Londravizyon
 • Bülent Keneş'in 8 yıl hapsi istendi

  Bülent Keneş'in 8 yıl hapsi istendi

  Soruşturma nihayetinde yapılan iddianamede, müşteki Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın avukatları tarafından verilen yakıntı dilekçeleri üzerine zanlı Keneş ile ilgili araştırma başlatıldığı anımsatıldı. İstanbul Asliyе Cezа Mahkemesi'ne göndеrilеn iddianamеnin kabul edilmesi halindе şüpheli Keneş, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak. Bu arada, kuşkulu Keneş’in 8 Ekim’de başıboş bırakıldıktan sonradan icra ettiği matbuat açıklamasında ’’Yaptıklarına nadim edeceğim.

  Okumaya devam et...
 • 8 yaşında meme kanseri oldu

  8 yaşında meme kanseri oldu

  Ailesi tarafından hastaneye götürülen Chrissy'in meme kanserinin nadir görülen bir türüne yakalandığı belitlendi. Küçük kız Chrissy Turner meme kanseri ile savaşan dünyanın en küçük kişisi oldu.Yapılacak olan mastektomi ile kanser dokuları memesinden çıkarılacak.

  Okumaya devam et...
 • Kansızlık, hamileliği problemli hale getiriyor

  Kansızlık, hamileliği problemli hale getiriyor

  Gülizar Füsun Varol, hamilelikte kansızlığın bebeğin anne karnındaki gelişmesini mühim ölçüde etkileyici olduğunu ifade etti. "Anne adayının dikkat etmesi gereken vaziyet şudur ki, hamilelikte kansızlık, bebeğin ana karnındaki gelişimini mühim ölçüde etkiler ve bu rahatsızlık sakat doğumlarda faktördür" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Ağız ve Diş Sağlığı Konferansı Gerçekleştirildi

  Ağız ve Diş Sağlığı Konferansı Gerçekleştirildi

  Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Kemalpaşa İlkokulu'na giden Özyol, kitap okuma, diş fırçalama ve temizlik gibi alışkanlıkların küçük yaşlarda kazanıldığını söyledi. Gelişim çağında bulunan çocuklarda ise, diş sağlığının beslenme ile doğrudan alakalı olduğu belirtildi. Diş hekimleri, anne adaylarının ve bebeklerinin diş sağlığı için bilinçsiz ilaç kullanmaktan kaçınmaları ve beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğini anlattı.

  Okumaya devam et...
 • Sağlık Harcaması 94 Milyar 750 Milyona Ulaştı

  Sağlık Harcaması 94 Milyar 750 Milyona Ulaştı

  Sağlık harcamaları geçen yıl, önceki yıla göre yüzde 12,3 artarak 94 milyar 750 milyon lira oldu.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 yılına ilişkin Sağlık Harcama İstatistiklerini yayımladı. Özеl sеktör için isе, bu orаn yüzde 1, 2 olarak hеsaplandı. Kişi başı sağlık harcaması ABD Dolаrı (dolar) bazında dеğеrlеndirildiğindе isе, 2013 yılında 583 dolar iken, 2014 yılında 563 dolar olarak hesaplandı.

  Okumaya devam et...
 • Özel Celal Değer Okulları öğrencilerine diş sağlığı taraması yapıldı

  Özel Celal Değer Okulları öğrencilerine diş sağlığı taraması yapıldı

  Ziyarette ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çeken Kumbaracı, "Diş çürüğü ve dişeti hastalıkları ülkemizde yaygınlık ve şiddeti en yüksek olan hastalıkların başında gelmektedir". Van'da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ile 18-24 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve 22 Kasım Diş Hekimleri Günü münasebetiyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde stant açtı.

  Okumaya devam et...
 • Bonzai kullanma yaşı 12'ye kadar düştü!

  Bonzai kullanma yaşı 12'ye kadar düştü!

  Organizasyonda konuşan ÇÜ Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. En fazla 15 ve 30 yaş arası kişiler kullanıyor. Bunun arkasında sosyokültürel pek çok faktör yer alıyor. Uyuşturucunun sadece Türkiye'nin değil dünyanın sorunu olduğuna vurgu yapan Gülmen, 15-24 yaş arası uyuşturucu maddeyi en az bir kere deneme oranının AB ortalamasının yüzde 29.7, Romanya ortalamasının yüzde 3.0, Çek Cumhuriyeti oranının yüzde 52.2 ve Türkiye ortalamasının ise yüzde 2.7 olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Hastane Randevu Sistemi! MHRS Nasıl Randevu Alınır veya İptal Edilir?

  En uygun zaman dilimini seçerek randevu alma işlemi tamamlanmış olur. MHRS randevu alma sistemini internet üzerinden yapabildiğimiz gibi bir de telefon ile de randevu alma sistemini kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda üyeliğin gerçekleşmiş olacak. MHRS Hastane randevu sistemi ile hafta sonu ya da resmi tatiller haricinde bulunduğunuz il, ilçe ve mahalle ile ilgili oalrak seçebileceğiniz Devlet hastanesi, Araştırma Hastanesi, Çocuk Doğum, Ağız ve diş sağlığı ile diğer tüm mevcut ...

  Okumaya devam et...
 • Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

  Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

  Günde iki kez diş fırçası ve diş ipi kullanıp etkili diş bakımı yapılarak, plak birikimi engellenmelidir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkez Başhekim Dt Yücel Dönmez ise ziyaretten dolayı Oğuzhan'a teşekkür etti. Dünya üzerinde en önemli sağlık problemlerinden olan diş ve dişeti hastalıklarına yeterince önem verilmemekte. Ağız gargaraları ya da ılık tuzlu su ile gargara yapılarak diş etleri rahatlatılmalı, kusma oluyorsa, hemen ağız bol suyla çalkalanmalıdır.

  Okumaya devam et...
 • Acıbadem, Eskişehir Kansersiz Yaşam Tır'ında

  Acıbadem, Eskişehir Kansersiz Yaşam Tır'ında

  Kansersiz Yaşam Derneği tarafından hayata geçirilen "YaşaTIR" projesi kapsamında Eskişehir'e gelen derneğe Acıbadem Eskişehir Hastanesi uzman doktorları... Kansersiz Yaşam Derneği'nin YаşаTIR'ı, sеktörün yеnilikçi еmеklilik ve hayat şirkеtlеrindеn Cigna Finans'ın katkılarıyla, sağlıklı insanların hаstаlıktаn kоrunmаlаrı konusunda fаrkındаlıklаrını аrttırmаk, kansere nеdеn olan yaşam kоşullаrı hаkkındа tоplumu bilinçlеndirmеyi аmаçlıyоr.

  Okumaya devam et...
 • Sağlıklı yaşam için 'nar' önerisi

  Sağlıklı yaşam için 'nar' önerisi

  Vitamin deposu narın herkesin tüketmesi gerekli olan bir meyve olduğuna dair Elmacıoğlu, narın enbaşta kanser olmak üzere kalp, damar, mide ve ek olarak pekçok sağlık meselenine fayda sağladığını ifade etti. Baðýþýklýk sistemini güçlendirir. Kanser hücrelerinin geliþmesine engel olarak, baþta akciðer, meme, cilt, kolon ve prostat kanseri olmak üzere kansere karþý vücudu korur.

  Okumaya devam et...
 • Takviye gıdaya yeni yaş sınırı

  Takviye gıdaya yeni yaş sınırı

  Buna göre, takviye edici gıdanın üretimini ya da ithalatını yapan firma, internette ... 2 yaş altındaki bebekler için her tür takviye edici gıda yasaklandı. Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce ithal edilen, üretilen, işlenen veya piyasaya arz edilen takviye edici gıdalar için 31 Aralık 2016'ya kadar onay alınması zorunlu olacak.

  Okumaya devam et...
 • Son Haberler 2 yaş altı çocuklara takviye edici gıda yasak - HABERTURK

  Son Haberler 2 yaş altı çocuklara takviye edici gıda yasak - HABERTURK

  Beslenmeyi desteklemek için vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif gibi maddelerin bulunduğu bitkisel ya da hayvansal karışımlar, tabletler, sıvılar ya da tozlar takviye edici gıda sınıfında. Bu yaş gruplarına yönelik olmayan takviye edici gıdaların etiketinde çocuklara yönelik olduğunu ima eden şekil, resim ve ifade olmayacak. Çocuklar için takviye edici gıda üretim sınırı 4 yaştan 2 yaşa indirildi.

  Okumaya devam et...
 • Düztaban çocuklara nasıl ayakkabı alınmalı ?

  Düztaban çocuklara nasıl ayakkabı alınmalı ?

  Kurtoğlu konuşmasında; "Küçük çocukların başlarda jöle gibi olan ayakları yere bastıklarında yumuşaklıklarından ve esnekliklerinden dolayı düztaban görüntüsü verebiliyor". Bu nedenle ev içerisinde çıplak ayakla durulmasını veya yumuşak deriden yapılmış patikler kullanılmasını öneriyoruz. Genellikle çocuk 4-5 yaşına geldiğinde ayağındaki kavis ortaya çıkarak düztabanlık sorunu ortadan kalkıyor.

  Okumaya devam et...
 • Son Haberler Bel fıtığı ameliyatında gözünden oldu - Milliyet

  Son Haberler Bel fıtığı ameliyatında gözünden oldu - Milliyet

  Bel fıtığı teşhisi konulan adam ameliyata alındı. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Dairesinin "bu tür cerrahilerin hastalar yüzüstü yatırılarak yapıldığı, bu pozisyonda uzun süre kalan hastalarda organlarda basıya, ameliyat sırasında oluşan hipotansiyona, bünyesel etmenlere bağlı göz damarlarında tıkanıklık sonrası kalıcı görme kaybı yaşanabildiği, durumun herhangi bir tıbbi ihmal ya da kusur sayılmayacağı" yönündeki raporunu esas alarak davayı reddetti.

  Okumaya devam et...
 • İnanamayacaksınız Ama İki Evden Birinde Yok

  İnanamayacaksınız Ama İki Evden Birinde Yok

  Tören sonrası açıklamalarda bulunan Samsun Diş Hekimleri Odası Başkanı Abdullah İlker, "Türkiye ağız-diş sağlığı ile ilgili yayınlanan istatistikler oldukça dikkat çekmektedir". Diş Hekimi Mustafa Bilal Alkan haftanın önemine binaen kendilerine sıkça böyle talepler geldiğini ve olumlu cevap vererek destek olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • Şeker hastaları daha uzun yaşayabiliyor

  Şeker hastaları daha uzun yaşayabiliyor

  Dikkat edilmesi yerinde bu hastalıkla levent boylu devamlı nezdinde ömür geçirilebileceğini anlatım fail Gülendam Tümen, ’İnsanın saf yerine 40 yaşından sonraları nezdinde yegâne pankreası değil, hepsi organları işlevini yavaşlatır. İnsanoğlunun genetik yapısında diyabete yatkınlık bulunduğuna işaret eden Gülendam Tümen, Tip 2 diyabet hastasının doğuştan gelen insülin eksikliği olduğunu, mutlaka ilaçla yaşaması gerektiğini bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Bel fıtığı ameliyatında gözünden oldu

  Bel fıtığı ameliyatında gözünden oldu

  Ameliyatın yapıldığı hastane, yüze sürülen jelin kaymasının söz konusu olmadığını savundu. Mahkeme, Adli Tıp Kurumu 2. Ýhtisas Dairesinin "bu cins cerrahilerin hastalar yüzükoyun yatýrýlarak yapýldýðý, bu pozisyonda etraflýca müddet küsurat hastalarda organlarda basýya, ameliyat esnasýnda oluþan hipotansiyona, bünyesel etmenlere deðgin göz damarlarýnda týkanýklýk sonrasý mihman rüyet kaybý yaþanabildiði, durumun rastgele yanýnda týbbi boþlama ve ya ayýp sayýlmayacaðý" yönündeki raporunu ...

  Okumaya devam et...
 • Düztaban Çocuklara Nasıl Ayakkabı Giydirilmeli!

  Bu nеdеnlе ev içеrisindе çıplаk аyаklа durulmasını veya yumuşak deriden yapılmış pаtikler kullanılmasını öneriyoruz. Genellikle çоcuk 4-5 yaşına gеldiğindе аyаğındаki kavis ortаyа çıkаrаk düztabanlık prоblemi ortadan kalkıyоr. İçe kemre sorunu bulunan çocuklara ayağı tutmayan aşkın uslu tabanlı ürünleri ve aşkın okşayıcı ayakkabıları kesinlikleönermiyoruz. "Devam fail içe basma/düz tabanlıklarda, dert yada ilerleyiş sorunlu olduğunda behemehâl doktora başvurulmasını öneriyoruz." dedi.

  Okumaya devam et...