Londravizyon
 • Tahir Elçi mezarı başında anıldı

  Tahir Elçi mezarı başında anıldı

  Bu sırada Elçi'nin eşi ve kızı ile Rakel Dink de gözyaşlarına hakim olamadı. Özmen, "Sevgili başkanımız geçen hafta bugün saat 10.53'te Diyarbakır'ın sembol tarihi eserlerinden olan Dört Ayaklı Minare'nin önünde maalesef hunharca vurularak katledildi".

  Okumaya devam et...
 • Big Brother nedir? Big Brother oyuncuları

  Big Brother nedir? Big Brother oyuncuları

  Arsel Big Brothеr Türkiye'den 1 milyon lirayı kazanıp kendi işini kurmayı istiyor. Ailesi ile beraber yaşıyor, ikiz kardeşi var ama kardeşi ile tamamen farklı karakterler olduğunu söylüyor. Ev halkının, еvde kalacak arkadaşlarını seçtiği, halkın dа evde kalmasını istediği ismi oyladığı "Big Brother Türkiyе'de izleyiciler, akıllı telefonlarına yа da tаblet bilgisayarına indirdikleri " Big Brother Türkiye " uygulaması ile de, 24 saаt "Big Brоther" evini izleyebiliyor ve oylamaya katılabiliyor".

  Okumaya devam et...
 • Askerlere Silahlı Saldırı: 2 Astsubay Şehit

  Askerlere Silahlı Saldırı: 2 Astsubay Şehit

  Sayın Abonemiz;Daha önce servis edilen "Şırnak'ta askerlere silahlı saldırı: 2 şehit, 2 yaralı" başlıklı haberde Astsubay Arif Bayraktutar'ın şehit olduğu bilgisi sehven yer almıştır. Saldırıda yaralı kurtulan Jandarma Astsubay Arif Bayraktutar ve Uzman Çavuş Mehmet Yurdakul olay yerine gelen ambulans ile Cizre Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar.

  Okumaya devam et...
 • İran'dan Türkiye'ye Şimdi de Musul Tepkisi

  İran'dan Türkiye'ye Şimdi de Musul Tepkisi

  Türkiye'nin hiçbir ülkenin toprağında gözü yoktur, olmaz, olamaz. Savunma Bakanı Halid el-Ubeydi yakında Türkiye´ye gelecek. BM'nin, Türkiye'nin asker gönderdiği Musul yakınlarındaki Başika bölgesinde olup biteni incelemesi gerektiğini belirten El-Asadi, Irak'ın egemenliğini ihlal eden herkesin IŞİD'le aynı muameleyi görmesi gerektiğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz rafa kaldırdık!

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz rafa kaldırdık!

  Gündeminde yine Rusya vardı. BBC Türkçe'nin haberine göre Erdoğan, Rus gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Türk Akımı projesinin de, Rus yetkililerin açıkladığı gibi Rusya tarafından durdurulmadığını aksine taleplerinin karşılanmaması nedeniyle Türkiye tarafından rafa kaldırıldığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • On Numara 30 Kasım Çekiliş Sonuçları Burada

  On Numara 30 Kasım Çekiliş Sonuçları Burada

  Peki on numara çekilişini kazanan numaraları hangisi oldu. Oyuna istеnilen sayıdа kolonlа katılmak mümkündür. On Numara sonuçları oyununa sen-seç ilе de katılmаk olanaklıdır. Büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kuponunu İzmir Karabağlar'daki bayiden yatırdığı belirtildi. Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen on numara çekilişleri sonucunda 20 rakam belirlenirken, 10 tanesini bilen kişiler büyük ikramiyeyi kazanacak veya paylaşacaklardır.

  Okumaya devam et...
 • Türk Askeri Görev Değişimi İçin Musul'da

  Türk Askeri Görev Değişimi İçin Musul'da

  Musul'un 25 kilometre yakınlarında bulunan Başika Bölgesi'ne 20-25 tank ve 150-200 komando gönderildi. Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre Siirt 3 'üncü Komando Tuğayı 'ndan yaklaşık 400 askerden oluşan bir tabur asker Başika 'ya gönderildi.

  Okumaya devam et...
 • Yeni dönemin ilk müjdesi kadınlara

  Yeni dönemin ilk müjdesi kadınlara

  Bizim hukuk mücadelemizi en çok sizler, siz yürekli AK Kadınları bilirsiniz. Çocukları dağa kaçırılan annelerin acısının yürekten siz de hissettiniz. Annelerin evlat acısı yaşamamaları için sizler gayret ettiniz. Bu başarının arkasındaki sırrı görmek isteyenler AK kadınlara baksınlar. Ak kadınların nur yüzlerine baksınlar. 5 Aralık'ın bir diğer önemi ise Dünya Kadın Hakları günü olması.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'den misilleme: 4 Rus gemisi alıkonuldu

  Türkiye'den misilleme: 4 Rus gemisi alıkonuldu

  Denizlerde ilk hamle Rusya'dan gelmişti. Liman Devleti Kontrolü, taşımacılık yapan yabancı ticari gemilerin, uluslararası kurallara uygunluğunu ve bu kurallara uygun gemi adamı ile donatılarak işletilmesini kontrol etmek amacıyla yapılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: Türk Akımı tarafımızdan rafa kaldırıldı

  Erdoğan: Türk Akımı tarafımızdan rafa kaldırıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu. Bu arada Rusya ile aramızdaki sorunların doğalgaz Akkuyu personeli gibi projelere yansıyacağı gibi bir şey henüz söz konusu değil.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin'de Yasak Kalktı Hasar Ortaya Çıktı

  Nusaybin'de Yasak Kalktı Hasar Ortaya Çıktı

  Bölücü terör örgütü mensuplarınca tuzaklanan patlayıcıların infilak ettirilmesi sırasında elektrik iletim hatları ve su transfer hattı borularında ağır hasarlar meydana gelmiştir. "Evin birçok yerine mermiler isabet etmiş" dedi. Sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı mahalle girişlerinde güvenlik güçlerinin zırhlı araçlarla beklediği görüldü.

  Okumaya devam et...
 • Doğu'da 678 köy yolu ulaşıma kapandı

  Doğu'da 678 köy yolu ulaşıma kapandı

  Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kar nedeniyle 156'sı mahalle, toplam 343 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Bölgede kar ve tipi nedeniyle Muş'un Malazgirt ilçesinde, Erzincan'ın Tercan ilçesinde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Doğu Anadolu Bölgesi'nde dün etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiliyor.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı (1)

  İstanbul Üniversitesi'nde olaylar çıktı (1)

  Polis, dün İstanbul Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylar nedeniyle, üniversitenin Beyazıt'taki Merkez Kampüsü'nün içinde ve çevresinde tedbir aldı. İstanbul Üniversitesi'nde sabah saatlerinde iki grup arasında yaşanan olayları ve polisin müdahalesini protesto etmek için Fen Fakültesi'nde bir grup öğrenci toplanıp açıklama yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Kasım Süper Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi

  Kasım Süper Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi

  SÜPER LOTO 19 KASIM SONUÇLARIMilli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. On Numara аdı vеrilen bu oyundа; оyun kuponlarının üzerindeki hеr bir kolonda yer alan 1 ile 80 аrasındaki numarаlardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numаrayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hаk kazanmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı genişledi!

  Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı genişledi!

  Dağkapı Meydanı'nda polisin bariyerlerle aldığı güvenlik önlemleri sırasında, Sur İlçesi'nden çıktığı sırada Güler Eroğlu , polise tabanca ile saldırı düzenleyip, 1 polisi yaraladıktan sonra çatışmada öldürüldü. Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki altı mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından hendekleri kapatma gerekçesiyle başlatılan operasyon sürerken, Dağkapı meydanında da bugün saat 16.30'dan itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi.

  Okumaya devam et...
 • Bugün hangi illerimizde kar tatili var?

  Bugün hangi illerimizde kar tatili var?

  Pervari ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle köy okullarında iki gün eğitime ara verilirken, Eruh ve Şirvan'da birer gün eğitime ara verildi. Valiliğin açıklamasında, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için Bitlis merkez, Tatvan, Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde okulların bir gün tatil edildiği kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: DAEŞ petrolünü kimlerin aldığına dair elimizde belgeler var

  Erdoğan: DAEŞ petrolünü kimlerin aldığına dair elimizde belgeler var

  Türkiye'nin DEAŞ'ten petrol aldığı iddasını ispat etmek zorundadır. Bakın, Türkiye Cumhuriyeti'nin DAEŞ'tan petrol aldığını belgelerle Rusya ispat etmeye mecburdur. Eğer o ülkenin yönetimi davet edilirse gidilirmiş. Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılıyız, ama Suriye'de meşru bir yönetim yoktur. Şu an Esed'in yüzde 14 hâkimiyeti var.

  Okumaya devam et...
 • PKK'dan Bombalı Saldırı: 6 Asker, 3 Sivil Yaralı

  PKK'dan Bombalı Saldırı: 6 Asker, 3 Sivil Yaralı

  Askeri Otomobilin içerisinde yer alan Profesyonel Çavus Ergun Karaca şehit oluyor. Mardin'deki askeri araca yönelik yapılan bombalı saldırı ile ilgili Mardin Valiliği açıklama yaptı. Diğer yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamakta olup, tedavileri devam etmektedir. Bölgede incelemelerde bulunan polis, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlattı.

  Okumaya devam et...