Londravizyon
 • 'Zorunlu aşı uygulamasına devam edeceğiz'

  'Zorunlu aşı uygulamasına devam edeceğiz'

  Müezzinoğlu, İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 5. Bakan Müezzinoğlu, Çırağan Sarayı'ndaki konferansta basın mensuplarının sorularını cevapladı. Anayasa Mahkemesi keşke bu anlamda bilim kurullarının görüşlerini alarak bu kararı verseydi. "'Bir bireyi koruyacağım' derken insanları ve insanlığı tehdit eden olumsuzluklara vesile olmak herhalde yeniden gözden geçirilmesi gereken bir karar olsa gerek".

  Okumaya devam et...
 • HIV virüsü taşıyan Hollywood yıldızı Charlie Sheen mi ? 17 Kasım 2015

  HIV virüsü taşıyan Hollywood yıldızı Charlie Sheen mi ? 17 Kasım 2015

  NBC News, Charlie Sheen' in konuk olacağını ve röportaj yapacağını doğruladı ancak röportajın konusu ile alakalı hiçbir bilgi verilmedi. Bragman "Bu röportaj insanların Sheen'e sempati duymasını sağlayacak. İlk evliliğini Donnа Peele ilе yapan Sheen daha sonra Denise Richards ile evlendi. Bu evliliği оlaylı bir şseilde bitti. Sheen'in genç kadını banyоyо kilitlеyip tartakladığı ileri sürülmüştü.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'de her 10 kişiden biri koah hastası

  Türkiye'de her 10 kişiden biri koah hastası

  Bu yıl herkesin kolayca yapabileceği "yürüyüşü" tema olarak seçtik. "Ulusal ve yerel Türk medyasını, önemli bir halk sağlığı sorunu olan KOAH konusunda, KOAH hikâyesini duyurarak kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirme gayretlerimize destek vermeye ve bu konuda harekete geçmeye çağırıyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • MHRS Randevu Ücreti - Telefon ve İnternet Üzerinden Randevunuzu Alabilirsiniz

  MHRS Randevu Ücreti - Telefon ve İnternet Üzerinden Randevunuzu Alabilirsiniz

  Online hastane randevusu almak için yapmanız gereken MHRS sitesine(www. mhrs .gov.tr) girerek randevunuzu almak. Peki MHRS sisteminder hastane randevusu nasıl alacaksınız? Hastaneni Seç Uygulaması Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan İl seçimine, hastane seçimine, hekim seçimine ve branş seçimine imkan verdikten sonra tercih edilen hekime kısa yoldan ulaşmaya olanak sunan online randevu sistemidir.

  Okumaya devam et...
 • Hastane Randevu Alma (Alo 182) ya da İnternetten

  Hastane Randevu Alma (Alo 182) ya da İnternetten

  MHRS Mobil uygulaması IOS, Android, Windows ve Blackberry işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılır.Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.

  Okumaya devam et...
 • Gereksiz antibiyotik kullanmayın (16.November.2015)

  Gereksiz antibiyotik kullanmayın (16.November.2015)

  Profesyonel. Dr. Davet Büke, antibiyotik direncinin meydana çıkmasında en mühim faktörlerin en başında antibiyotiklerin gelişigüzel kullanılması meydana geldiğini ifade ederek, "Antibiyotiklerin gelişigüzel kullanımlarıyla anlam edilmeye çalışılan bunların yalnızca lüzumsuz olduğu grip ya da ilgisiz algınlığı benzeri viral enfeksiyon hastalıklarındaki kullanımları değil, hem de gereken olduğu vaziyette da hata kullanılmalarıdır".

  Okumaya devam et...
 • Diyabette 10 etkili besin

  Diyabette 10 etkili besin

  Diyabet kapıyı çaldıktan sonra da sadece ilaca güvenmemek, sağlıklı ve dengeli beslenmeye çok daha özen göstermek şart. Diyabette beslenme tedavisinin ilk amacı kan şekerinin kontrolünü sağlamak yani kan şekeri düzeyini normal ya da normale yakın sınırlarda tutmak.

  Okumaya devam et...
 • Kasım Dünya Diyabet Günü etkinliği

  Kasım Dünya Diyabet Günü etkinliği

  Dr. Aslı Melek Zeytin, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle yaptığı bir açıklama yaptı. Yaklaşık bir kilometrelik yürüyüşün ardından Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullara bisikletleri teslim edildi.

  Okumaya devam et...
 • Diyabetli hasta sayısı iki kat arttı

  Diyabetli hasta sayısı iki kat arttı

  Uluslararası Diyabet Federasyonunun 2015 seneyi verilerine göre, dünyada her 11 kişiden, Türkiye'de ise her 6 kişiden birinin diyabet hastası olduğunu belirten Yıldız, hastaların yarısının rahatsızlığını bilmediğini, bunun da birçok hastalık açısından mühim bir risk taşıdığını vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Şok: 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ - Milliyet

  Şok: 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ - Milliyet

  Yaklaşık bir kilometrelik yürüyüşün ardından Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle "bisiklet modülü" dersini uygulayan okullara bisikletleri teslim edildi. Sağlıklı yaşam adına bisiklet ve yürüyüş yolu yapmaya başlayacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Sağlık çok önemli, yürüyüş çok önemli.

  Okumaya devam et...
 • Şok: Sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? - Milliyet

  Şok: Sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? - Milliyet

  Aynı şekilde yaşça büyük ve rahatsızlıkları olan vatandaşlar ise uzun sıralarda beklerken sıkıntı yaşıyorlardı. Bu açıdan gerek internet üzerinden MHRS randevu alma gerekse de Alo 182 ile randevu alma noktasında kişiler tüm hastane ve doktorlar için MHRS randevu alma işlemlerini yapabilmektedir tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulan MHRS randevu alma sayesinde kişiler sıra beklemeden hastanelerden yararlanabilmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Diyabet hastalığıTürkiye'de dünyadan iki kat, Avrupa'dan ise dört kat daha hızlı artıyor

  Diyabet hastalığıTürkiye'de dünyadan iki kat, Avrupa'dan ise dört kat daha hızlı artıyor

  Diyabetin sinir hücrelerinin çalışmasını engellediğini söyleyen Dr. Sam, sinirler arasında en hassasının optik sinir olduğunu ve bu nedenle göz hastalıklarına yol açtığını söyledi. "Şu anda Türkiye'de her 100 kişiden yaklaşık 14'ü diyabetli" şeklinde konuştu. Çorapçıoğlu, bunun Türk mutfağının özellikleri, sosyoekonomik durum ve oturgan yaşam tarzından kaynaklandığı değerlendirmesinde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Anayasa Mahkemesi: Zorla aşı yaptırılamaz

  Anayasa Mahkemesi: Zorla aşı yaptırılamaz

  Anayasa Mahkemesi Anne Ve Babanın Rızası Olmadan Çocuğa Zorunlu Aşı Yaptırılmasını Anayasaya Aykırı Buldu başlığıyla izlediğiniz video Türkiye'nin önde gelen gelen haber kanalları arasında yer alan Cnn Türk kanalında 13 Kasım 2015 Cuma günü yayınlanan Bugün adlı programdan alınmıştır.

  Okumaya devam et...
 • MHRS randevu alma mobilden yapılır mı?

  MHRS randevu alma mobilden yapılır mı?

  Vatandaşlar, Merkezi Hekim Randevu Sistemi kullanılarak, Sağlık Bakanlığı'na bağlı2.ve 3. basamak hastanelerden randevu alabildikleri gibi, ağız ve dişsağlığımerkezlerinden de randevu alabilirler. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilir daha sonra aile fertleriniz için bulunduğunuz bölgede istediğiniz hastaneden randevu alabilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Manisada kaçak ve sahte içki denetimi

  Manisada kaçak ve sahte içki denetimi

  Denetimlere İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Öztürk ile il müdürlüğü denetim ekipleri katıldılar. Son günlerde İstanbul'da meydana gelen sahte içki kaynaklı ölümler ile ilgili olarak alkollü içki tüketicilerinin, ucuz ürünlere karşı dikkatli olması gerektiğini ifade eden Çataklı, "2015 yılının ilk 9 aylık döneminde yapılan denetimlerde yasaya aykırı hareket ettiği tespit edilen 23 işletmeye toplam 117 bin 195 lira idari para cezası uygulandı".

  Okumaya devam et...
 • İşte G20 Zirvesi için sağlık tedbirleri

  İşte G20 Zirvesi için sağlık tedbirleri

  Devlet insanları, başka konuklar ve gazeteciler için ayrı ayrı acil sıhhat hizmetleri ekipleri oluşturulduğuna dikkati çeken Hülür, ambulansların tam donanımlı hale getirildiğini açıkladı. Antalya'da gerçekleştirilecek G20 Zirvesi için 637 sağlık personeli ve 103 sağlık aracı akredite edildi. Zirvenin gerçekleştirileceği otelde oluşturulacak sağlık ofisinde 2 Acil Tıp Uzmanı ve 2 ATT (Acil Tıp Teknisyeni) olmak üzere toplam 4 personel görevlendirildi.

  Okumaya devam et...
 • Hastane Randevu Sistemi! MHRS Nasıl Randevu Alınır ?

  Hastane Randevu Sistemi! MHRS Nasıl Randevu Alınır ?

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C.kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

  Okumaya devam et...
 • MHRS Portal - Hastane Randevu Sistemi - Tıkla Randevu al ALO182 [1641] haberi

  MHRS Portal - Hastane Randevu Sistemi - Tıkla Randevu al ALO182 [1641] haberi

  Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır.Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir.Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C.kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır.İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.MHRS üzerinden hastane randevusu almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

  Okumaya devam et...