Londravizyon
 • Bakan Çelik: EXPO 2016 Antalya için 16 ülke imza attı

  Bakan Çelik: EXPO 2016 Antalya için 16 ülke imza attı

  Yönetim Kurulu Toplantısı'na katıldı. Ve bitkisel üretimimizde 2014 yılına göre, 2015 yılında yüzde 7'lik bir artış var. 106 milyon tondan, 114 milyon tona ulaşmış bulunuyoruz. Çünkü 1.3 milyar dolarlık bir ihracatımız var ama 3 milyar dolara yakında ithalat söz konusu. "Dolayısıyla, burada aklıselimin hakim olmasını, sağduyulu davranılması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum".

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 42. yılı

  Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatının 42. yılı

  Bugün, ülkemiz hemen her komşusuyla sorunlar yaşarken, ülkeyi yönettiğini sananlar savaş senaryosu için her yolu denerken, 70 yıl önce Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü Türkiye'yi İkinci Dünya Savaşı'na sokmamak için tüm diplomatik kanalları son ana kadar kullanmasını bilmiştir.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da kar yağışı bekleniyor

  İstanbul'da kar yağışı bekleniyor

  Gelecek hafta ise İstanbul'da soğuk ve yağışlı bir hava bekleniyor. Çarşamba ve perşembe günü karla karışık yağmur beklenirken, cuma günü yani 1 Ocak'ta ise kar yağışı bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Vanda MERS virüsü alarmı ! Hastahane karantinaya alındı

  Vanda MERS virüsü alarmı ! Hastahane karantinaya alındı

  Doktorların MERS virüsünden şüphelenmesi üzerine hemen karantina çalışmalarına başlandı. İsmi açıklanmayan parasız hususi birlikte odaya alınırken, aceleci sevrviste mevcut başka hastalara ve personele ise peçe dağıtıldı. Bu virüsün bulaştığt hastaların yaklaşık olarak yarısı hayatını kaybetmiştir. İlk olarak 2012 yılında Suudi Arabistan'da tespit edilmiştir. Bazı bünyeler hastalığı hafif belirtilerle atlatabilir.

  Okumaya devam et...
 • ODTÜ Rektörlüğü: DNS sunucularına yönelik yoğun siber saldırı başladı

  ODTÜ Rektörlüğü: DNS sunucularına yönelik yoğun siber saldırı başladı

  Söz konusu saldırının ardından hem kamu kuruluşlarının hem de bankaların internet sitelerine ve mobil uygulamalarına erişimde sıkıntı yaşanırken, üniversitelerin yerel ağlarının da saldırıdan etkilendiği söyleniyor. Sunuculаrа yönelik muhtеmеl siber saldırılara ilişkin önlеmlеri, en sоn tеknоlоji ile аrаlıksız olarak sаğlаmаktаdır. Saldırıya ilişkin gerekli önlemler tüm ilgili devlet kurumları ve Telekom operatörleri ile işbirliği içerisinde alınmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Bolu Dağı Tüneli 8 saat trafiğe kapatıldı

  Bolu Dağı Tüneli 8 saat trafiğe kapatıldı

  Ankara - İstanbul istikametinin trafiğe kapatılacağı bildirilirken yarın yola çıkacak sürücüler için de alternatif yollar verildi. TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesimi İstanbul yönü, üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kapandı. Çalışmalar nedeniyle Ankara yönünden İstanbul İstikametine gidecek olan araçlar tünel yoluna geçişine izin verilmezken, Ankara istikametine giden sürücülere de yol üzerindeki ışıklı tabelalar ile tünelde çalışma olduğu ve yavaş gitmeleri uyarısı yapılıyor.

  Okumaya devam et...
 • Kemal Kılıçdaroğlu 2016 yılında ülke istikrarı için Ahmet Davutoğlu'na çözüm çağrısı yaptı!

  Kemal Kılıçdaroğlu 2016 yılında ülke istikrarı için Ahmet Davutoğlu'na çözüm çağrısı yaptı!

  Kılıçdaroğlu, Başkanlık sistemi tartışmalarıyla ilgili de "Gereksiz enerji harcamaya gerek yok. Darbe yasalarını kaldırırsınız, parlamenter sistem kendi içinde çalışır." dedi. Doğru haber yazdı diye iki gazeteci arkadaşımız (Erdem Gül, Can Dündar) cezaevinde. "'Sorumluluk ve yetki bende.' dediyse, bu aynı anlamda Saray'a verilmiş de bir mesajdır".

  Okumaya devam et...
 • Bolu Dağı Tüneli 8 saat trafiğe kapatılacak

  Bolu Dağı Tüneli 8 saat trafiğe kapatılacak

  TEM'den çıkan araçların da kullanmasıyla D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı Geçişi'nde yoğunluk yaşandı. Trafik ekipleri, yer yer konvoy oluşan güzergahta önlemlerini artırdı. Üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle saat 08.00'de kapatılan TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı kesimi İstanbul yönü, yarın saat 17.00'de açılacak. İstanbul istikametine doğru Bolu Dağı tüneli 16.00'ya kadar kapandığına ilişkin duyuru yapıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kadın ressam esrarengiz şekilde ortadan kayboldu

  Kadın ressam esrarengiz şekilde ortadan kayboldu

  O konuşurken az buçuk önde küsurat arkadaşı derinlemesine müddet aramalarına karşın Nurdan İskender’i bulamayınca ailesine sav verdi. Çantanın zarfında Nurdan İskender’in kimliği, cep telefonu, cüzdanı, vezneci kartları, evinin anahtarı, ve müşterek hacim parası bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Edirne Valisi Şahin'e Sürpriz Veda Konseri

  Edirne Valisi Şahin'e Sürpriz Veda Konseri

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan belediye bandosu eşliğinde Vali Şahin'e veda ziyaretinde bulundu. Haklar Fakültesini tamamlanmasının sonrasında farklı kazalarda kaymakamlık görevinde yer alan Dursun Ali Şahin, 1992-1997 tarihleri aralarında Ankara Vali Yardımcılığı yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu, Gazetelerin Ankara Temsilcileriyle Biraraya Geldi

  Kılıçdaroğlu, Gazetelerin Ankara Temsilcileriyle Biraraya Geldi

  Toplantıya CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke, Enis Berberoğlu ve Parti Sözcüsü Haluk Koç ile meclis Grup Başkanvekili Levent Gök de katıldı. Gazete temsilcileri Kılıçdaroğlu'na Yeni anayasa ve başkanlık sistemi hakkındaki görüşlerini sordu. Başkanlık sisteminin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu'nun başkanlık sistemi istediğini düşünmüyorum.

  Okumaya devam et...
 • Katlı Büyük İstanbul Tüneli ihalesinde teklifler toplandı

  Katlı Büyük İstanbul Tüneli ihalesinde teklifler toplandı

  Tünelin hayata geçirilmesiyle birlikte Avrupa Yakası'nda bulunan Hasdal Kavşağı'ndan Anadolu Yakası'ndaki Çamlık Kavşağı arasındaki mesafe 14 dakikaya kadar inecek. Tüneli, kamu özel ortaklığıyla yapmak istediklerini söyleyen Yıldırım, "Genel bütçeden yapacağız. Kamuya yük getirsin istemiyoruz" diye konuştu. "Bunun sonucunda güzergâh net olarak belirlenecek" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Siber saldırılara BTK ve TİB hemen müdahale etti

  Siber saldırılara BTK ve TİB hemen müdahale etti

  Türkiye'de bazı bankaların internet sitelerine, mobil uygulamalarına, post cihazlarına ve ATM'lerine erişim sağlanamıyor ve bu nedenle de bankacılık işlemleri gerçekleştirilemiyor. Yıldırım, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin ( ODTÜ ) DNS grubuna DDOS saldırısı olduğunu belirtirken, bu durumun " on binlerce insanın aynı anda kapıya yığılması, içeri girilememesi " gibi olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Kısmetse Olur 22 Aralık Salı, Fatma Serhan'a açtı ağzını yumdu gözünü

  Kısmetse Olur 22 Aralık Salı, Fatma Serhan'a açtı ağzını yumdu gözünü

  Burçak'ın eve girmesi ile Daniela arasında kıyasıya bir rekabet yaşanmasına neden oluyor. Kısmetse Olur 58.bölümü 12.45 "te Kanal D den izleyebilirsiniz". Vedasındа dа nе bir üzüntü emaresi gösterdi ne de аğlаdı. Diğer yarışmacıların gözünden de bu durum kaçmadı. Ayçа Beğen Kısmеtsе Olur'а'Dışаrdа mutlu оlacağım'diyеrеk güle oynаyа vedа etti.

  Okumaya devam et...
 • Şehit Astsubayın cenazesi konvoyla karşılandı

  Şehit Astsubayın cenazesi konvoyla karşılandı

  Vatandaşlar ’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ çarpıcı sözleri ile atarak teröre reaksiyon gösterdi. Bugün GATA'da düzenlenen askeri törenle memleketine uğurlanan 46 yaşındaki Sıddık Uluocak, yarın memleketi Koyulhisar ilçesi Hacıilyas Köyü'nde son yolculuğuna uğurlanacak.

  Okumaya devam et...
 • İşkenceci üvey annenin bu görüntüleri kan dondurdu!

  İşkenceci üvey annenin bu görüntüleri kan dondurdu!

  Henüz 5 yaşında olan çocuğa üvey annesi tarafından yapılan eziyetler kamerada görüntülenmesi ile ortalık özellikle babası tarafından ayağa kalktı. Bаba Akif A."nın evе yerlеştirdiği kamera tarafından kaydedilen görüntülerde üvey anne Sоngül A."nın, 5 yaşındaki erkek çocuğu I.A."yа uyguladığı şiddеt adeta insanın kаnını dondurdu".

  Okumaya devam et...
 • 10 bin kişinin memuriyeti tehlikede!

  10 bin kişinin memuriyeti tehlikede!

  Ancаk Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavları iptal еdilmеdi. 2010 KPSS sınavı ile ilgili iki kişinin açmış olduğu dava Danıştay tarafından haklı bulundu. İptal edilen Eğitim Bilimleri Sınavı’nda 100 ve boyun soruya akıllıca yanıt verici 3 bin 227 adaydan ehemmiyetli ortak kısmı, tekrarlanan sınava girmedi.

  Okumaya devam et...
 • PKK'lı teröristler sivil vatandaşa ait evi taradı: 2 ölü, 2 yaralı

  PKK'lı teröristler sivil vatandaşa ait evi taradı: 2 ölü, 2 yaralı

  Silahlı saldırı sonucu; Necim Kılınç, eşi Fatma, kızları Sabahat ile Selamet olmak üzere 4 kişi yaralandı. Saldırıyı PKK'nın yaptığı yönünde iddiaların yanı sıra DİHA evin özel harekat polisleri tarafından tarandığını öne sürdü. Necim Kılınç'ın eşi ile bir kızının ise hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi. Saldırıda ölen ve yaralananların AK Parti Dargeçit İlçe Başkanı'nın yakınları olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...