Londravizyon
 • Solundan kalkanlar güne daha mutlu başlıyor

  Solundan kalkanlar güne daha mutlu başlıyor

  Bu sonuçlara göre yatağın sol tarafında yatmakta olanlar sağ tarafına göre o güne daha iyi başlamakta oldukları, daha fazla dost sahibi oldukları, işlerinin ise daha keyifli bir şekilde sürdürmekte olduğu ortaya çıktı. Uyku Uzmanı Neil Robinson , vasat 8 saat uyumak gerektiğini diyor. Yetersiz uykunun ise hormonlar üzerinde tesir gösterdiğini ve yaşlılık ile bağlantılı bir çok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • 'Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi' açıldı

  'Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi' açıldı

  Bursa'da daha önce örneğine rastlanmayan bir adımı, Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görevli iki diş hekimi ve iki memur attı. Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. "Kantinden boşalan alanın Ağız ve Diş Sağlığı ünitesi olarak hastaneye kazandırdık" dedi. Karaloğlu, merkezi bağış olarak yaptırılan Şevket İlhan Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi'ne katkı veren kişileri teşekkür belgesi verdi.

  Okumaya devam et...
 • '50 bin çağrıdan sadece 60'ı gerçek'

  '50 bin çağrıdan sadece 60'ı gerçek'

  Vatandaşları ormanları korumak için gerçek çağrı bırakmaya davet eden Atındaş, "177 Orman yangın ihbar hattımız 112 Çağrı Merkezi'ne geçti". 112 Acil Çağrı Hattı'nın hayati tehlike oluşturan durum ortaya çıktığında aranması gereken önemli bir hat olduğuna dikkat çeken Öztürk, "112 Acil Çağrı Hattı'nın hayati tehlike durumu olmayan kişiler tarafından meşgul edilmesi yüzünden acil sağlık yardımına ihtiyacı olan hasta ve vakalara ulaşmada güçlük yaşıyoruz".

  Okumaya devam et...
 • Sol tarafta uyuyanlar daha sosyal

  Sol tarafta uyuyanlar daha sosyal

  Başka bir araştırma ise; yeterli uykunun yaşlanma sürecinde de mühim rol oynadığını ortaya çıkardı. Uyku Uzmanı Neil Robinson , ortalama 8 saat uyumak gerektiğini söylüyor.

  Okumaya devam et...
 • 50 milyon Alzheimer hastası mağdurunu iyileştirecek haber! Alzheimer çaresi bulundu

  50 milyon Alzheimer hastası mağdurunu iyileştirecek haber! Alzheimer çaresi bulundu

  Buna göre normal su verilen farelerle karşılaştırıldığında, EPPS molekülü alan farelerin hafıza ve öğrenmede daha iyi performans gösterdiği tespit edildi . İlk defa 1906 senesinde Alman bilim adamı Alois Alzheimer tarafından tanımlanan ve 65 yaşın üstünde olan kişilerde beyin dokularında ağır hasara sebep olan Alzheimer için hala tesirli bir teşhis ve tedavi metodu bulunmuyor.

  Okumaya devam et...
 • Alzheimer'a Neden Olan Plakları Temizleyen Molekül Bulundu

  Alzheimer'a Neden Olan Plakları Temizleyen Molekül Bulundu

  Buna göre normal su verilen farelerle kıyaslandığında EPPS molekülü alanların hafıza ve öğrenmede çok daha iyi performans gösterdiği saptandı. Deney sonucunda, EPPS molekülü maruz farelerin beyninde öncesine kıyasla aşırı elan az plak oluştuğu tabir edildi.

  Okumaya devam et...
 • Böbreğinden 98 taş çıkarıldı ! Hastanın sağlık durumu nedir ?

  Böbreğinden 98 taş çıkarıldı ! Hastanın sağlık durumu nedir ?

  Vücutta rastgele ortak çökelek oluşturmadan otama edilecek alana hemen ortak delikten girilerek meydana gelen ameliyatla gövde yapıları çok dokunca görmediği düşüncesince hastalar 1-2 devir kabilinden endamsız ortak müddette yaşama kaldıkları yerden bitmeme edebiliyorlar.’ Halil Özsipahi böbreğindeki taşın alınmasıyla sağlığına kavuştuğu düşüncesince bahtiyar bulunduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Van'da 'İl Sağlık Afet Ve Acil Durum Planı' Toplantısı

  Van'da 'İl Sağlık Afet Ve Acil Durum Planı' Toplantısı

  Sağlık Bakanlığı tarafından ulusal bazda 112 acil çağrı merkezinin gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik farkındalığın artırılması amacıyla Yaşama Yol Ver Projesi hazırlanmıştır.

  Okumaya devam et...
 • İşitme engelliler için 112 çağrı hizmeti

  İşitme engelliler için 112 çağrı hizmeti

  Tüm Türkiye'de olduğu gibi Erzincan'da da, Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü, "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında, 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla bir kampanya başlatılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Kanal kısmetse olun son bölüm geri gelen gelen damat adayları kim

  Kanal kısmetse olun son bölüm geri gelen gelen damat adayları kim

  Sonunda elenmesi istenen isim Sermin Temiz oldu. Kısmetse Olur 36. yeni bölümünde yine sular durulmuyor. İki arada kalan Cansel'in Erdem'i mi yoksa eve yeniden gelen Eser'i mi seçeceği merakla beklenirken, iki erkeğe birden gönlünü kaptıran Melis'in , kıskançlık krizleri nedeni ile ağlamaktan bir hal alması ile birlikte, şimdiden kısmetse olur son bölümü merakla bekliyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Uyumak meme kanseri kök hücrelerini öldürüyor

  Uyumak meme kanseri kök hücrelerini öldürüyor

  Doç. Bundan çevre meme kanseri asıl hücreleri ile melatonin arasındaki bağlantıyı araştırdıklarını aktaran Koçak, ’Kanser asıl hücreleri bulunmayan edilmediğinde kanserin bulunmayan edilmesi zor. İnsanların hayat biçimini gövde saatine göre ayarlaması mühim. Bu ihmal edildiğinde vücudumuzda bir çok kez oluşabilen kanser kök hücresinin üzerimizde mühim tesirlerinin olabileceği unutulmamalı.

  Okumaya devam et...
 • Çocuklar Evde Çıplak Ayakla Dolaşsın

  Çocuklar Evde Çıplak Ayakla Dolaşsın

  Prof. Dr. Hakan Şenaran, Bu önlemlerden birisinin, ayakkabının doğru seçilmesi ve ev ortamında mümkün olduğunca ayakkabı kullanılmaması olduğunu belirterek, "Çocukların yürümeye başlamalarından itibaren evde yalın ayak veya çorapla dolaşmasında fayda var.

  Okumaya devam et...
 • Diş Ve Ağız Sağlığı küçük çocuklara anlatıldı

  Diş Ve Ağız Sağlığı küçük çocuklara anlatıldı

  Ağız ve Diş Sağlığı hakkında önce diş doktorlarından bilgiler alan Çocuk Meclisi Üyelerine konunun öneminin vurgulandığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Her Kasım ayının 3. Bizim de doçentlerimiz ve profesörlerimiz var. Kurumumuz 8000 çalışanımız ile büyük bir kurumdur. "Amacımız, dolgunun ağızda uzun yıllar hizmet etmesidir" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Ve minik İdil'e kalp bulundu

  Ve minik İdil'e kalp bulundu

  Adana'dan gelen uygun kalp bulunmuş olma haberi üzerine doktorlar hemen Adana'a gitti. Kalbin Deha İdil için uygun olduğunu belirleyen doktorlar, kalple birlikte Ankara'ya döndü. Küçük kız, ilk kez 2 yaşında kalp piliyle tanıştı. Geçen süreçte kalp pili, 3 kez değiştirildi. Vücut fonksiyonlarının artık durma noktasına gelen, parmakları ve sağ bacağını kaybetmek üzere olan Deha İdil, doktorlar tarafından uyutulmaya başlanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Doç. Dr. Demirtaş: Mesane Kanserinde hastalıktan değil geç kalmaktan korkulmalı

  Doç. Dr. Demirtaş: Mesane Kanserinde hastalıktan değil geç kalmaktan korkulmalı

  Mesane kanserinde en sık karşımıza çıkan ilk belirti idrarın kanlı gelmesi ya da ağrılı idrar yapılmasıdır. "Mesane kanseri beylerde hanımlara nazaran şimdi yayılmış yerine görülmektedir". Sigaranın bırakılmasıyla risk giderek azalır, fakat hiçbir zaman sigara içmeyen kişilerin düzeyine inmez. Sigaranın yanında özelikle kimya sanayi, petrol, boya, lastik endüstrisi, alüminyum ve demir işletmesi çalışanları yüksek oranda aromatik aminlere maruz kalmaktadır ve risk altındaki meslek grubunu ...

  Okumaya devam et...