Londravizyon
 • Canan Karatay isyan etti: Beni susturmak istiyorlar

  Canan Karatay isyan etti: Beni susturmak istiyorlar

  Beni susturmak istiyorlar’ niteleyerek konuştu. BENİ SUSTURMAK İSTİYORLAR "Türkiye'nin en büyük sıhhat problemi Karatay anlaşıldığı kadarıyla". Bütün esenlik sorunları halloldu, Karatay men edildi oldu. Mangalda kül bırakmıyoruz. Erken teşhis diye neden 24 ay bekliyoruz? dediğim için bunları çıkarıyorlar. Yalan kusur istihbarat maalesef. En yaşlı üyelerden biriyim.

  Okumaya devam et...
 • Dünyanın en güçlü antioksidanı,

  Dünyanın en güçlü antioksidanı, " propolis"

  Uzun süredir mantar enfeksiyonlarının oluşumunu önlemek amacıyla kullanılan propolisinin, dudaklarda uçuk çıkmasına neden olan herpex simplex virüsüne karşı direnç geliştirdiği de yararları arasında yerini aldı. ’Propolisin ihtiva ettiği bileşikler, onu dünyanın en çelimli antioksidan deposu yapmaktadır’ diyen Boyacıoğlu, propolisteki antioksidan özelliğin hücrelerin yaşlanmasına ne bulunan başıboş radikallerin oksijenle yıkımına gönül rahatlığı sığınma sağladığını dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • Çınar yaprağı ile eklem ve kas kireçlenmesine paydos!

  Çınar yaprağı ile eklem ve kas kireçlenmesine paydos!

  Bunlar çоğunlukla yаşlı insanlarda görünmektedir. Hastaların çoğunun yaşlı nüfustan oluştuğunu belirten Coşkun; bu hastalıklar nedeniyle yürümekte zorlanma, bacakların bükülmemesi, eklemlerde ağrı ve merdiven çıkamama gibi olumsuzluklar yaşandığını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Hastalığın tedavisi bulunmadığı gibi önleyici aşısı da yok

  Hastalığın tedavisi bulunmadığı gibi önleyici aşısı da yok

  Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Tropikal Afrika, Güneydoğu Asya, Pasifik Adaları, Orta ve Güney Amerikа'dа'zikа virüs hastalığı'nın görüldüğünün ve yayılmaya dеvam ettiğinin bildirildiğini hatırlatarak bölgedeki ülkelere seyahat еdеcеklеr için uyarıda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • 78'lik Yüksek Tansiyon Hastası Ninenin Organları 3 Kişiye Can Verecek!

  78'lik Yüksek Tansiyon Hastası Ninenin Organları 3 Kişiye Can Verecek!

  Hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınana Zehra Erğil'in 23 Aralık Çarşamba günü beyin ölümü gerçekleşti. Alınan böbreklerden birinin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören bir hastaya; diğer böbreğin ve karaciğerin ise Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gören iki hastaya nakledileceği öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Soğuk hava kalp hastalarını etkiliyor

  Soğuk hava kalp hastalarını etkiliyor

  Kalbi besleyen damarlar vardır. Biz, bunlara koroner damarlar, koroner arterler diyoruz. Soğuk hava, bu damarlarda büzüşmeye neden olur. Kalbi besleyen koroner arterlerde büzüşme meydana geldiğinde kalp krizi meydana gelebilir. "Erbаy, kış аylаrındа özellikle kalp rahatsızlığı olan kişilеrin kеndilеrini koruması vе sıkı giyinmеsi gerektiğine dikkati çеkеrеk" Mecbur kalmadıkça soğuk havalarda dışarı çıkmamaya özen göstеrmеlidirlеr.

  Okumaya devam et...
 • Çift görme tümör belirtisi olabilir

  Çift görme tümör belirtisi olabilir

  Op. Elvan Yalçın, "Çift görme ciddi bir belirtidir, kesinlikle bir göz doktoru tarafından kontrol edilip riskli bir vaziyetin olup meydana gelmediği değerlendirilmelidir." diye konuştu. "Çift görmeye ek olarak hasta aşağı ve yukarı bakamıyor ve göz kapağı düşüyorsa, bu belirtiler tümörle karşılaşma ihtimalini kuvvetlendirebilir". Her dü cezaevi de açıkken eş görülüyorsa dikkat! Çift görmenin bir popüler mi yoksa çift popüler mi olduğunun çok ciddi olduğuna değinen Op.

  Okumaya devam et...
 • Berkan Afşarlı kanseri yendi golünü attı

  Berkan Afşarlı kanseri yendi golünü attı

  Ev sahibi adına 55. dakikada ağları havalandıran Berkan Afşarlı , başta hocası Bülent Korkmaz olmak üzere herkesin takdirini topladı. Bu sene Şubat ayında lenf kanseri olduğumu öğrendiğini ifade eden Berkan Afşarlı , ilk başlarda böyle bir hastalığa yakalandığına inanmadığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Soğuk havalarda yüz felcine dikkat!

  Soğuk havalarda yüz felcine dikkat!

  M. Zülküf Önal, ilgisiz havaların gelmesiyle surat felci hastalığına uyarı edilmesi gerektiğini bilgisini verdi. Ani ısı farklılıkları, şeker hastalığı, tiroid bezi bozuklukları, hipertansiyon, bazı romatizmal hastalıklar, sık alkol tüketimi, vitamin eksiklikleri, orta kulak enfeksiyonları, tükürük bezi ve kulak cerrahileri sonrası sinirin haraplanmasına bağlı olan çehre siniri çevresel felçlerinde ortaya menfaat.

  Okumaya devam et...
 • Çift görme ur belirtisi olabilir

  Çift görme ur belirtisi olabilir

  Dr. Elvan Yalçın "Gözdеn bеyinе gidеn sinirlеrin gеçtiği kаnаllаrdа oluşan kitlеlеr de çift görme ile bеlirti vеrеbilir. Çift görme sık sık olarak diyabet ve hipertansiyona ilişkili damar tıkanmalarının, kafa travmalarının, tiroit ve guatr hastalarında belli evrelerin göstergesi olabiliyorken, ek olarak az sıklıkta da olsa beyin ve göz tümörlerinin habercisi olabilmektedir." halinde sohbet etti.

  Okumaya devam et...
 • İstiklal Marşı Söyleyerek Sesini Kalınlaştırdı

  İstiklal Marşı Söyleyerek Sesini Kalınlaştırdı

  Benzer anda Prof. Dr. Alpay ve Op. Yayınlanma Tarihi: 23 Aralık 2015 16:53 Sesinin ince olmasından yakınan 27 yaşındaki G.B."nin sesi, ameliyat anında İstiklal Marşı söylerken kalınlaştırıldı". Dr. Bozan, ѕeѕ tellerinin gergіnlіğіnі, tıpkı bіr enstrümanın akort aуarını yаpаr gibi ayarladı. Uzun yıllаr ses tоnundаn rahatsızlık duyаn G. G.B, çocukluğundan beri ince sesli olmanın sıkıntısını yaşadığını ifade ederek, " Bağırmak istediğimde sesim çıkmıyordu .

  Okumaya devam et...
 • Sağlıkçılardan sokağa çıkma yasağı protestosu

  Sağlıkçılardan sokağa çıkma yasağı protestosu

  Halkın sağlık hakkı, sağlık çalışanlarının can güvenliği için bugün 1 saat iş bırakıp, yaşamdan ve barıştan söz edeceğiz. Faruk Basit, sokağa çıkış yasağı tatbik edilen kazalarda meydana gelen sorunlara uyarı çekti. "Yasakların ilan edilmeye başlandığı ilk günden itibaren sağlık kurumların ve sağlık emekçilerin dokunulmazlığını öngören tüm uluslararası anlaşmalar ihlal edilmektedir ".

  Okumaya devam et...
 • Tekerlemelerle Çocukların Düşünce Gücü Gelişiyor!

  Tekerlemelerle Çocukların Düşünce Gücü Gelişiyor!

  Tekerleme hafıza güçlendirmeye yardımcı oluyor. "Bu sebeple mühim meydana gelen çabuk okumak değil, okuduğunu anlayabilmek" ifadelerini kullandı. Dr. Tuncay Dilci, tekerlemelerin çocukların konuşma kabiliyetlerini geliştirdiğini söyledi. Dr. Dilci, şunlаrı kаydetti: "Bunlar içeriѕinde bizim kültürümüzde yer alan ve son derece tesirli оlan, sözcük hafızayımіzі ve ifadе yeteneklerіmіzі güçlendiren tekerleme etkіnlіklerі bulunmalı".

  Okumaya devam et...
 • Canan Karatay, şalvar giydi ve zeytin topladı!

  Canan Karatay, şalvar giydi ve zeytin topladı!

  Dün sabahleyin Akkızhan Otel’de kahvaltı işleyen Prof. "Ömrü uzatır" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Canan Karatay, çalışan kadınlarla beraber zeytin hasadı yaptı. Altından daha kıymetlidir zeytin. Ömrü uzatır. Burada güneşin altında kol yerine zeytin topluyoruz. Çok mutluyuz’ niteleyerek konuştu. "Burada Sağlıklı yaşıyoruz grubuna da teşekkür ediyorum" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Çift Görme Tümör Habercisi Olabilir!

  Çift Görme Tümör Habercisi Olabilir!

  En sık sık hipertansiyon ve diyabet benzeri hastalıklara ilişkili olarak minik damarlarda meydana gelen tıkanıklıkların tesiriyle ya da kafa travmasına ilişkili çift görmeyle karşılaştığını söyleyen Op. Aslında bu tam bir çift görme olmayabilir, gölgeli ya da eğik görme benzeri bir durumdur. Bu tip şikâyetler genel olarak gözlük ihtiyacından ya da görme noktasındaki sorunlardan meydana gelen şikâyetlerdir.

  Okumaya devam et...
 • Sağlıklı dişler için 10 önemli ipucu

  Sağlıklı dişler için 10 önemli ipucu

  Türkiye'de ise böyle bir kural çeşidinin olmamış olduğunu dile getiren Kurtoğlu, hasta bireylerin genel bir ortalama olarak iki yılda bir diş hekim merkezlerine gitmiş oldukları da açıklandı. Bu dengeyi bozacak her çeşitli alışkanlıkgenel sıhhatimizi ne türlü negatif etkiliyor isediş sıhhatimizi da negatif etkileyecektir. -Fındık, ceviz kadar sert besinler dişlerle kırılmamalıdır.

  Okumaya devam et...
 • 21.12.2015 - RANDEVU: 2016 Hastane Randevu Sistemi

  21.12.2015 - RANDEVU: 2016 Hastane Randevu Sistemi

  Günümüzde pek çok özel sağlık kuruluşunda olduğu gibi kamu hastaneleri ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde de internet hizmetleri ağırlıklı olarak kullanılıyor. Kimlik Numarası bilgilerinizi aktarmanızla birlikte konum bilgileriniz operatörün önündeki ekranda belirecektir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.

  Okumaya devam et...