar. Yıl Ortakokulunda oy kullanacak olan 72 yaşındaki Rıdvan Ertani isimli hasta vatandaş da evinden ambulansla alınarak oy kullanacağı okula götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Dişlere zarar veren 10 zararlı besinden uzak durun

  Dişlere zarar veren 10 zararlı besinden uzak durun

  Bu yüzden de ağız kuruluğuna sebep olacak her şey diş için de zararlıdır. Alkol ağız kuruluğuna sebep olur ve kullanılmaması gereken bir içecektir. Çünkü daha fazla şeker verirler ve aynı zamanda sitrik asit içerirler. Kuru Meyve: Kuru meyveler karbonhidrat ihtiva eder. Sürekli kuru meyve yiyip dişlerinizi fırçalamamanız dişlerinizin çürümesine sebep olur.

  Okumaya devam et...
 • Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, görevden alındı

  Samsun Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, görevden alındı

  Dursun Mehmet Mehel ile Vezirköprü Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Erdoğan Koçak görevden alındı. Açığa alınanlar arasında doktorların da bulunduğu bildirildi. Bu ihanet ve terörle mücadele çerçevesinde alınması zaruri olan kamu güvenliğine ilişkin tedbirler olarak FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Bakanlık personelinin tespiti için yoğun bir çalışma yürütülmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

  Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

  Türk Patent Enstitüsü Patent Uzman Yardımcısı ve Marka Uzman Yardımcısı Kadrolarına Personel alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfasından da yayımlanmış ve söz konusu alımlarına büyük rağbet gösterilmişti. Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı, Ceyhun Atuf Kansu Caddesi No: 102 06570 Balgat/ANKARA adresine şahsen ya da son başvuru tarihinde ulaşacak şekilde posta yoluyla yapabilecekler.

  Okumaya devam et...
 • Ramazan Ayında Tok Tutacak Yiyecekler

  Ramazan Ayında Tok Tutacak Yiyecekler

  Ramazan ayında yenilecek besinler önemle seçilmelidir. Sahurda tok tutanlar çay içmekten vazgeçin. Yağlı ve kızartma tarzı yiyeceklerin netlikle tüketilmemesi gerekiyor. Sahurda ne tok meblağ sualine bir hayli cevap verilebilir. Sahurda hafif ve tok tutucu besinler tüketilmelidir. Esmer buğday ramazanda salatalara, ekmeklere ilave ederek hem iştah kontrolünün sağlanması hem de kolesterol düzeylerinin düşürülmesi için kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Yağlı süt mü faydalı yoksa yağsız olan mı?

  Yağlı süt mü faydalı yoksa yağsız olan mı?

  Yıllardır üzerinde en çok tartışılan besinlerin başında süt ve süt ürünleri geliyor. İşte sütle ilgili İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya şu açıklamalarda bulundu. Kalp hastalığı, diyabet ve kanser riskini azaltıyor. Sütün içinde bulunan bazı doğal asitlerin midedeki boşluk zamanında tokluk hissi yarattığına dikkat çeken Ayça Kaya, " Süt kilo vermek isteyenler için de son derece ideal bir besin maddesidir." ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • 1-7 Nisan Kanser Haftası etkinliği

  1-7 Nisan Kanser Haftası etkinliği

  Yeni yayımlanan dünya kanser istatistiklerine göre, ölüm nedenleri arasında kanser ilk sırada yer almaktadır. Bugün gün boyu sürecek olan etkinliğin açılışında konuşan Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. "Hizmet içi eğitimler kapsamında Müdürlüğümüz çalışanlarına kanser konusunda eğitimler verilmektedir" şeklinde oldu. GÜNDÜZ; Kanserden korunmada en önemli nokta erken teşhistir.

  Okumaya devam et...
 • İlaç takip sisteminde güncelleme

  İlaç takip sisteminde güncelleme

  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu hakkında istek, öneri ve şikayetlerinizi SABİM , BİMER ve CİMER " e de iletebileceğiniz gibi söz konusu kurumun resmi internet sayfasında bulunan iletişim kısmından iletişime geçebilirsiniz. Haber24.com olarak Sağlık Bakanlığı Teknik Çalışma Nedeniyle Bugün İlaç Takip Sisteminde Kesinti Olacağını Duyurdu başlıklı haberde yeniden iletim dışında herhangi bir sorumluğumuz bulunmamaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı Personel Alımı - 3103 Sözleşmeli Personel Alım ilanı (2016)

  Sağlık Bakanlığı Personel Alımı - 3103 Sözleşmeli Personel Alım ilanı (2016)

  KPSS 2016/3 İle 3103 personel sağlık alımı detayları haberimizde... 3103 sağlık personeli istihdam edilmek üzer Sağlık Bakanlığı tarafından alınacak, tercih tarihleri ise; 12 Nisan 2016-18 Nisan 2016 arasında olacak. 12-22 Nisan tarihleri arasında alınacak tercihler KPSS-2016/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak. Anılan Başkanlığın 24/07/2014 tarihli duyurusuna istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Bakanlığı 3013 Personel Alımı ilanı (2016 KPSS/3)

  Sağlık Bakanlığı 3013 Personel Alımı ilanı (2016 KPSS/3)

  Sağlık Bakanlığı 2016 yılı 3103 sözleşmeli personel alımı ilan metni yayınlandı. İstihdam edilmek üzere alınan personellere dair tüm bilgiler ilanda yer almakla birlikte, görev yapacak kişiler tam zamanlı olarak çalışacaklar. Eskisi gibi Posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecek ve sadece ÖSYM AİS adresinden başvurular yapılabilecek. Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların 05.04.2016 tarihine kadar mutlak suretle ...

  Okumaya devam et...