Londravizyon
 • Muhtar poz verdiği tabanca ile cinayet işledi

  Muhtar poz verdiği tabanca ile cinayet işledi

  Manavpınarı Mahalle Muhtarlığında meydana gelen olayda, köy muhtarı A.T. ile aralarında husumet bulunan Özer Taşdelen ve B.A. arasında tartışma çıktı. Jandarma muhtar A.T'yi tutukladı. Yaralılar, burada ilk tedavilerinin yapılmasından akabinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralılardan Özer Taşdelen, yapılan tüm müdahalare rağmen kurtarılamayarak öldü.

  Okumaya devam et...
 • Terör Örgütü PKKlının Cenazesi Şehit Akrabası ile Aynı Mezarlıkta

  Terör Örgütü PKKlının Cenazesi Şehit Akrabası ile Aynı Mezarlıkta

  Güvenlik güçlerinin önlem aldığı teröristin cenaze törenine HDP Erzurum Milletvekili Seher Akçınar Bayar da katıldı. Kardeþ gibi büyüyen iki teyze çocuðundan Jandarma Er Recep Beycur, Siirt'te 19 Aðustos'ta bölücü terör örgütü mensuplarýnca menfeze yerleþtirilen patlayýcýnýn infilak ettirilmesi sonucu 7 arkadaþýyla þehit oldu.

  Okumaya devam et...
 • Arı Yüklü Kamyon Devrildi, 18 Kişiyi Arı Soktu

  Arı Yüklü Kamyon Devrildi, 18 Kişiyi Arı Soktu

  Sürücünün çok sayıda arı sokması nedeniyle hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Kazada sürücü ile yanında bulunan Mustafa Canyurt yaralandı. Yaralılar, özel kıyafet giyen 112 Acil Servis ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Dersim'de ölen PKK'lı, Siirt'te ölen asker akrabasıyla aynı mezarlığa defnedildi

  Dersim'de ölen PKK'lı, Siirt'te ölen asker akrabasıyla aynı mezarlığa defnedildi

  Kardeþ gibi büyüyen iki teyze çocuðundan Jandarma Er Recep Beycur, Siirt'te 19 Aðustos'ta bölücü terör örgütü mensuplarýnca menfeze yerleþtirilen patlayýcýnýn infilak ettirilmesi sonucu 7 arkadaþýyla þehit oldu. "Ben ve Recep'in babası yan yana geziyoruz". Şehidin babası Beycur, oğlu ile Rıdvan İpek'in "kardeş kavgası " na kurban gittiğini belirterek, "Onların çocuklukları birlikte geçti".

  Okumaya devam et...
 • HDP Adayının İş Yeri Önünde Eylem

  HDP Adayının İş Yeri Önünde Eylem

  Grupla Karafazlı ailesinin arasına giren polisler kafeyi kilitledi. Aynı grup, dün de Kahve Durağı önünde toplanmış, slogan atarak işletmeye Türk Bayrağı asmıştı. Polisin kafe önündeki bekleyişi sürerken, grup dağıldı. HDP Milletvekili Adayı Selda Karafazlı'nın bugün saldırganlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Son Durum Siirt'te teröristler kız istemeye giden aileye saldırdı

  Son Durum Siirt'te teröristler kız istemeye giden aileye saldırdı

  Ziyaretin sonunda kız evinden çıkıp araçlarına binen Yüknü ailesinin fertlerine teröristler uzun namlulu silahlarla ateş etmeye başladı. Olayda, biri damat adayı 2 kişi yaralandı. Araçlara çok sayıda mermi isabet ettiğini belirten Türkan, "Bizim damadın oturduğu koltuğa kurşunlardan biri sıyırmış, seken cam parçası gözünün alt kısmına isabet etti".

  Okumaya devam et...
 • MHP İstanbul İl Başkanı: Saldıranlar 'çakma kurt'

  MHP İstanbul İl Başkanı: Saldıranlar 'çakma kurt'

  Canpolat, yazılı açıklamasında, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden ortaya attığı iddialarla bilinen "fuatavni_f" adlı kullanıcının, umumi başkanı olduğu Osmanlı Ocakları ve şahsına yönelik iddialarını yalanladı. Bu açıklamalar aynı zamanda, Osmanlı Ocakları'nında sorgulanmasına yol açtı. 2009 yılında kurulan, Osmanlı Ocakları'nın ilginç eylemleri dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • Yaşındaki Çocuğun Ölümündeki Üvey Baba Şüphesine Soruşturma

  Yaşındaki Çocuğun Ölümündeki Üvey Baba Şüphesine Soruşturma

  Olaydan akabinde annesi Nurgyul Salı M. (36) tarafından odasında baygın halde mevcut bulunan Dzhan Nurgyul Salı, hemen özel bir hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, 13 yıl önce Türkiye'ye geldiği ve ikinci evliliğini Hasan Sabri H. Ardından Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne sevk edilen Salı, dün gece hayatını kaybetti. Dzhan Nurgyul S'nin cesedi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

  Okumaya devam et...
 • Eterle Bayıltıp Şile Ormanları'nda Diri Diri Boğazını Kesmişler

  Eterle Bayıltıp Şile Ormanları'nda Diri Diri Boğazını Kesmişler

  K.Þ.B.(Kayýp Þahýslar Büro Amirliði) ekipleri bu müracaatýn peþi sýra vakayla ilgilendiren sormaca baþlattý. (22) ile İstanbul'a geldiğini tespit etti. ÝNTÝKAM CÝNAYETÝ ÇIKTI K.Þ.B. dedektifleri Ýstanbul, Ankara, Van, Gaziantep ve Samsun'da eþ zamanlý yaptýklarý baskýnda Ali Ç. Bunun için Oğuz Yasin B.

  Okumaya devam et...
 • PKK'lıdan ağlayarak "Bitiyoruz" itirafı

  Bunun son örneği Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşandı. Şırnаk'ın Cizre ilçesi'nden PKK'nın уауın orgаnı MED Nuçe TV'уe telefonlа bаğlаnаn bir terörist, güvenlik güçlerinin kendilerini çembere аldığını ve bitme noktаsınа geldiklerini аğlауаrаk itirаf etti.

  Okumaya devam et...
 • Anız dumanı ile karışan toz bulutu Kozanapos;da yaşamı olumsuz etkiliyor

  Meteoroloji'den alınan bilgiye göre; sabah saatlerinden itibaren Suriye üzerinden gelen toz bulutu önce Hatay bölgesinde, öğleden sonra ise Çukurova'da etkili oldu. Açıklamada, '"Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölğesiyle Doğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme, ulaşımda aksama) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır Valiliği'nden son dakika açıklama! Sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı?

  Açyklamada, "Vatanda?larymyza soka?a çykma yasa?y konusunda göstermi? olduklary duyarlylyktan dolayy te?ekkür ederiz" ifadesine yer verildi. Bölgede süren operasyonlar nedeniyle sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için ‘5442 sayılı İl İdaresi Kanunun 32/Ç maddesi gereği Sur ilçesi Sur içinde kalan bölgede Abdaldede, Alipaşa, Cami Kebir, Cami Nebi, Cevatpaşa, Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, İskenderpaşa, Melikahmet, Ziya Gökalp, Lalebey, Süleyman Nazif, Savaş, Cemal Yılmaz mahallelerinde, ...

  Okumaya devam et...
 • Adana'da toz taşınımı uyarısı

  Toz tışınımının yanında anız yangınlarının duman ve külleri de eklenince Adanalılar nefes almakta zorlandı. Çukurova'ya Suriye üzerinden gelen toz bulutları, mısır tarlararındaki anız yangınları ile birleşince bölgede sağlık ve trafik sorunları ortaya çıktı.

  Okumaya devam et...
 • İki ayda kaç PKK'lı öldürüldü!

  KCK'nın Temmuz ayında "barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını" açıklamasının ardından terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, ülke genelinde barış ortamını bozan eylemlerine devam ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Şanghay Expo 2010'da ilginç pavyonlar

  Şanghay Expo 2010'da ilginç pavyonlar

  Bunlardan birisi de İngiltere pavyonu. Merkezi Londra'da bulunan bir mimarlık firması tarafından yapılan İngiltere'nin Şanghay Expo 2010 pavyonu, "Tohum tapınağı" adıyla da anılıyor. Yukarıdaki resimde bir maketini gördüğünüz İngiltere pavyonundaki bu tohumlar ise Londra'daki ünlü Kew Gardens adı verilen botanik bahçesinden ve diğer bazı parklardan sağlandı.

  Okumaya devam et...
 • 2011'de dünyanın ve Türkiye'nin en zenginleri

  2011'de dünyanın ve Türkiye'nin en zenginleri

  Böylece Türkiye'de milyarder sayısı geçen yıla göre artarken, dünyanın en zenginleri daha da zenginledi. Kısacası, para, parayı çekti. Dünyanın dolar milyarderleri listesine 2011'de 38 Türk girdi. Geçen yıl bu sayı 28 idi. Türkiye'nin en zengini Mehmet Emin Karamehmet (4 milyar dolar) olarak gözükürken, ikinciliği 3 milyar dolar ile Koç grubundan Semahat Arsel, üçüncülüğü 3 milyar ...

  Okumaya devam et...