Londravizyon
 • Adana'da polis-esnaf arasında silahlı çatışma

  Adana'da polis-esnaf arasında silahlı çatışma

  Ancak Mehmet Nugay'ýn oðlu Ramazan ile yeðeni Cengiz Nugay zabýtaya yýkým için izin vermedi. Eline pompalý tüfek alan Ramazan Nugay büfenin çatýsýnda, Cengiz Nugay ise eline kýlýç ve döner býçaðý alarak zabýtaya direndi. pompalı tüfekle havaya ateş açtı. Çatýdan nazil 2 kuþkulu gözaltýna alýndý.Mehmet Nugay, polis ekiplerinde balýkçý lokantasýný dökmek düþüncesince müddet istedi.

  Okumaya devam et...
 • Hastanede Kadın Doğum Uzmanı doktoru bıçakladı

  Hastanede Kadın Doğum Uzmanı doktoru bıçakladı

  Aynur Dağdemir, araya girip eski karı kocayı sakinleştirmek istedi. Ağır yaralanan doktor, tüm müdahalelere rağmen kurtarılmazken, Yusuf D. tedavi altına alındı. Hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışan Op. Yusuf Demirbaş, yanında taşıdığı bıçağı Op. Dr. Aynur Dağdemir, meslektaşlarının tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

  Okumaya devam et...
 • Çanakkalede yeni doğan ikiz bebeklerden biri çalındı

  Çanakkalede yeni doğan ikiz bebeklerden biri çalındı

  Olay, bugün saat 10.30 sıralarında, Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin ve Huriye Demircioğlu ek binasında meydana geldi. 00'da biri kız diğеri erkek ikiz bebek dünyаyа getirdi. Fatma Bozkurt başta olmak üzere hastane önünde bekleyen yakınları, büyük mutluluk yaşadı. Teskin, "Birinin yüzü kapalı iki kadın hastaneden çıkıp taksime bindi".

  Okumaya devam et...
 • Başsavcılık: G-20 saldırısı önlendi

  Başsavcılık: G-20 saldırısı önlendi

  Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ'ın haberine göre Gaziantep'te IŞİD'in hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonda yarım saat farkla elden kaçan, Antep Emiri Yunus Durmaz'ın bilgisayarı incelendi. "4 amelimiz gerçekleşti" diyerek Suruç, Ankara, Mersin ve Diyarbakır saldırılarını işaret etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı , 10 Ekim'deki terör eylemine ilişkin soruşturmada, IŞİD'in Antalya'daki G20 Liderler Zirvesi'ne saldırı planladığına yönelik veriler ele geçirdi ve bunun ...

  Okumaya devam et...
 • Aziz Güler'in Cenazesi Nihayet Geldi

  Aziz Güler'in Cenazesi Nihayet Geldi

  Aziz Güler'in cenazesinin akşam saatlerinde İstanbul Gazi Cemevine getirileceği açıklandı. 59 gündür Cizîr Kantonu'nun Serêkaniyê kentindeki Roj Hastanesi morgunda bekletilen Güler'in cenazesi, ailesi tarafından bugün sabah erken saatlerde Mürşitpınar Sınır Kapısı üzerinden Urfa Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır'da Polise Bombalı Tuzak

  Diyarbakır'da Polise Bombalı Tuzak

  Diyarbakır'da PKK'liler rögara tuzakladıkları bombayı, zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamanýn polis aracýnýn geçiþinden saniyeler sonralarý yaþanmasý zýmnýnda saldýrýda talih yapýtý ölen yada vurulan olmadý. Polis, bombalý saldýrýnýn gerçekleþtiði caddeyi anahtar ve piyade trafiðine kapatarak, degaje istidatlý tetkik baþlattý. Polis, sadırıyı düzenleyen teröristleri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

  Okumaya devam et...
 • Siirt'te terör örgütü operasyonu

  Siirt'te terör örgütü operasyonu

  Bu çerçevede, bugün 06.00'dan itibaren 2'si jandarma, 12'si ise polis sorumluluk sahasında olmak üzere 14 farklı adreste eş zamanlı operasyon düzenlendiğine dikkat çekilen açıklamada, aralarında HDP ve DBP Şirvan eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 15 şüphelinin gözaltına alındığını bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Komşu evde 3'üncü kattan düşen çocuk öldü

  Komşu evde 3'üncü kattan düşen çocuk öldü

  Bir anda neye uğradığını şaşıran ve çığlıklar atarak sinir krizleri geçirmeye başlayan annenin sesini duyanlar, sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ambulansla Tarsus Devlet Hastanesine kaldırılan Özekes, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

  Okumaya devam et...
 • Asitli saldırgan, hapishanede saldırıya uğramış

  Asitli saldırgan, hapishanede saldırıya uğramış

  Poliste meydana getirilen sorgusunda suçunu itiraf fail Cihan A. eşinin kız kardeşinin evladı Y.K.’ya fasile ortamında baş döndürücü müşterek tomar dikkat görmüş bulunduğu düşüncesince kıskandığını bunun düşüncesince saldırdığını söylemişti.

  Okumaya devam et...
 • Bu kafede hem ders çalışın hem çay bedava için

  Bu kafede hem ders çalışın hem çay bedava için

  Sýnavlarda deðerli olabilmeleri düþüncesince iþletmelerinde müþterek araya mevrut öðrencilere çay aðýrlama ettiklerini özetleyen Ýncekara, uygulamaya ticari bakmadýklarýný anlattý. Bu kafe bir sürü ateş gibi bir aile ortamı oluşturmuş. Arkadaşlarımızla gelip burada ders çalışıyoruz. Çaylarýmýz da kafe sahibinin ikramý. Yurtta bazen gürültü sebebiyle ders çalışamıyorum, bu ortamdan gayet hoşnuduz " diye sohbet etti.

  Okumaya devam et...
 • Silvan'daki duvar yazılarına soruşturma

  Silvan'daki duvar yazılarına soruşturma

  Son olarak, Şırnak’ın İdil ilçesinde özel harekâtçı polislerin operasyon sonrasında havaya ateş açarken tekbir getirip sloganlar attığı "kutlama" görüntüleri de yayınlandı. Bu mesajın kaynağını kimse tespit edemedi. İnsanlar o dönemde pencerelerden kafalarını bile çıkaramamışlar. Bu arada, Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ'ın haberine göre İçişleri Bakanlığı, bu duvar yazılarıyla ilgili inceleme başlattı.

  Okumaya devam et...
 • Anne Ve Kızı Kazada Hayatını Kaybetti

  Anne Ve Kızı Kazada Hayatını Kaybetti

  Kazadan sonra olay yerinden kaçan ve kimliği tespit edilemeyen sürücüyü yakalamak için polis çalışma başlattı. Kaza ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekiplerigönderildi. (11) olay yerinde yaşamlarını yitirirken, cenazeleri ambulansla Doğubayazıt Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis, kazayla ilişik sormaca başlatılırken, kaçan şoförün kimliğini belirleyip belirlemek düşüncesince emek vermek başlattı.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır'da çok sayıda mühimmat ele geçirildi

  Diyarbakır'da çok sayıda mühimmat ele geçirildi

  Cumhuriyеt Savcılığı'nın talimatı ilе еlе gеçirilеn silah vе mühimmatlara еl kоnulmuş, yаkаlаnаn 2 şüpheli gözaltına alınmıştır. Bölgemizde canlý vatandaþlarýn erinç ve itimat içinde yaþamalarýný iletmek amacýyla teröristle savaþ kapsamýnda hesaplý faaliyetlere kararlýlýkla bitmeme edilecektir.'Açýklamada ayrýca, rustik bölgede mevcut PKK'lýlarýn site merkezine gelebileceði, tabanca ve cephaneleri da site merkezine gönderebileceði ihtimali hakkýnda site etrafýnda disiplin asayiþ önlemi ...

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da DAEŞ'e Yönelik Operasyon

  İstanbul'da DAEŞ'e Yönelik Operasyon

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından havalimanında bulunan "Risk analiz" odasına götürülen Faslılar Nasıl Y., Ayoub S., Aissa M., Said S., Soufiane H., Salahaddin A., Mustapha M.ve Mouhssıne El A. isimli şahsın cebinden İstanbul'da başlayıp İzmir, Yunanistan, Sırbistan ve Macaristan üzerinden Almanya'ya nasıl gidileceğine dair kağıt üzerine çizilen kroki çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Kanaltürk TV'deki tüm programlar yayından kaldırıldı

  Kanaltürk TV'deki tüm programlar yayından kaldırıldı

  Kanaltürk ve Bugün TV kapandı mı? Kanaltürk Türksat 4A yeni uydu frekansları neler? İşte aradıgınız tüm bu soruların cevabı haberimizde yer alıyor. Haber7.com'un haberine göre kayyuma devredilen iki kanala da ekim ayı içerisinde tebligat gönderilmişti. Bugün 80 çalışanın işine son verileceği öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Üniversitesi'nde

  İstanbul Üniversitesi'nde "panel" gerginliği

  Müdahale sonrası Sebahat Tuncel, polise tepki gösterdi. Polis, kampüse girmek isteyen grubu da kalkanlarla müdahale etti. Müdahalede ezilme tehlikesi yaşayan Tuncel, basın mensuplarına bir açıklama yaptı. "Ancak biraz önce gördüğünüz manzara ile karşı karşıya kaldık " dedi. Üniversitenin giriş kapısı önünde oturma eylemi yapan grup, uyarılara rağmen dağılmayınca polis müdahalesiyle bölgeden uzaklaştırıldı.

  Okumaya devam et...