Londravizyon
 • Nobel ödüllü Sancar yeni bir teknik geliştirdi!

  Nobel ödüllü Sancar yeni bir teknik geliştirdi!

  Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar twitter adresinden yeni çalışmasını duyurdu. North Carolina Üniversitesi'nde Biyokimya ve biyofizik profesörü olan Sancar keşifle ilgili, "ABD'deki kanser ölümlerinin yüzde 30'undan sorumlu olan kansorejen maddenin yarattığı zararı yüksek çözünürlüklü olarak görüntüleyebildik" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Türk Kızılay'ı:

  Türk Kızılay'ı: "Kan seviyemiz kritik"

  TÜRK Kızılayı'ndan yapılan açıklamada ramazan ayı ve havaların ısınması nedeniyle kan bağışlarının düştüğü kan stoğunun kritik eşiğe gerilediği bildirilerek, vatandaşlara bağış çağrısı yapıldı. Ramazan ayı ve sıcaklar nedeniyle kan bağışı azaldı, stok seviyeleri kritik sınırlara indi. Zira kan alındıktan sonra, kullanıma hazır hale gelene kadar geçen süre 6-8 saattir.

  Okumaya devam et...
 • Yemen'de kolera salgını artıyor! Ölenlerin sayısı 923'e ulaştı!

  Yemen'de kolera salgını artıyor! Ölenlerin sayısı 923'e ulaştı!

  DSÖ Yеmеn оfisinin sosyаl mеdya hеsabından yаpılаn аçıklаmаdа, 27 Nisan'dаn bu yana 22 vilayеttеn 20'sinde yаyılаn salgın nedeniyle yаşаmını yitirenlerin sayısının 923'e yüksеldiği belirtildi. Birleşmiş Milletler de ülkede nüfusun üçte ikisine denk gelen 17 milyon insanın yakında kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı.

  Okumaya devam et...
 • Opel'in yeni CEO'su Michael Lohscheller oldu

  Opel'in yeni CEO'su Michael Lohscheller oldu

  Açıklamada Neumannın, Opel'in PSA'ya satışı tamamlayıncaya kadar yönetim kurulundaki görevine devam edeceği bildirildi. Neumann, Opel'deki CEO'luk görevini 2013 yılından bu tarafa yürütüyordu. Alman basınına yansıyan haberlere göre, anlaşmanın son bahara kadar imzalanması bekleniyor. Opel´in Vauxhall ile birlikte 18 bini Almanya olmak üzere, 40 bin işçisi bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Obezite kansere yol açıyor

  Obezite kansere yol açıyor

  Bu kanserlerden 13'ünün nedeni ise aşırı kilo. Amerikan Kanser Toplumu'ndan Richard Wender, " Obezite ve hareketsiz yaşamın kansere yol açma oranının sigarayı geçebilmesi olağanüstü gibi görünse de sonuç muhtemel. ACS'nin Stratejik Direktörü Rebecca Siegel da " Kanser hastalıklarının yüzde 20'si beslenme, alkol tüketimi, hareketsiz yaşam veya aşırı kilo olurken; hastalıkların yüzde 30'u ise sigara kaynaklı" bilgisini paylaştı.

  Okumaya devam et...
 • ABD, Paris İklim Anlaşması'ndan İmzasını Çekiyor

  Anlaşmanın Çin ve Hindistan gibi ülkelere daha gevşek koşullar sunduğunu öne süren Trump, "Gerçek şu ki Paris Anlaşması en çok ABD'ye olmak üzere aşırı adaletsiz" dedi. ABD Başkanı Donald Trump'ın , Paris İklim Anlaşması'ndan çekilme kararına Avrupalı liderlerden tepki gecikmedi. 2016 yılında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen İklim Zirvesi Konferansı'nda (COP21), üzerinde anlaşma sağlanan anlaşma çevre konusunda bugüne kadar varılan en kapsamlı anlaşma.

  Okumaya devam et...
 • Galatasaraylıları heyecanlandıran gelişme... Manchester United, Ibrahimovic'le yollarını ayırdı

  Galatasaraylıları heyecanlandıran gelişme... Manchester United, Ibrahimovic'le yollarını ayırdı

  Zlatan Ibrahimovic , UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan ANderlecht maçı sonrası ağır bir sakatlık geçirmiş ve 9 ay boyunca sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştı. Manchester United " ın listesinde ise bir adet eksik var: Zlatan Ibrahimovic . Pankarttaki mesaj Zlatan Ibrahimovic'in bile dikkatini çekti. Zlatan Ibrahimovic'in menajeri Raiola , geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada yıldız oyuncunun bir sezon daha Avrupa'da oynamak istediğini söylemişti.

  Okumaya devam et...
 • ABD, Paris İklim Anlaşması'ndan çekildi; dünya tepkili: 'Küresel bir gerileme'

  ABD, Paris İklim Anlaşması'ndan çekildi; dünya tepkili: 'Küresel bir gerileme'

  ABD Başkanı Donald Trump , ABD'nin Paris İklim Anlaşması'ndan çekileceğini açıkladı. ABD'nin diğer ülkelerin önünde yer alması gerektiğine inanıyorum. Öte yandan, çekilme kararının hemen yürürlüğe girmesi mümkün değil. Uzmanlar, ABD'nin anlaşmadan çekilmesinin küresel iklim değişimine etki edeceği, sıcak hava dalgaları, seller ve kuraklıkların daha sık yaşanabileceği uyarısında bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Kulağına sinek giren öğretmen doktoru suçladı: Daha ileriye itti!

  Kulağına sinek giren öğretmen doktoru suçladı: Daha ileriye itti!

  Sivas'ta öğretmenlik yapan 29 yaşındaki Sedat Bayiskit, kulağına sinek kaçınca acil servise gitti. Kulak zarımın delik olduğunu söylememe rağmen benden izin almadan kulağıma alkol döktü. " Yüzde 41 engelli raporu verildi " dedi. Bayiskit, savcılığa suç duyurusunda bulunmasına rağmen valilik onayı olmadığı için soruşturma dahi açılmadığını belirterek, "Benim sağlığım bozuldu".

  Okumaya devam et...
 • Trump kritik kararı verdi: ABD, Paris İklim Anlaşması'ndan çekiliyor

  Küre sıcaklığının Sanayi Devrimi öncesinin 2 derece altında kalmasını sağlamak. Bu nedenle Çin onun bıraktığı boşlukları doldurabilecek bir ülke görünümünde. Çin'den yapılan açıklamada ise ABD'nin anlaşmadan çekilmesi "küresel bir gerileme" olarak tanımlandı. Açıklamada, Trump'ın her bir lidere Paris anlaşmasından ABD'yi neden çektiğini şahsen açıkladığı belirtilerek, " Başkan, görevinin ilk aylarında bu konuyla ilgili dürüst ve yapıcı tartışmaları sebebiyle dört lidere de teşekkür ...

  Okumaya devam et...
 • Kanser hastalarına ücretsiz ilaç

  Kanser hastalarına ücretsiz ilaç

  Değişiklikliğe göre, daha önce yurt dışından temin edilen dirençli HIV tedavisinde kullanılan 'maravirok' etken maddeli ilaç ile 'üriner ünkontinans' tedavisinde kullanılan 'mirabegron' etken maddeli ilaç, SGK ödeme kapsamına alındı. SGK , böbrek kanseri ve hodgink lenfoma hastaları için de opdivo isimli ilacı yurtdışı ödeme listesine aldı. Piyasada ilacın kutusu 600 eurodan satılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Mars Galaxy'nin Teaser bars, Counters ve Minstrels ürünlerinde ölümcül salmonella bakterisi bulundu

  Mars Galaxy'nin Teaser bars, Counters ve Minstrels ürünlerinde ölümcül salmonella bakterisi bulundu

  Geri çağrılan ürünleri alan kişilere de Mars'tan yemeyin uyarısı yapıldı. Bunun yanı sıra şirket, "Tüketiciler, ürünleri muhafaza etmeli ve tüketici memnuniyeti ekibiyle iletişime geçmeli " açıklamasında bulundu. Mars , 2016 yılında bir tüketicinin Snickers içerisinde kırmızı bir plastik parçası bulmasının ardından 55 ülkede Snickersları toplatmıştı. Bu ürünlerden hiçbirisinin Türkiye'de dağıtımı veya satışı yoktur.

  Okumaya devam et...
 • Trump Dünyanın Sonunu Getiriyor! ABD O Anlaşmadan çekildi!

  ABD'nin yeni 'daha adil bir anlaşma arayışında olacağını' ifade eden ABD Başkanı "Bugünden itibaren anlaşmaya uymaya son veriyoruz" dedi. Trump , ABD'li federal kurumlara Paris İklim Anlaşması'nın hükümlerini yerine getirmeme emri verebilmesine rağmen federal hükümetten bağımsız olan ABD'deki yerel yönetimler anlaşmanın hükümlerini uygulamaya devam edebilecek.

  Okumaya devam et...
 • Trump, ülkesini Paris Anlaşması'ndan çekme kararı aldı

  Amerikan medyasına göre Başkan "anlaşmadan çekilme" yönünde karar verecekti. Trudeau, Kanada'nın iklim değişikliği ile mücadele ve temiz ekonomik büyümeyi destekleme konusundaki kararlılığını bozmadan devam ettirdiğini vurguladı. ABD'li teknoloji devi Google " un CEO'su Sundar Pichai de Twitter " daki açıklamasında, kararın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ifade ederek, "Google, daha temiz ve refah bir gelecek için sıkı çalışmaya devam edecektir." yorumunu aktardı.

  Okumaya devam et...
 • Elon Musk, ABD Hükümetindeki Danışmanlık Görevinden Çekildi

  Macron, Paris'teki zirvenin başkanlığını yapan dönemin Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius'un, " İklim konusunda bir B planımız yok zira başka bir planet de yok ." sözünü tekrarladı. Elon Musk , Trump'ın açıklaması sonrası Başkan'ın danışmanlığını bıraktığını açıkladı. Eğlence endüstrisi devi The Walt Disney Company'nin CEO'su Robert Iger de Trump'ın danışmanlık konseyinden ayrılan bir başka yönetici oldu.

  Okumaya devam et...
 • Amazon Prime Video, Apple TV'ye geliyor

  Amazon Prime Video, Apple TV'ye geliyor

  Yakın zaman sonra yapılacak güncellemeyle birlikte servisin Apple TV üzerinde kullanılabileceğinin altı çizildi. Milyonlarca sanatseverin peşinden koştuğu harika dizileri bünyesinde bulunduran ve bu sayede netflix karşısında ciddi bir rakip olan duran Amazon Prime Video , bu yıl içerisinde Apple TV ile buluşacak.

  Okumaya devam et...
 • Doktor Banu Gülcan Öksüz gözyaşları ile uğurlandı

  Doktor Banu Gülcan Öksüz gözyaşları ile uğurlandı

  Samsun´da yakalandığı hastalık sonucu hayatını kaybeden Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi´nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Doktor Banu Gülcan Öksüz , son yolculuğuna beyaz önlüğü ile uğurlandı. Uzun yıllar boyunca da bu hastalıkla mücadele etti. Mümkün olduğu kadar hayata tutunmaya çalıştı ancak bu hastalık pençesine düşürdüğü zaman maalesef kurtuluş çok zor.

  Okumaya devam et...
 • Sigarayı oksijen maskesi ile içti bu hale geldi

  Sigarayı oksijen maskesi ile içti bu hale geldi

  Hastalığı nedeniyle sağ bacağını kaybetti. Bir türlü sigarayı bırakamayan yaşlı adam, eşinin yan odada olmasını fırsat bilerek oksijen maskesini takıp oksijen kullanırken sigara içmeye başladı. Alevlerin sarması nedeni ile yüzü yanan yaşlı adam eve gelen ambulansla ilk müdahalesinin yapılmasının ardından İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

  Okumaya devam et...