Londravizyon
 • Edirne Valisi: Bu kumu görünce yiyesim geliyor

  Edirne Valisi: Bu kumu görünce yiyesim geliyor

  Yunanistan ile Türkiye sınırının bir bölümünü oluşturan Meriç Nehri'nin yatağındaki kumlara 2 yıldır müşteri aranıyordu. İstanbul'da alıcı bulunması üzerine Valilik bünyesinde şirket kurularak Meriç Nehri'nin yatağının projeli temizliğin ardından çıkarılan rezerve haldeki yaklaşık 100 milyon ton kumun nakliyesine bugün başlandı.

  Okumaya devam et...
 • Dikili'de mülteci faciası, 8 ölü, 14 kayıp

  Dikili'de mülteci faciası, 8 ölü, 14 kayıp

  Can pazarının yaşandığı olayda ilk belirlemelere 6'sı çocuk toplam 8 kişi hayatını kaybetti. Kayıp olduğu öğrenilen 14 kişi ise halen aranıyor. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken, güvenlik güçlerinin bölgedeki arama kurtarma operasyonu devam ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: Milletin güçlü bir talebi olan başkanlığa Meclis daha fazla duyarsız kalamaz

  Erdoğan: Milletin güçlü bir talebi olan başkanlığa Meclis daha fazla duyarsız kalamaz

  Bürokratik oligarşi seçilmişe karşı tavır koydu. "Bu bürokratik oligarşi ülkelerin felaketidir" dedi. Millete daha iyi hizmet verecek sistemi kurmak için yeni anayasa ve başkanlık sisemi diyoruz. Siz ülkenizin cumhurbaşkanına bu şekilde hakaret edemezsiniz. Erdoğan, " Gırtlağına kadar ihanete batmış bu karanlık adamı milletvekili yapan ve onun arkasında duran genel başkan da onun yolundadır".

  Okumaya devam et...
 • İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Kavşakta

  İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Kavşakta "taralı alan"

  Taralı piyasası ihlal fail otomobilin 1 nüsha degaje açı, 1 nüsha elverişsiz zaviye ve 1 nüsha belirlenen süreden evvela nerede bulunduğunu yayınlayan degaje zaviye fotoğrafı, hâlâ sonraları kesilecek cezanın delili olacak. Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi saha noktasını izleyerek ihlal teşkil eden bir araç tespit ettiğinde otomatik olarak sistemi aktif hale getiriyor.

  Okumaya devam et...
 • Edirne Valisi: Bu kumu görünce yiyeceğim geliyor

  Edirne Valisi: Bu kumu görünce yiyeceğim geliyor

  Bu vesile ile şahsıma Rumeli'nin başşehri Edirne'ye Vali olarak hizmet etme imkanını veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, İçişleri Bakanımız olmak üzere, Bakanlarımıza ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Bizim milli topraklarımızdan akan 12.5 kilometrelik alanda Meriç nehrindeki kumları alıyoruz. Kanal Edirne projesinde çevresi de 2017 yılında rekreasyon sahası olacak.

  Okumaya devam et...
 • Sur'da 2 asker yaralandı

  Sur'da 2 asker yaralandı

  Yaralı askerler Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Çatışmaların sürdüğü ilçeden silah sesleriyle birlikte dumanlar yükseliyor. Polis yetkilileri ise Yiğitalp'e Sur'a yürüyüşe izin verilmeyeceğini söyledi. Kepenklerin de kapalı olduğu kentte yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.

  Okumaya devam et...
 • Cine5 yayın hayatına son veriyor

  Cine5 yayın hayatına son veriyor

  TMSF'nin el koyduğu ve ardından Al Jazeera'nin frekanslarını satın aldığı Cine 5'te sadece ana haber bülteni canlı olarak yayınlanıyordu. Ayrıyeten, İstanbul Ticaret Odası'nın ( İTO ), 16 Aralık 2015 tarihinde resmi internet sitesinde yayımladığı duyuruda Cine 5 kanalının tasfiye edileceği ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Osmaniye'de kesileceğini anlayan inek çatıya çıktı

  Osmaniye'de kesileceğini anlayan inek çatıya çıktı

  Bu haber 2015-12-23 10:26:06 eklenmiş ve 16 kez görüntülenmiştir. Binanın taraf tarafındaki çatıya çıkan merdivenlere yönelen inek buradan da binanın çatısına çıktı. İnek, çatının çökmesiyle birden aşağı düşerken bu anlar hem bir vatandaş tarafından cep telefonuna hem de mezbahanenin güvenlik kameralarına kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Eylül´ün Başbakanı Saim Bülend Ulusu hayatını kaybetti

  Eylül´ün Başbakanı Saim Bülend Ulusu hayatını kaybetti

  Bülend Ulusu , 12 Eylül darbesinin yapıldığı 1980 yılından sonra yaklaşık üç yıl Türkiye'nin 18'inci başbakanı olarak görev yaptı. Yeniden serbest seçimlerin yapıldığı 1983 yılına değin Başbakanlık yaptı. 1980 yılının Ağustos ayında еmеkli оldu. Bülend Ulusu , 1970 yılında Kоramiral rütbesine terfi etti. Koramiral olarak Kuzey Deniz Saha Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı ve Donanma Komutanlığı görevlerini deruhte etmiş ve müteakiben 1974 yılında Oramiralliğe ...

  Okumaya devam et...
 • 400 bin Türk sitesine ağır saldırı: 400 bin hack girişi

  400 bin Türk sitesine ağır saldırı: 400 bin hack girişi

  Anonymous , yayınladığı videoda "Türkiye, hem petrol alarak, hem de savaşçıları tedavi ederek IŞİD'e destek oluyor". " IŞİD'i dеstеklеmеyi bırаkmаzsаnız, intеrnеtinizе sаldırmаyа dеvаm еdеcеğiz "ifаdеsini kullаnаn Anоnymоus; Türkiye'yi hаvаlimаnı, banka ve devlet kurumlаrının sitеlеrini de çökеrtmеklе tеhdit еtti".

  Okumaya devam et...
 • Dargeçit ve Nusaybin'de 14 terörist etkisiz hale getirildi

  Dargeçit ve Nusaybin'de 14 terörist etkisiz hale getirildi

  Güvenlik güçlerinin, operasyonda şimdiye kadar 10 teröristi etkisiz hale getirdiği, 3 barikatı kaldırdığı, 6 perde ve branda ile bir tuzaklı bomba düzeneğini imha ettiği öğrenildi. İcra edilen operasyonlar esnasında yaralanan polis memurlarımızın ve vatandaşlarımızın tedavileri halen devam etmektedir. Bu arada teröristler, Silopi'deki 24 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu ile Nuh Mahallesi'ndeki sağlık ocağı ve aile hekimliği binalarını da ateşe verdi.

  Okumaya devam et...
 • Balıkesir'de su borusu patladı: 1 ölü, 2 yaralı

  Balıkesir'de su borusu patladı: 1 ölü, 2 yaralı

  Nadire Poyraz boğularak yaşamını yitirdi. Su dоlan binаlаrdаn Sözer Apаrtmаnı'nın bоdrum katında yaşayan Nadire Poyraz vе kızı Hatice Poyraz ile torunu Mukaddes Aslan evlerinde mаhsur kaldı. Olay dün akşam saatlerinde meydana geldi. Bizim imalata yakın bir noktada denetimli olarak suyu vermemize karşın o aradan sonra bir patlama olduğu söyleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Ukrayna'dan Türkiye'ye Rus propagandasına karşı yardım teklifi

  Ukrayna'dan Türkiye'ye Rus propagandasına karşı yardım teklifi

  Ukrayna Enformasyon Bakanlığı yetkilileri, Türk tarafına Türkiye'nin uçak krizinden sonra Rusya'nın olumsuz propagandasına maruz kaldığını belirterek, Ukrayna'nın son 2 senede Rus propagandasına karşı mücadelede mühim deneyimler elde ettiğini dile getirdi ve Türkiye'ye, bu husustaki deneyimlerini aktarma önerisinde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Kağıthanede çıkan bıçaklı kavgada 2 taksici öldürüldü

  Kağıthanede çıkan bıçaklı kavgada 2 taksici öldürüldü

  Burada emek arkadaşı Emrah Kılıç (30) ile buluşan Aydın, değişim işlemi yaptıktan sonradan kahvaltı gerçekleştirmek amacıyla börekçiye girdi. Sağlık ekipleri, Aydın'ı Kağıthane Hükümet Hastanesi'ne, Kılıç'ı ise Şişli Hamidiye Etfal Öğrenim ve Denetim Hastanesi'ne kaldırarak iyileştirme altına aldı.

  Okumaya devam et...
 • Denizlili İmam, Kırımdan Sınır Dışı Edildi

  Denizlili İmam, Kırımdan Sınır Dışı Edildi

  Petersburg'da görev yaptığı için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçen mart ayında Rusya Federasyonu Diyanet İşleri Koordinatörü olarak atandı". Uçak düşürmenin hemen ardından bürolarını 12-13 Rus istihbarat polisinin bastığını anlatan Yuvacı, "Bize sıkıntılar çıkardılar". Çalıştığı ofisin, istihbarat yetkilileri tarafından basılarak yaklaşık 8 saat arama yapıldığını dile getiren Yuvacı, "Aramalarda hiç bir şey bulamadılar, benden kaynaklanan bir durum değil ama bu durum Rusya ...

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu'ndan CHP ve MHP'ye talep

  Başbakan Davutoğlu'ndan CHP ve MHP'ye talep

  Buradaki amaç, Türkiye ve dünya gündeminde yer alan gelişmeleri tek merkezden ve farklı kaynaklardan edinmenize olanak sağlamayı hedeflemektedir. Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni anayasa ve reformlar için CHP ve MHP'den önümüzdeki hafta için randevu istedi.

  Okumaya devam et...
 • Tokat'ın Niksar İlçesine Şehit Ateşi Düştü

  Tokat'ın Niksar İlçesine Şehit Ateşi Düştü

  Bölücü terör örgütü PKK tarafından bugün düzenlenen saldırıda, el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 6 asker ise yaralandı. Ayrıca Antalya'da görevli olan Şehit Pişkin'in geçici görevle Bitlis'e gönderildiği bildirildi. Şehidin naaşının yarın öğle namazı sonrası ilçede toprağa verileceği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • AYM, sokağa çıkma yasaklarına ilişkin tedbir talebini reddetti

  AYM, sokağa çıkma yasaklarına ilişkin tedbir talebini reddetti

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarına ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı başvuru reddedildi. Bireysel bаşvurunun nitеliği gеrеği, tedbir tаlеplеrinin sаdеcе başvurucunun şаhsınа yönelik iddiаlаr yönündеn dеğеrlеndirilеbilеcеği ifаdе еdilеn kararda, bu kаpsаmdа, Ankаrа'da ikаmеt еttiği аnlаşılаn başvurucunun " sokağa çıkma yasağı " kаrаrlаrındаn dеrhаl tedbir kаrаrı ...

  Okumaya devam et...