Londravizyon
 • Hollanda'da tüp bebek skandalı, 19 çocuğun babası bir kişi

  Hollanda'da tüp bebek skandalı, 19 çocuğun babası bir kişi

  Bir çocuğunun DNA testi , tüp merkezi aracılığıyla dünyaya gelen 19 müşterisinin sperm kaynağının Dr. Karbaat olduğunu ortaya koydu. Marmara Gаzetesinin BBC'ya dayanarak verdiği habеrе göre, Rоtterdam Zuider Hastanеsi'nde uzun süre yönеticilik dе yаpаn Jаn Karbaat, Hоllanda'da yapay döllenme konusundа önde gеlеn isimlerden biri оlarak biliniyоrdu.

  Okumaya devam et...
 • Bursa'da Ela için kök hücre seferberliği

  Bursa'da Ela için kök hücre seferberliği

  Saat 17:00'de başlayan bağış kampanyası için genci yaşlısı Orhangazililer aracın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Ortalama 350 civarında kök hücre, 80 civarında kan almış olacağız. "Normalde bir gün olarak planladığımız çalışmayı yoğunluktan dolayı üç gün yapacağız. Eğer aynı şekilde devam ettiği sürece bizde gelip bu çalışmamızı burada devam ettireceğiz" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • ABD, Paris İklim Anlaşması'ndan çekiliyor

  ABD, Paris İklim Anlaşması'ndan çekiliyor

  Başkan Donald Trump , Beyaz Saray'da düzenlediği basın açıklamasıyla, ABD'yi 190'ı aşkın ülkenin imzaladığı iklim anlaşmasından çekeceğini duyurdu. Amerika , dünyada Çin'in ardından atmosfere kirletici emisyonlar yayan ikinci büyük ülke konumunda. Anlaşma uyarınca ABD 2025 yılına gelindiğinde, gaz emisyonlarını 2005 yılındaki düzeyinden yüzde 26 ila 28 oranında daha düşük düzeye getirme sözü vermişti.

  Okumaya devam et...
 • Raporluyken Başka Yerden Sosyal Medya Bildirimi Atan İşinden Kavulabilir

  Raporluyken Başka Yerden Sosyal Medya Bildirimi Atan İşinden Kavulabilir

  Akşam'dan Okan Güray Bülbül'ün haberine göre, çalışma süresinde içerisinde kendisine verilen işleri yürütmesi için verilmiş bilgisayarın şans oyunları oynamak için kullanılması işçiyi işinden edebilir. Bu konular ile yargıya taşınan ve işverenin haklı bulunduğu, işçilerin tazminatsız işten çıkarılmalarını haklı bulan kararlar bulunmaktadır. Hastalık bahanesiyle rapor alan çalışan aynı gün mesai saatleri içerisinde başka bir yerde yediği yemeğin yada yaptığı bir organizasyonun ...

  Okumaya devam et...
 • Obama ailesi 8,1 milyon dolara ev aldı

  Obama ailesi 8,1 milyon dolara ev aldı

  Chicago'dan gelen Obamalar ev seçimiyle ilkelerine sadık kalmış oldu. Obamaların sözcüsü Kevin Lewis , People dergisine yaptığı açıklamada, ailenin yaklaşık 2,5 yıl daha Washington'da yaşayacağını söyleyerek, " Kira ödemektense bir ev satın almak onlar için daha anlamlıydı" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Güneş kremi 14 aylık bebeği tanınmaz hale getirdi!

  Güneş kremi 14 aylık bebeği tanınmaz hale getirdi!

  Minik bebek tanınmaz hale geldi. Today'e konuşan anne , " Hiç güneş kremi sürmemektense herhangi bir güneş kremi sürmenin daha iyi olacağını düşündüm ." dedi. Kısa süre içerisinde Kayla'nın yüzü kızarmaya ve şişmeye başladı. Doktorlar Kyla'ya ikinci derece yanık teşhisi koydu fakat Rebecca anlam veremiyordu.

  Okumaya devam et...
 • Ramazan sigarayı bırakmak için büyük fırsat

  Ramazan sigarayı bırakmak için büyük fırsat

  Dr. Öztürk, "Her yıl dünyada 250 uçak dolusu insan sigara kullanımı nedeniyle hayatını kaybediyor." dedi. Dünya Sağlık Örgütü'nün 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü teması'nın "Tütün, Gelişme İçin Bir Tehdit" olduğunu söyleyen Müdür Dr. "Bu rakamla tam teşekküllü, kampüslü 3 bin okul yaptırılabiliyor." değerlendirmesinde bulundu. Günde içilen bir paket sigaraya yıllık toplam 3000-3500 TL harcanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Denizli'de 'yanlış aşının 12 kuzuyu telef ettiği' iddiasına soruşturma

  Denizli'de 'yanlış aşının 12 kuzuyu telef ettiği' iddiasına soruşturma

  Denizli'nin Pamukkale ilçesi Yeniköy Mahallesinde, veba aşısı yerine çiçek aşısının yapıldığı iddia. Pazar günü rahatsızlanan kuzulardan bir tanesi telef oldu. Bunlar kurbanlık diye alındı. "Fark etmez, zarar etmez, fayda eder zarar etmez.' dediler". Yılda bir en fazla iki sefer yapılması gereken aşının iki ay arayla yapılmasının, bünyesi zayıf hayvanların telef olma riskini arttırdığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Diş fırçalamak oruca zarar verir mi?

  Diş fırçalamak oruca zarar verir mi?

  Unutarak yeyip içerken oruçlu olduğunu hatırlarsa hemen ağzını boşaltıp yıkar ve oruca devam eder. Çünkü bu gibi şeylerin orucu bozabilmesi için tabii yollardan içeri girmesi gerekir. İr hastalık nedeni ile kendi kendine gelen kusuğun kendiliğinden içeri gitmesinin orucu bozmayacağını açıklayan Başkanlık, kusuğun kişinin kendi isteği ile içeri çekilmesinin orucu bozacağını ve kaza edilmesi gerektiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • İhtiyaçtan satılık 'doktor kadrosu'! En pahalısı 1 milyon TL'ye göz hekimliği!

  İhtiyaçtan satılık 'doktor kadrosu'! En pahalısı 1 milyon TL'ye göz hekimliği!

  Kadın hastalıkları ve doğum ile kulak burun boğaz kadrosu 500 bin lira, mikrobiyoloji kadrosu ise 50 bin lira olarak açıklandı. Doktor kadrolarının değerleri uzmanlık alanlarına göre değişiyor. Genel Sekreteri Doktor Sezai Berber , doktor kadrolarının "taksi plakası" gibi satılmasının mesleklerine saygısızlık olduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı'nın sağlık hizmeti üreten değil, dümeni tutan olma iddiasının sonuçlarından birinin de bu olduğunu savunan Berber, "Bakanlık doktor kadrosu ...

  Okumaya devam et...
 • Göz damlası orucu bozmuyor

  Göz damlası orucu bozmuyor

  Fakat ağız dolusundan az olup tekrar kendiliğinden içeri giderse İmam Muhammed'e göre orucu bozar, İmam Ebû Yusuf'a göre bozmaz. Ramazan ayı içinde oruçlu iken Kaş aldırmak, ağda yaptırmak orucu bozar mı? Diyanet İşleri Başkanlığı konu ile ilgili internet sitesinden açıklamada bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Fareler üzerinde deney yapan bilim insanları kelliğin nedenini buldu

  Fareler üzerinde deney yapan bilim insanları kelliğin nedenini buldu

  Uzmanlar düzenleyici T hücrelerini (treg ) farelerden geçici olarak çıkarmayı başardı. Bunun üzerine treg hücreleri ile kellik arasında bağlantı olup olmadığını araştırmaya başlandı. Bugüne kadar bu durum "stem hücreleri" olarak bilenen hücreler ile ilişkilendirilmekteydi. Bilim insanı Michael Rosenblum'a göre, bu araştırma kelliğin çözümü ile ilgili yapılan araştırmalarda köklü değişimler yaracağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Oruçluyken ağız kokusunu engellemenin 6 yolu

  Oruçluyken ağız kokusunu engellemenin 6 yolu

  Kişilerde oruçla birlikte açlığa bağlı ağız kokusu gelişiyor ve vatandaşların ramazan ayında sosyal ve iş hayatı da devam ettiği için ağız kokusu konusunda çok rahatsız oluyorlar. Selvi, ramazan ayının yaz aylarına denk geldiği için özellikle soğuk gıdaların tüketildiğini belirterek, ancak bilinmeyen bir şey olduğunu, soğuk suyun ağız kokusunu artırdığını, soğuk gıdalardan uzak durarak ılık gıdaların tüketilmeye çalışılması gerektiğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Berlin'de Merkel-Obama buluşması

  Berlin'de Merkel-Obama buluşması

  Bunlar mafya benzeri oluşumlar. "Çünkü, Türkiye'ye yardımcı olabileceğimizi ve orada sığınmacılara daha iyi bakabileceğimizi söylüyoruz." diye konuştu. Teröristlerin amacının kendi yaşam şekillerini yok etmek olduğunu da ifade eden Merkel, bu nedenle askeri önlemlerin de gerekli olduğunu, ancak sorunların sadece bunlarla çözülemeyeceğini, savaşları son çare gördüğünü kaydetti.

  Okumaya devam et...