Londravizyon
 • Erdoğan: Benim de ağabeyimdir

  Erdoğan: Benim de ağabeyimdir

  Ne diyor Yunus Emre, ’her çağ toy doğarız, binden ki usanası’. İşte 2015 yılı da beğenmek üzere. Milletimiz gene dosdoğru ayakta. Yine kendisiyle birlikte tüm kardeşlerinin, dostlarının ümidi olan vasfını devam ettiriyor. İnsanı hakikaten şaşırtıyordu. Çünkü bunlar sanata ve sanatçıya da değer vermeyi anlayamamış kadar ne yazık ki bir yanlışın içindeydiler. Bugün kendilerine ödül tevdi edeceğimiz kültür, sanat ve ilim insanlarımızı, onlar adına ödül alacak yakınlarını tebrik ediyorum.

  Okumaya devam et...
 • Numan Kurtulmuş: 'Akkuyu'dan Ruslar kolay kolay vazgeçmez'

  Numan Kurtulmuş: 'Akkuyu'dan Ruslar kolay kolay vazgeçmez'

  Kurtulmuş, "Başından itibaren merkezi Irak hükümetiyle Türkiye irtibatlı olarak eğitim konusunda hareket ediyor". Bölgedeki üsse nöbet değişimi sırasında bir miktar daha askerin gönderildiğini kaydeden Kurtulmuş, meselenin kamuoyunda abartıldığını, bunun Irak'ta da hassasiyete yol açtığını belirterek şöyle konuştu: "Bunun giderilmesi için önce Milli Savunma Bakanımız, Iraklı mevkidaşıyla görüştü, arkasından Sayın Başbakanımız, Irak Başbakanı Sayın İbadi'ye bir mektup kaleme aldı".

  Okumaya devam et...
 • Din Kültürü Öğretmeni Öğrencilere Mezarlıkta Ders Verdi

  Din Kültürü Öğretmeni Öğrencilere Mezarlıkta Ders Verdi

  Adana'da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı , öğrencilerini mezarlığa götürerek ders yaptı. Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu 7-E Sınıfı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Yaşar Çıraklı , öğrencilerini okulun yakınlarında bulunan Buruk Mezarlığı'na götürüp, "Ahirete iman/kıyamet ve yeniden dirilme" konulu dersini burada işledi.

  Okumaya devam et...
 • Hekimhan'da 4.5 Büyüklüğünde Deprem

  Hekimhan'da 4.5 Büyüklüğünde Deprem

  Depremde can veya mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi yok. Malatya'nın Hekimhan ilçesinde meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremde hasar gören 2 okulda eğitime ara verildi. Bu nedenle bizler de tedirginiz" diye konuştu. Boğaziçi Üniversitesi Deprem Araştırma Enstitüsü Kandili Rasathanesi, depremin saat 11.03 de 4,6 büyüklüğünde gerçekleştiğini söylediler.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin'den acı haber, 2 şehit var

  Nusaybin'den acı haber, 2 şehit var

  Mesut Demirkan'nın Ankara " nın Gölbaşı ilçesindeki evine acı haber verildi. Cenaze töreni boyunca dedesi Şevket Avcı'nın kucağında bekleyen minik Kaan bir süre sonra uyuyakaldı. Tedavi altına alınan polislerin durumunun iyi olduğu belirtildi. Polis memurlarından biri müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Evli ve 3 çocuk babası Demirkan'ın, Ankara'daki Özel Harekât Daire Başkanlığı'ndan geçici görevle 18 gün önce Mardin'e gönderildiği öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu ve Barzani yarın bir araya geliyor

  Davutoğlu ve Barzani yarın bir araya geliyor

  Barzani, "Bizim bilgilerimiz Türkiye ve Irak'ın , Musul'un çevresinde konuşlanan Türk askerleri konusunda daha önce anlaştığı yönündedir". Musul'u kurtarma operasyonuna katılacakların eğitimi ve askeri destek için böyle bir ittifaka gidildiğini ifade eden Barzani , "Sözkonusu sevkiyat taraflar arasındaki anlaşmaya göre yapıldı".

  Okumaya devam et...
 • Barzani: Asker sevkiyatı taraflar arasındaki anlaşmaya göre yapıldı

  Barzani: Asker sevkiyatı taraflar arasındaki anlaşmaya göre yapıldı

  Türkiye'nin Musul'a tаkviye asker göndеrmеsiylе ilgili аçıklаmа yapan Barzani , "Bizim bildiğimiz Türkiye ve Irak'ın , Musul'un çevresine konuşlanan Türk askerleri konusunda, daha önce anlaştığı yönündedir "dеdi". Bunları birlikte değerlendireceğiz. Kararlarını alacağız" ifadelerini kullandı. İbadi'nin tanıdığı süre bugün doluyor . El-İbadi'nin, ayrıca "Ülke egemenliğini muhafaza etmemiz için her an ve her koşulda teyakkuzda olmalıyız" dediği öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Adalet Bakanlığı'ndan Can Dündar ve Erdem Gül açıklaması

  Adalet Bakanlığı'ndan Can Dündar ve Erdem Gül açıklaması

  Bugüne civarı hiç bir cezalı ve tutukluya tecrit uygulaması yapılmadığı benzeri adı geçtiğimiz tutuklulara da tecrit uygulaması inşa edilmesi mevzubahis değildir. Bunda iri ortak doğruluk göstergesi görüyorum ” dedi. Adalet Bakanlığı konuyu çarpıtarak konunun kamuoyunun dikkatinden kaçırmak istiyor. Belgeselin birinci bölümü, 29 Mayıs'ta Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar imzalı "İşte Erdoğan'ın yok dediği silahlar" isimli haber ile MİT TIR'ları hakkındaki gerçeği ortaya ...

  Okumaya devam et...
 • Metro taşları altında bir kadın cesedi!

  Metro taşları altında bir kadın cesedi!

  Ceset, incelemelerin ardından morga kaldırılırken olayı polise ihbar eden şahıs gözaltına alındı. Yayalara kapalı arazideki beton segmentlerin arasında ceset olduğu ihbari polisi alarma geçirdi. İlk ifadesinde ikilemli veriler verici zanli daha hemen ardından kelepçelenerek emniyete götürüldü. Cesedin üzerinde darp veya sürüklenme ibaresine rastlanmadığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Çekmeköy Kaymakamalığı'nda elektrik panosunda patlama

  Çekmeköy Kaymakamalığı'nda elektrik panosunda patlama

  Patlama ve yangında ölen yada yaralanan olmadı, sadece maddi hasarın olduğu belirtildi. Çekmeköy Taşdelen Mahallesi Saray Caddesi üzerinde yer alan Çekmeköy Kaymakamlığı'nda 16.00 sıralarında yangın çıktı. Patlama sırasında kaymakamlığın önünden geçen bir vatandaş, "Büyük bir patlama olmuş". Olayın görgü tanıklarından Yüksel Kurt, "Bir ses duydum, patlama olmuş.Trafo patlaması zaten.Ben servis taşımacılığı yapıyorum, geçerken gördüm.Şükürler olsun bir şey yok" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hanuka Bayramı'nı tebrik etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hanuka Bayramı'nı tebrik etti

  Hanuka Yahudilerde dinî değil millî bir bayramdır. Hanuka, İbrani takvimine göre Kislev'in 25. günü başlayıp sekiz gün süren bir Musevi bayramı. Hanuka İbranîce'de "ithaf etme", "adama" ve "arındırma" manalarına gelmektedir. 175) Suriye genel valisi Antiyohus Epiphanes, Büyük Mabed'i (Bet ha-Mikdaş) şirk mabedi haline getirmiş; Yahudileri Yunan ilâhlarına tapmaya zorlamış ve onlara zulümler yapmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Öldürülen kadın ve iki çocuğu defnedildi

  Öldürülen kadın ve iki çocuğu defnedildi

  Aydın'da önceki gece ayrı yaşamış olduğu eşi tarafından çocukları ile beraber barışma bahanesi ile götürülmüş olduğu otel odasında öldürülen 20 yaşındaki Halime Yavuz ile 3 yaşındaki kızı Gülfer ve 1 yaşındaki oğlu Polatcan, kılınan cenaze namazının peşinden son yolculuklarına uğurlandı.

  Okumaya devam et...
 • TIR devrildi İstanbul yolu kapandı

  TIR devrildi İstanbul yolu kapandı

  Bu haber 2015-12-07 19:04:05 eklenmiş ve 34 kez görüntülenmiştir. İstanbul istikametinde meydana gelen TIR devrilme kazasında, yol tamamiyle kapandı, trafik felç oldu. İstanbul istikametine giden araçlar TEM Otoyolu Körfez gişelerinden D-100 Karayolu'na yönlendiriliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerinin saçılan tomrukları kaldırması ve kamyondan yola dökülen mazotu temizlemesinin ardından yol, yaklaşık 2 saatin ardından trafiğe açıldı.

  Okumaya devam et...
 • Gazeteci Hayko Bağdat'a para cezası

  Gazeteci Hayko Bağdat'a para cezası

  Kararı Twitter'dan yorumlayan Hayko Bağdat, ilk duruşmada cezayı kilitlediklerini belirterek, "Para cezasına şeyoldu". Asliye Ceza Mahkemesinde yapıldı. Hakim Köksaldı, Bağdat'a günlüğü 20 TL olmak üzere bin 160 TL ceza verdi. Belirlenen miktar Hazineye ödeniyor. Gökçek'e hakaret suçundan adli para cezasına çarptırılan Bağdat da Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesi gereği, bu para cezasını Hazineye ödeyecek.

  Okumaya devam et...
 • Can Dündar ve Erdem Gül için tahliye talebi

  Can Dündar ve Erdem Gül için tahliye talebi

  Burada tamamen tecrit uygulanıyor." dedi. Biz hukuksal olarak onlarla bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Cumhuriyet gazetesinde MİT'e ait yardım tırlarının durdurulma olayına dair gizli olarak kalması gereken bilgilere ve fotoğraflara yer verdikleri gerekçesi ile tutuklanan gazetecilerin tahliyeleri istendi.

  Okumaya devam et...
 • Istanbul üniversitesindeki Olaylar şişe Yasaği Getirdi haberi

  Istanbul üniversitesindeki Olaylar şişe Yasaği Getirdi haberi

  Emniyetteki işlemleri tamamlanan öğrenciler, dün sevk edildikleri Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Cuma günü yaşananlar ile ilgili güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. Karşı görüştü grubunda fakültenin koridorlarında slogan attığı görülüyor.

  Okumaya devam et...
 • Şehit Uzman Çavuş Karakuşoğlu son yolculuğuna uğurlandı

  Şehit Uzman Çavuş Karakuşoğlu son yolculuğuna uğurlandı

  Türk bayrağına sarılı tabutu omuzlara alınıp Nizip Şehitliği'ne götürülerek, burada toprağa verildi. Görev yeri olan Şırnak'ta düzenlenen askeri törenin ardından hava yolu ile Gaziantep'e getirilen Şehit Uzman Çavuş Karakuşoğlu'nun naaşı, Nizip ilçesinde bulunan ağabeyi Mustafa Karakuşoğlu'nun evine helallik için son kez getirildi.

  Okumaya devam et...
 • Şehit astsubay Demirci son yolculuğuna uğurlandı

  Şehit astsubay Demirci son yolculuğuna uğurlandı

  Bu haber 2015-12-05 22:03:36 eklenmiş ve 2 kez görüntülenmiştir. Açılan ateş sunucu 2 astsubay şehit oldu, biri ağır 2 uzman çavuş da yaralandı. Saldırı bugün saat 13.45'de, ilçenin Nusaybin Caddesi'nde bulunan bir oto lastik tamircisi önünde meydana geldi.

  Okumaya devam et...