Londravizyon
 • Davutoğlu: HDP siyasi parti ise öyle davranacak

  Davutoğlu: HDP siyasi parti ise öyle davranacak

  Sırbistan'a gitmeden önce Atatürk Havaalanı'nda basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, hafta sonu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin daha çok bölgede yürütülen "savaşla" ilgili olduğunu söyledi. Bu sadece hükümetimizin görevi değildir. Bütün olanlar kamuoyunun önünde oluyor. Buna sadık kalarak randevu talebinde bulundum. Randevu talebinden sonra aynı tutumu sürdürmeleri, hakaretamiz bir şekilde birkaç gün sonra kendilerini ziyaret edecek misafire saygısızlık ...

  Okumaya devam et...
 • Irak gazını getirecek boru hattı ihalesi şubatta

  Irak gazını getirecek boru hattı ihalesi şubatta

  Kuzey Irak dalında çalışkanlık yayınlayan Genel Energy şirketinin Başkanı Tony Hayward, alanda 5 trilyon metreküplük ehemmiyetli doğalgaz rezervi bulunduğunu ve bu miktarın Türkiye’nin 50 salname doğalgaz ihtiyacını karşılayabileceğini açıklamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya: Türk Akımı için görüşmeye hazırız

  Rusya: Türk Akımı için görüşmeye hazırız

  Devlet Başkanı Vladimir Putin ayrıca, Rusya'nın Türkiye'ye yönelik yaptırımlarının dışında kalacak anlaşmaların da liste olarak hazırlanması talimatını verdi. Bu kararın Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürmesi ardından alınması dikkat çekmişti. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  Okumaya devam et...
 • TRT Spor spikeri Başaran, son yolculuğuna uğurlandı

  TRT Spor spikeri Başaran, son yolculuğuna uğurlandı

  Hüseyin Başaran , kendine has maç anlatımlarıyla tanınıyordu. Bir dönemin spor dünyasına damgasını vuran, uzun yıllar TRT'de " spor spikerliği" denilince akla gelen ilk isim olan Hüseyin Başaran hastalığına yenik düştü. Mekanı cennet olsun" açıklamasında bulundu. 1984 yılında TRT'de spor spikeri olarak çalışmaya başladı. Başaran'ın ölümü TRT çalışanlarını, meslektaşlarını ve futbolcuları üzdü.

  Okumaya devam et...
 • Kredi kartına taksitle, minibüste fuhuş

  Kredi kartına taksitle, minibüste fuhuş

  Bu gelişmelerin sonrasında geçen 26 Aralık tarihinde harekete geçen jandarma , restorana operasyon gerçekleştirip, 2'si kadın olmak üzere 3 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler, polisteki işlemlerinin sonrasında adliyeye gönderildi. Kadın şüpheliler T.A.ve B.C. ise tutuklanmadan yargılanmak kadar başıboş bırakıldı.

  Okumaya devam et...
 • On Numara çekildi (2)

  On Numara çekildi (2)

  Yeni çekiliş sonucunda devir olacak mı yoksa ikramiye sahibini bulacak mı yarın akşam belli olacaktır. on numara çekiliş sonucu mpi sorgulama ... Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekildе okunması gerekir.

  Okumaya devam et...
 • Aralık 2015 tatil mi? Yılbaşı tatili 4 gün olacak mı?

  Aralık 2015 tatil mi? Yılbaşı tatili 4 gün olacak mı?

  Bu yıl 2016 yılbaşı 31 Aralık Perşembe gününe denk geliyor. " ve "Yılbaşı tatili 4 gün olacak mı?" Dünyada en yaygın kullаnılan tаkvim olan Gregoryen tаkvimini kullаnan ülkelerde 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gеce yılbаşı gecesi veyа yılbaşı akşamı оlarak adlandırılır.

  Okumaya devam et...
 • Dargeçit'te Ölen PKK'lı, Kayıp Asker Osman Karadeniz mi?

  Dargeçit'te Ölen PKK'lı, Kayıp Asker Osman Karadeniz mi?

  Aile kaybolan oğulları için birçok girişimde bulunmuştu, ancak Karadeniz'in durumuyla ilgili net bir bilgiye ulaşılmamıştı. Osman Karadeniz'in kaybolması ile ilgili sosyal medyada kampanyalar düzenlenmesi ve HDP'nin Milli Savunma Bakanı'nın yanıtlaması istemi ile soru önergesi vermesi üzerine Genelkurmay Başkanlığı da açıklama yapmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Yılbaşı tatili kaç gün, 31 Aralık günü tatil mi?

  Yılbaşı tatili kaç gün, 31 Aralık günü tatil mi?

  Ancak geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 31 Aralık 2015 Perşembe gününün yarım gün 1 Ocak 2016 Cuma günün ise tatil olacağı yönünde tahminler yürütülüyor. "Aralık аyınа giriş yaptığımız şu dönemlerde hеm tatil planı hеm de yılbaşı gеcеsinе özel hazırlık yаpmаk isteyen ya dа iznini evde geçirmek isteyen vatandaşlar ise"' Yılbaşı tatili nе zaman? Yılbaşı tatili ne zaman son bulacak gibi pek çok sorunun yanıtı haberimizde...

  Okumaya devam et...
 • AÖF Sınav tarihleri ne zaman? AÖF SINAV HABERLERİ

  AÖF Sınav tarihleri ne zaman? AÖF SINAV HABERLERİ

  AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim , İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim , İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim , İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.

  Okumaya devam et...
 • CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat oldu

  CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat oldu

  Kongreyi mevcut İl Başkanı Murat Karayalçın açtı. Cemal Canpolat , 1962 yılında Malatya- Doğanşehir ilçesinde doğdu. Yeni Chp il başkanı öğretim liseye kadar öğretim hayatını da doğduğu il de tamamladı. Sandıklar ise bugün saat 17:30'da kuruldu ve sandıklar kurulur kurulmaz oy kullanma işlemleride başladı. Bugüne kadar sadece eski Kadir Gökmen Öğüt, Gökhan Zeybek, Cemal Canpolat, Necdet Saraç, Ali Fatinoğlu, Kenan Sönmez, İrfan Karacan, Seyfi Erbaş, Eşref Sami Bayar ve Koza Yardımcı ...

  Okumaya devam et...
 • Cizre'de Zırhlı Araç Geçişinde Patlama: 3 Şehit, 2 Yaralı

  Cizre'de Zırhlı Araç Geçişinde Patlama: 3 Şehit, 2 Yaralı

  Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde güvenlik kuvvetleri tarafından teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Diğer taraftan Şehit Uzman Çavuş Kadir Kayveni'nin babasını 50 günlükken kaybettiği ve yetim büyüdüğü belirtildi. Durabeyler Mahallesi'nde oturan ve Yeni nişanlandığı öğrenilen şehidin ailesine komutanlar ve sağlık ekipleri eşliğinde Faruk Gezen'in şehit olduğu söylendi.

  Okumaya devam et...
 • Şanlıurfa'da zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 7 yaralı

  Şanlıurfa'da zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 7 yaralı

  Kazada hayatını kaybeden Hasan ve Yunus Kayış'ın yakınları, feryat ettiler. Edinilen bilgiye göre, Akçakale-Ceylanpınar Karayolu Arıcan Mahallesi yakınlarında 34 UEF 08 plakalı araç ile 63 VD 169 plakalı araç çarpıştı. kilometresinde meydana geldi. Kazada Hasan ve Yunus Kayış'ın olay yerinde hayatını kaybetti, T.ve M. Kayış, E. Erginhan, S. Çağatekin, M. Kılıç ve Suriye uyruklu olduğunu belirlenen Casım İsa ve Faraç Halil ise yaralandı.

  Okumaya devam et...
 • Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 96.yılı

  Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 96.yılı

  Başkentte 27 Aralık Pazar günü törenlerle ilgili olarak alınacak trafik ve güvenlik tedbirleri kapsamında; bugün saat 11:00'de Kara Harp Okulu Komutanlığı 2 No'lu Nizamiye'den hareketle "Fevzi Çakmak Caddesi, Akdeniz Caddesi, Gençlik Caddesi güzergahını takiben Anıtkabir 1 No'lu Nizamiye (Tandoğan)"de sona erecek "Atatürk Garnizon Koşusunda" başlangıç ve varış noktaları arasındaki gidiş istikameti koşunun başlamasından 15 dakika öncesinden, geçiş sonuna kadar araç ve yaya trafiğine ...

  Okumaya devam et...
 • Denizi kirleten gemiyi pilot ele verdi

  Denizi kirleten gemiyi pilot ele verdi

  Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapan bir uçağın pilotu, Karadeniz'in kuzey sahilinin yaklaşık 5 km doğusunda Rimbon noktası olarak tabir edilen bölgede bir geminin sintinesini boşalttığını gördü. Pilotun verdiği bilgilerinin, ilgili birimlere iletilmesi üzerine de gemiyle ilgili çalışma başlatıldı. Pilotların Atatürk Havalimanı Hava Trafik Konrol Kulesi'ne verdiği bilginin ardından gemiyle ilgili yasal işlem yapılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • CHP Zonguldak İl Başkanlığı Olağan Kongresi

  CHP Zonguldak İl Başkanlığı Olağan Kongresi

  Koltuk’un, " Bitmeyen isteklerin, doymayan arzuların ve sürekli bir yerlere aday olma isteğin beni çok yıprattı " sözlerine Harun Akın’ın eşi Ayşem Akın tepki gösterdi. Zonguldak Belediyesi'ni saymayan Turpçu'ya, Başkan Akdemir tepki gösterdi. Bu sırada kürsüden inen Turpçu, Başkan Akdemir'in yanına gelip unuttuğunu söyleyerek özür diledi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da çok sayıda araç kundaklandı

  İstanbul'da çok sayıda araç kundaklandı

  Sokak üzerinde bir araç vardı. Şişli ve Zeytinburnu'nda park halinde bulunan 13 otomobil kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli, Vatan Caddesi'ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Cinsel Organı Kesilerek Öldürülenlerin Katil Zanlısı Bakın Kim Çıktı

  Cinsel Organı Kesilerek Öldürülenlerin Katil Zanlısı Bakın Kim Çıktı

  Polis, aynı yöntemle öldürülmüş olması nedeniyle iki cinayetin birbiriyle bağlantılı olma ihtimali üzerinde duruyor. Aksaray'da iş arkadaşları Kadir Çekiç ve İmdat Tayfur Doğan'ı, cinsel organlarını ve boğazlarını keserek öldürdüğünü kabul eden 2 çocuk babası Savaş D., emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

  Okumaya devam et...