Londravizyon
 • Bir Ocağa Daha Şehit Ateşi Düştü

  Bir Ocağa Daha Şehit Ateşi Düştü

  Baba Bekir ve anne Atike Bağcı ile şehidin yakınları, tabutun başında gözyaşı döktü. Burada İl Müftüsü Muhammet Gevher tarafından öğle vakti kıldırılan cenaze namazının ardından helallik alınan şehit uzman çavuş Bekir Bağcı'nın cenazesi, daha sonra askerlerin omzuna alınarak cenaze aracına konuldu.

  Okumaya devam et...
 • Gözaltına alınan gazeteciler 'Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla tutuklandı

  Gözaltına alınan gazeteciler 'Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla tutuklandı

  Erciş'te dün gözaltına alınan DİHA muhabiri İdris Yılmaz ile JINHA muhabiri Vildan Atmaca, "örgüt propagandası yapmak" ve "Cumhurbaşkanı'na hakaret etmek" iddiasıyla tutuklandı. Yılmaz ve Atmaca, benzer gerekçeyle çıkarıldıkları mahkemece gözaltına alındı. Savcılıkta özgür bırakılan İMC muhabiri Ruşen Takva, polislerin karakolda bizzat kendilerini yaralama ve kötü söz ettiğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Manisa'da 'paralel devlet yapılanması' şüphelilerinden 3'ü tutuklandı

  Manisa'da 'paralel devlet yapılanması' şüphelilerinden 3'ü tutuklandı

  Tutuklama talebiyle sevk edilen 23 kişiden 20'si serbest bırakılırken, 3 kişi tutuklandı. Akşam başlayan 23 kişinin ifade alma ve karar verme işlemleri sabah saat 06.00'a kadar sürdü. Hiç hak etmediğimiz günler geçirdik. Hepimizin bir arada olması en büyük tesellimiz oldu. "Bize yardımcı oldular mutluyuz" dedi. "Kendi içlerinden gibi bizim ne ihtiyacımız varsa karşıladılar." ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Uluslararası fuhuş çetesine operasyon

  Uluslararası fuhuş çetesine operasyon

  Aralarında üniversitesite mezunlarının da bulunduğu 32 kadın şebekenin elinden kurtarıldı. Kadınlar ifadelerine başvurulmak üzere emniyete getirildi. Gözaltına alınan şüpheliler Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Lice'de terör saldırısı: 2 şehit

  Lice'de terör saldırısı: 2 şehit

  Bu videonun içerdiği konular içerisinde yer alan Diyarbakır Lice'de Teröristlerin Yola Döşedikleri Mayın Askerlerin Geçişi Sırasında Patladı, 2 Asker Şehit Oldu başlığıyla verilen haber , Trt Haber kanalı sorumluğundadır. "Yaktın beni yavrum. Vatan millet sağolsun" diye konuştu. Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Lice ilçesi Ziyaret Tepe mevkiine yol emniyetine giden askeri timin güzergahına teröristler tarafından daha önceden döşenen mayın uzaktan ...

  Okumaya devam et...
 • Edirne Valisi'nden Emniyet Müdürü ve Komutana Altın Ödülü

  Edirne Valisi'nden Emniyet Müdürü ve Komutana Altın Ödülü

  Vali Şahin, ’Bu iyi kentte göreve başladığım önceki günlerde başarıyı ödüllendireceğimi söylemiştim. Bu sözünü yerine getirdiğine inandığını ifade eden Vali Şahin, sınır ili olmasına karşın Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden Edirne'de asayiş olaylarının düşük olduğunu vurgulayarak, "Geçtiğimiz aylarda şehrimize gelen Suriyeli sığınmacılar konusunda 10 gün boyunca sabırla ve insanüstü bir gayretle çalışan emniyet ve jandarma teşkilatımıza teşekkür ediyorum".

  Okumaya devam et...
 • İlhan Cihaner ve Saldıray Berk için beraat

  Yargıtay 11. Ceza Dairesi kararını oy çokluğu ile aldı. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, "İrtica ile Mücadele Eylem planını Erzincan'da uygulamaya sokmak ve Ergenekon terör örgütü üyesi" iddiasından yargılanan tüm sanıkların beraatını talep etti.

  Okumaya devam et...
 • Erzincan Davasına Karar İçin Ara Verildi

  Erzincan Davasına Karar İçin Ara Verildi

  Gelen belgelerin ardından daire savcısı, esas hakkındaki 28 sayfalık mütalaasını sundu. Sanıkların savunmalarının aksi delil gösterir şekilde, her türlü şüpheden uzak yeterli ve inandırıcı delil elde edilemediğini belirten savcı, sanıkların ayrı ayrı beraatını talep etti.

  Okumaya devam et...
 • Meral Akşener MHP Genel Başkanlığına aday oldu iddiası

  Meral Akşener MHP Genel Başkanlığına aday oldu iddiası

  MHP'de 1Kasım hezimeti sonrası harekete geçen muhalif kanat, Meral Akşener'in isteksiz tavırları nedeniyle bu planı şimdilik askıya aldı. . Akşener düşüncesince Ankara ve İstanbul’da büro tutuldu. Milliyetçi Hareket Partisi MHP tüzüğüne göre olağanüstü kongrede umumi başkanlık seçimi olmuyor. Eğer tüzükteki o ibare değişmezse 2018 yılına kadar umumi başkanlık seçimi olamayacak.

  Okumaya devam et...
 • Sare Davutoğlu:

  Sare Davutoğlu: "İnsan İçin Asıl Engel, Hakikate Körleşmek Ve Sağırlaşmaktır"

  Buna üçüncü bir hususu eklemek uygun olabilir. Hepimiz gizil engellileriz. Biz gizil engellilerin, üçüncü namına sakat kardeşlerimiz çeşidinden eğitilmesi bence yalan konusu’ dedi. "Engellilerimiz konusunda yapılacak her çalışma ancak resmi politikalarla desteklendiğinde sağlam bir zemine oturabilecektir" ifadelerini kullandı. Bu rakamın 2002'de 53 bin 306 olduğunu düşünürsek aldığımız yolun büyüklüğünü daha iyi anlayabiliriz.

  Okumaya devam et...
 • Hollandalı Storteboom Adana kebap ustası oldu

  Hollandalı Storteboom Adana kebap ustası oldu

  Adana Ticaret Odası'nın, gerçek lezzet ve özellikleriyle gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla 2004 yılında Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirdiği Adana Kebabı'nın tanıtımı ve yaygınlaştırılmasına yönelik etkinlikleri sürüyor. Kebap ustası olan kadınlardan Püren Özbek, mutfak sırlarını kendilerine öğreten ustalara teşekkür etti. Sertifika töreninin ardından kursiyerlerin hazırladığı kebaplar, davetlilere ikram edildi.

  Okumaya devam et...
 • Bedelli davasında karar: İade edilmesi mümkün değil

  Bedelli davasında karar: İade edilmesi mümkün değil

  Avukat Baran Doğan aradaki 12 bin TL farkın kеndisinе geri ödеnmеsini istedi. Talebi yasal dаyаnаğı ve hukuka aykırılık bulunmadığı gerekçesi ile reddetti. Ülkеnin ihtiyаçlаrı ve kamu yаrаrı dikkаtе аlınаrаk, bedelli askerlik kоşullаrının yеnidеn bеlirlеnеrеk düzеnlеnmеsinin "Kаnun önündе еşitlik" ilkesine aykırılık olarak dеğеrlеndirilеmеyеcеği аnlаtıldı.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu'nun kelepçe ve Manisa Valiliği açıklaması

  Davutoğlu'nun kelepçe ve Manisa Valiliği açıklaması

  Başbakan Davutoğlu, bu açıklamayı "Maksadını aşan bir ifadedir". Başbakan Davutoğlu, Diyanet'i ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. "Silvan'da da büyük ölçüde operasyonun tamamlanmakta olduğunu söyleyebiliriz" dedi. Türkiye'ye yönelik tehdit olursa neresi olursa olsun oraya yönelik hareket yapılır.

  Okumaya devam et...
 • Lice'de ve Erciş'te 3 asker şehit

  Lice'de ve Erciş'te 3 asker şehit

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol emniyeti almaya giden askerlerin yol güzergahına teröristler tarafından döşenen el yapımı patlayıcının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu bir uzman çavuş ile bir uzman onbaşı şehit düştü.

  Okumaya devam et...
 • Erzincan davasında beraat kararı

  Erzincan davasında beraat kararı

  Ara verildikten sonra kararını açıklayan Yargıtay 11. Kararın açıklanmasının ardından salonda bulunanlar, Cihaner ve diğer sanıkları tebrik etti ve sanıklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Daire ayrıca, davanın soruşturma ve kovuşturma aşamasında "hukuka aykırı eylem ve işlemleri" nedeniyle başta dönemin Erzurum Savcısı Osman Şanal ile Taner Aksakal olmak üzere yargı mensupları ile kamu görevleri hakkında HSYK'ya suç duyurusunda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • İşten Çıkarılan Taşeron İşçiler Eylem Yaptı

  İşten Çıkarılan Taşeron İşçiler Eylem Yaptı

  PTT Başmüdürlüğüne bağlı taşeron şirkette görev yapan Mustafa Kahraman, Mustafa Akçakaya ve Tan Yavuzdoğan, geçen günlerde işten çıkarıldı. İşçilerin, örgütlendikleri amaçlı kovulduklarını ileri devam eden Küçükosmanoğlu, "Buradaki işçiler çoğalış organize".

  Okumaya devam et...
 • O rektör YÖK tarafından görevden alındı!

  O rektör YÖK tarafından görevden alındı!

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini 2002 yılında tamamlayarak Göz Hastalıkları Uzmanı oldu. Dr. Kurtcephe'nin görevine YÖK tarafından son verildi. Öte yandan Akdeniz Üniversitesi'nin resmi internet adresinde de söz konusu rektör değişikliğinin vakit kaybetmeden yapıldığı görüldü. Dr. İsrafil Kurtcephe, YÖK'ün 12 Kasım 2015 tarihli toplantısında hakkında ihtiyati tedbir niteliğinde 3 ay süreyle görevden uzaklaştırma kararı aldığını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Bülent Arınç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Diktatör' göndermesi

  Bülent Arınç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Diktatör' göndermesi

  Uygulamaya tepki gösteren Arınç, Erdoğan'a da diktatör göndermesi yaparak "Böyle bir saçmalık olmaz". Arınç, şöyle devam etti: "Bu yaşanacak olayları çok öncesinden gördüğüm için Manisa Valisi'nden rica etmiştim". Bunları Avrupa Birliği normlarına çıkarmak için yasa değişiklikleri yaparken masum kadınların ellerine kelepçe takılacağını öngörmemiştik. Böyle bir şeyi yapmadık ve istemedik.

  Okumaya devam et...
 • Süper Loto 13 Kasım 2015 çekilişi - Süper Loto sonucu

  Süper Loto 13 Kasım 2015 çekilişi - Süper Loto sonucu

  Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 65 kişi 5 bin 840 lira 85'er kuruş, 4 bilen 4 bin 551 kişi 90 lira, 3 bilen 92 bin 345 kişi 7 lira 60'ar kuruş ikramiye alacak. haftanın kazandıran... Şans oyunlarında son 5 yılda 214,1 milyon lira tutarında ikramiye, dikkatsizlik veya unutkanlık nedeniyle sahiplerince alınmadı.

  Okumaya devam et...