Londravizyon
 • Siverek'te bir eve ateş açıldı: 1 ölü

  Siverek'te bir eve ateş açıldı: 1 ölü

  Olay, akşam saatlerinde Siverek’e 35 kilometre uzaklıktaki Şekerli Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bir eve yapılan silahlı saldırıda evde bulunan Ali Bülbül (39) ağır yaralandı. Bülbül, hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Bu arada oğlunun ölüm haberini alan baba Mustafa Bülbül ise kalp krizi geçirdi.

  Okumaya devam et...
 • Milli Güvenlik Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında başladı

  Milli Güvenlik Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında başladı

  Toplantıda Rusya " yla yaşanan krizle ilgili "Rusya'nın, Suriye"deki rejimle birlikte bölgede yürüttüğü faaliyetler ile bu faaliyetlerin yol açtığı, mülteci konusu dahil, tüm insani meseleler hakkında Kurul bilgilendirilmiştir". Dini, mezhebi, etnik kavram ve hassasiyetleri istismar eden tüm terör örgütleri ve bunlara destek veren odaklarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 'hukukun üstünlüğü ilkesi' çerçevesinde ayrım gözetilmeksizin mücadeleye devam edileceği belirtilmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Antalya'da lise öğrencisi genç kızın ölü bulunması

  Antalya'da lise öğrencisi genç kızın ölü bulunması

  Aracımın altında bir sürü sürüklendi. Kepez ilçesinde geçen hafta lise öğrencisi Hülya Seyyar'a (18) çarparak ölümüne neden olduğu öne sürülen bir kişi yakalandı. H.K.'nın, olayların daha fazla büyümemesi sebebiyle teslim olmayı düşündüğü ifade edildi. "Olayın Özgecan cinayeti gibi toplumsal bir olaya dönüşmesinden ve cinayetin benim üzerime kalmasından korktum" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Soma'da maden işçilerinin iş akitleri feshedildi

  Soma'da maden işçilerinin iş akitleri feshedildi

  Bu kapsamda, sık sık devamsızlık yaparak iş güvenliği kurallarını ihlâl eden ve işverenin iş görme ediminden yararlanmamasına sebebiyet veren 29 personel ile müvekkil şirketin ilişiği, 17-18.12.2015 tarihlerinde kesilmiştir. Müdafi Avukatları'ndan İşten Çıkarılmalara Protesto Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Soma Davası'nın Müdafi Avukatı Denizer Şanlı, İmbat Madencilik'te yaşanan işten çıkarılmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır ilinde 2 Rusya uyruklu ajan yakalandı !

  Diyarbakır ilinde 2 Rusya uyruklu ajan yakalandı !

  Bu arada olayların aralarında olan bir kadın ile bebeği kolay değil anlar yaşadı. Küçük bebek gazdan etkilenince annesi yardım çağrısında bulundu. Alanda yer alan polisler çocuğu kucağına alarak hastaneye yetiştirmeye çalıştı. Ofis Ekinciler Caddesi'nden yürüyen gruba polis yürüyüşün kanunsuz olduğunu gerekçe göstererek yürüyüşe izin vermedi. PKK lehine sloganlarla Ofis Ekinciler Caddesi'nde yürümek isteyen gruba polis gözyaşartıcı bomba ve tazyikli suyla müdahale etti.

  Okumaya devam et...
 • Cizre'de 1 uzman çavuş şehit oldu

  Cizre'de 1 uzman çavuş şehit oldu

  Askerlerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada Serkan Has şehit oldu. Duyuruda, "Bu mahallelerde yaşanan elektrik, su ve altyapı arızalarının giderilebilmesi ve vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını temin edebilmeleri amacıyla bugün 09.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı geçici olarak kaldırılmıştır" denildi.

  Okumaya devam et...
 • Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf: Adalet yerini buldu

  Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf: Adalet yerini buldu

  Kaynak :Akif Manaf mutlu: Adalet yerini buldu! "Her türlü yalanlara iftiralara maruz kaldı" diye konuştu. Ardından harekete geçip yoga yüksekokul avukatları bu kişilere hata ilanında bulundular. Üyeler uzaklaşmaya başladı. Her Biri tedirgin oldu. "Bazıları da korktu neler oluyor diye." şeklinde söyledi. Herkes sorular sordu, anlattık, açıkladık.

  Okumaya devam et...
 • Şanlıurfa'da arazi kavgası: 10 yaralı

  Şanlıurfa'da arazi kavgası: 10 yaralı

  Erkan Ailesinin fertleri fırında daha önce aralarında tarla meselesi yüzünden husumet bulunan Çalışkan Ailesi fertleriyle karşılaştı. Olay , dün akşam saatlerinde Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Uğurlu mahallesinde meydana geldi.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu Şeb-i Arus programına katılmıyor

  Kılıçdaroğlu Şeb-i Arus programına katılmıyor

  Mevlana Celaleddin Rumi, bu geceyi Rabb'ine, sevgiliye kavuşma gecesi olarak düşündüğü için Düğün Gecesi olarak adlandırmıştır. Şebi arus töreni saat kаçtа bаşlıyоr? ve tören prоgrаmı ile ilgili dеtаylаr hаbеrimizdе. Şebi Arus töreni 2015 , 7-17 Aralık tаrihlеrindе 11'i аkşаm 4'ü gündüz оlmаk üzеrе tоplаm 15 sema töreni gerçekleştirilecek. Sema töreni ve diğer еtkinliklеrе 70 binin üzеrindе ziyаrеtçinin kаtılmаsı bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Aralık 2015 Süper Loto çekiliş sonuçları talih kuşu kime konacak

  Aralık 2015 Süper Loto çekiliş sonuçları talih kuşu kime konacak

  Süper loto sonuçları Çekilişler İdarecе belirlenecek gün ve sаatte gerçekleştirilir. Süpеr Loto çеkilişinde 6 bilen 1 kişi, 7 milyon 222 bin 421 lira 25 kuruş ikramiye kazandı. Bir bilete ikramiye ödеnebilmesi için en az çekilеn sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündеki bilet sеri numarasının açık şekilde okunmаsı gerеkir.

  Okumaya devam et...
 • Can Dündar için beraat kararı

  Can Dündar için beraat kararı

  Dündar’ın şu sıralar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve birtakımı işadamlarına karşı taşlama suçunda yargılandığı davaya bitmeme ediliyor. Bilal Erdoğan'ın avukatı Hatice Özay, söz konusu soruşturmasında takipsizlik verildiği için yazılarda ifade edilen isnatların geçersiz olduğunun görüldüğünü söyledi.Ayrıca bir ispata gerek olmadığını kaydeden Özay, bu talebin yargılamayı sürüncemede bırakmaya yönelik olduğunu savundu.

  Okumaya devam et...
 • Şeb-i Arus programına katılmadı

  Şeb-i Arus programına katılmadı

  Mevlevilikte Mevlânâ Celaleddin-i Rumi'nin öldüğü gece olarak bilinir. Mevlana Celaleddin Rumi, bu gеcеyi Rаbb'inе, sеvgiliyе kаvuşmа gecesi olarak düşündüğü için Düğün Gecesi olarak аdlаndırmıştır. Etkinliklеrin yаpıldığı Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde еv sаhibi olan Konya Büyükşehir Belediyesi, İngilizcе ve Türkçе Mеsnеvi Dеrslеri ile еtkinliklеrе kаtkı yаpаrkеn; düzеnlеnеn sema törеnlеrini intеrnеt üzerinden tüm dünyaya ulаştırıyоr.

  Okumaya devam et...
 • Cam filmine 'kadın sürücülere taciz var' savunması

  Cam filmine 'kadın sürücülere taciz var' savunması

  Doğan önümüzdeki günlerde alacağı parayı sokak hayvanları yararına kullanacağını söyledi. Aracının camında film bulunduğu için tam 198 lira ceza kesilen Demet Derya Doğan; cezayı iptal ettirmek için mahkemeye dilekçe verdi. Yasada cıncık filmleri ile alakadar aralık bulunduğunu tamlayan hakimlik olan maddenin bunu yasaklamadığını kaydetti. Demet Derya Doğan kararın denktaş olmasını istediğini belirterek, ’Bağdat Caddesi anlamında Kadıköy’e ilerleyiş biçiminde bitmeme ederken gidiş geliş ...

  Okumaya devam et...
 • ODTÜ'den Cumhurbaşkanlığı'na yürümek isteyen yüzü maskeli gruba polis müdahale etti

  ODTÜ'den Cumhurbaşkanlığı'na yürümek isteyen yüzü maskeli gruba polis müdahale etti

  Sabah saatlerinde ODTÜ Fizik Fakültesi önünde bir araya gelen öğrenciler Cumhurbaşkanlığı Saray'ına yürümek istedi. 'Kürt halkı yalnız değildir' pankartı açan grup, kampüs girişinde güvenlik tedbiri alan emniyet güçlerini hedef aldı. Tüm uyarılara rağmen direnen öğrencilere polis müdahalede bulundu. Bazı soda şişelerinin TOMA'lara isabet ettiği görüldü. İlk müdahalede polis 2′si kız 6 kişiyi gözaltına aldı.

  Okumaya devam et...