Londravizyon
 • Light sigara içenlerin, akciğer kanseri olma ihtimali daha fazla

  Light sigara içenlerin, akciğer kanseri olma ihtimali daha fazla

  Mevzubahis araştırmaya göre, light sigaranın filtresinde bulunan küçük havalandırma delikleri, kansere sebep olan zarar veren kimyevilerin akciğerlere daha çok girmesine kapı aralıyor. "Bu zehirli kimyasallar akciğerlerin en derin noktalarına bile ulaşabiliyor" diye konuştu. Yaklaşık 50 yıl önce piyasaya sürülen ve henüz kanıtlanmasa da normal sigaralara göre "daha sağlıklı" şeklinde nitelendirilen light sigaraların, akciğer kanseri yapma ihtimalinin daha fazla olduğu ileri sürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Yüksek miktarda kafein öldürdü

  Yüksek miktarda kafein öldürdü

  Güney Karolina eyaletinde 16 yaşındaki genç, yüksek miktarda kafein içtiği için canından oldu. Gencin babası, oğlunun ölümünden dolayı çok üzgün olduğunu ifade ederek " Çocuklarınıza enerji içeceklerinin tehlikeli olduğunu anlatın " sözleriyle aileleri uyardı.

  Okumaya devam et...
 • Aile hekimlerine yeni düzenleme: Ayda 30 saatten fazla nöbet tutamayacak

  Aile hekimlerine yeni düzenleme: Ayda 30 saatten fazla nöbet tutamayacak

  Bunlara entegre sağlık hizmeti sunulan merkezlerde artırımlı ücretten yararlananlar hariç olmak üzere nöbet ücreti ödenecek. Aile hekimliği için boş kalan pozisyonlar ilgili kurumlar tarafından ilan edilecek. Ayrıca aile hekimlerinin bekleme bölümlerinde, aile sağlık merkezinin girişinde ve oda girişlerinde kamera koyulacak ve kamera kayıtları alınacak.

  Okumaya devam et...
 • Canan Karatay'dan Ramazan çıkışı: Kutsal kutsal diyerek bizi sömürüyorlar

  Canan Karatay'dan Ramazan çıkışı: Kutsal kutsal diyerek bizi sömürüyorlar

  Karaosmanoğlu, Karatay'a "Hocam ben de sizi yakından takip eden bir öğrenciniz sayılırım". Sağlıklı beslenme konusunda olay isim Canan Karatay'dan ramazan ayı için öneriler geldi. Karatay'a göre cüce olarak tabir ettiği buğdaylarda gluten bulunuyor, bağırsaklara gittiğinde gluten hücreleri parçalıyor. Bunlar parçalanınca doğal dahi yesek gıdalar tam hazım olmadan büyük moleküller halinde kana geçiyor.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin'de akşam yemeğine katıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin'de akşam yemeğine katıldı

  Erdoğan , İpek Yolu fonu yanında güzergah ülkelerinin milli fonlarının devreye alınmasının, projenin finansal entegrasyonunu derinleştireceğini söyledi. PYD/YPG (Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu) ile ilgili birçok belge sundular. Trump'ın kucağına bıraktı Obama yönetiminin iftirasıdır. Beyaz Saray'ın karşısındaki Lafayette Park'ta ABD saatiyle 17.00'de Erdoğan , Washington'daki iş dünyası temsilcileri ile Türk Amerikan toplumu ile biraraya gelecek.

  Okumaya devam et...
 • ABD' nin YPG'ye Ağır Silah Verilmesi Kararına Türkiye'den Tepki Gecikmedi!

  ABD' nin YPG'ye Ağır Silah Verilmesi Kararına Türkiye'den Tepki Gecikmedi!

  Amerika'nın Suriyeli Kürtlere IŞİD'le mücadele etmek amacıyla ağır silahlar verme kararı Türkiye'de rahatsızlık oluşturmuştu. Suriye Demokratik güçleri içinde YPG de var Arap Kuvvetleri de var. Bizde ağır silah olmaması, teröre karşı mücadelemizi olumsuz etkiliyordu. "Sanırım silahları verenler de bunun tedbirini alırlar, makul garantisini alırlar" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Economist: YPG'yi destekleyen ABD ile Türkiye ilişkileri 'krizle karşı karşıya'

  Economist: YPG'yi destekleyen ABD ile Türkiye ilişkileri 'krizle karşı karşıya'

  YPG öncülüğündeki kuvvetlerin Rakka'yı IŞİD'den almak için harekat yapması bekleniyor ancak henüz operasyonun tarihi belli değil. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ta Şengal, Suriye'nin Rojava bölgesinde de Karaçok Dağı'na düzenlediği hava saldırısından sonra ABD , Rusya ve Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden gelen tepkileri hatırlatan Economist, bu saldırıdan "en çok Türkiye'nin zarar gördüğü" yorumunda bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de akşam yemeğine katıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'de akşam yemeğine katıldı

  Karşılama töreninin ardından Erdoğan ve Şi başkanlığında heyetlerarası görüşmeye geçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan , FETÖ elebaşı Gülen'in iade sürecine yönelik de bu konunun mutlaka gündeme getirileceğini vurgulayarak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Amerika Adalet Bakanı ile görüştüğünü söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Enerji içeceği içenler dikkat

  Enerji içeceği içenler dikkat

  Araştırma, British Columbia Saunder School of Business Üniversitesi'nde yapıldı. Araştırmada denekler ikiye ayrıldı ve bir gruba içeriği bilinmeyen sade kokteyl, diğer gruba ise aynı kokteylin enerji içeceği karıştırılmış hali verildi. Geçtiğimiz Mart ayında yapılan farklı bir araştırma ile enerji içeceğinizn insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğini kişilerin enerji içeceğini tüketiminin azaltılması gerektiğini savundu.

  Okumaya devam et...
 • ABD'nin YPG'ye silah yardımı sevkiyatı başladı

  ABD'nin YPG'ye silah yardımı sevkiyatı başladı

  Erdoğan Çin ziyareti öncesi havaalanında açıklamalarda bulundu. 2013 yılında Çin Devlet Başkanı Şi'nin girişimiyle başlatılan ve modern İpek Yolu olarak adlandırılan "Kuşak ve Yol Projesi" gerçekten çok çok önemli bir proje. Kısa bir süre önce 'Bir gece ansızın gelebiliriz' diyerek, geniş kapsamlı bir saldırının olabileceğine işaret etti. Bunu yapmazsak bize tehdit devam edecek.

  Okumaya devam et...
 • Yeni Assassin's Creed Origins oyunu ne zaman çıkıyor?

  Yeni Assassin's Creed Origins oyunu ne zaman çıkıyor?

  E3 2017 etkinliğinde resmi olarak tanıtılması beklenen Assassin's Creed Origins , fanlarını da çok fazla bekletmeyecek ve oyun 2017 Sonbahar aylarında raflardaki yerini alacak. Ezio ve Altair dönemindeki Assassin Loncası etrafında hikaye konusu olacak olan oyunda, Assassin's Creed III , Assassin's Creed IV: Black Flag ve Assassin's Creed: Rogue " daki gibi deniz savaşları yer alacak.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin ve ABD Ziyaretleri Öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Önemli Açıklamalarda

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin ve ABD Ziyaretleri Öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Önemli Açıklamalarda

  Forum kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan , Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping üçlü bir zirve gerçekleştirecek. "Şu anda Amerika hala bir geçiş sürecini yapıyor". Temenni ederim ki, şuana kadar ortaya konulan, ifade edilen bazı gerçeklerden Amerika'ya gitmeden, bir an önce dönülmüş olur.

  Okumaya devam et...
 • Le Pen'in varisi siyaseti bıraktı

  Le Pen'in varisi siyaseti bıraktı

  Faşist Ulusal Cephe'nin adayı Marine Le Pen'e karşı liberal Macron'a oy verenlerin oranı ise 13.3%. Gazetenin haberinde, Marine Le Pen'in olayı öğrenmesinin ardından, "Marion'un seçimine saygı duyuyorum". Valls bir radyoya verdiği röportajda "Bu Sosyalist Parti öldü" dedi. Bunun sebebi partinin tarihi ve değerleri değil, sadece biziz. Haziranda yapılacak genel seçimlerin de önemli olduğuna işaret eden El Hamri, " Macron'un cumhurbaşkanı seçilmesi Fransızlar ve Müslümanlar için ...

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çin ve Abd Ziyaretleri

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çin ve Abd Ziyaretleri

  Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan , Putin ve Şi ile üçlü zirve yapacak. Zirvede Demir İpek Yolunun en önemli kısmı olan, 30 milyar dolarlık Edirne-Kars yüksek hızlı tren projesiyle ilgili anlaşmanın imzalanması bekleniyor. Açıklamada, "Kuşak ve Yol: Ortak Refah İçin İşbirliği" temasıyla düzenlenecek olan forumda, altyapı, ulaştırma, ekonomik iş birliği, ticaret, sanayi yatırımları, enerji ve enerji kaynakları, finansal destek, halklar arası temaslar, çevrenin korunması, denizcilikte işbirliği ...

  Okumaya devam et...
 • Bakanlıktan KKKA hastalığıyla ilgili açıklama

  Bakanlıktan KKKA hastalığıyla ilgili açıklama

  Y.B. isimli vatandaşımızdan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle incelenmek üzere gerekli numuneler alınmıştır. Y.B."nin ölüm nedeninin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı olmadığı belirlenmiştir" bilgisini paylaştı. Özetle bu yıl için 6 tane Kırım Kongo tanılı hastamız var, bunların 3'ünün tanısı kesinleşti ve ne yazık ki bir tanesini kaybettik. Diğer 2 hastamız da kendi üniversitemiz de yaptığımız PCR tetkikleri pozitif.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron'u tebrik etti

  Hollande'ın, 34 yaşındaki bu liberal danışmanına güveni tamdı ve 2014'te Macron'u Ekonomi Bakanı olarak görevlendirdi. Seçimde ilk sonuçların gelmesiyle birlikte Macron'u ilk kutlayanlar arasında yer alan İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni, sosyal paylaşım platformu Twitter'daki şahsi hesabından yazdığı mesajında, "Yaşasın, Macron cumhurbaşkanı .

  Okumaya devam et...