Londravizyon
 • Diyarbakır ve Şırnak'ta 11 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi, 49 EYP İmha Edildi

  Diyarbakır ve Şırnak'ta 11 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi, 49 EYP İmha Edildi

  Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda da doğudaki bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı çıkarılmış, şehirde açılan hendek ve kurulan barikatların temizlenmesi için güvenlik güçlerinin çalışmaları olmuştu.Devam eden çalışmalara ve yakalanan mühimmata dair açıklamalar da sürüyor.Yapılan açıklamalara göre Slopi, Cizre ve Sur'da etkisiz hale getirilen kişi sayısı toplamda 385.

  Okumaya devam et...
 • Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayınlandı, Başvurular Ne Zaman?

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kılavuzu ÖSYM Tarafından Yayınlandı, Başvurular Ne Zaman?

  Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinde çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli kabul edilecek. Başvurusunu bir başvuru merkezinden veya ÖSYM'nin internet adresinden bireysel olarak yapan adaylar, daha sonra kılavuzda yer alan bilgiler doğrultusunda başvuru süresi içinde sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

  Okumaya devam et...
 • Sinema oyuncusu Remzi Evren vefat etti Haberi

  Sinema oyuncusu Remzi Evren vefat etti Haberi

  Evren'in KOAH hastası olduğu ve uykusunda kalp krizi geçirdiği öğrenildi. 25 Şubat 1957 yılında, Bolu' da dünyaya gelen oyuncu 58 yaşında hayatını kaybetti. Deneyimli oyuncu Remzi Evren Üvey baba, Karadayı, Behzat Ç., Kurtlar Vadisi Pusu ve en son muhteşem Yüzyıl Kösem dizilerinde ayrıca Cem Yılmaz ile Av mevsimi filminde rol aldı.

  Okumaya devam et...
 • "Başkanlık sistemine mi karşısınız Erdoğan'a mı" sorusuna ne yanıt verdi

  Yeni anayasa tartışmalarına ilişkin bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, " Sadece anayasa değil , çünkü Sayın Davutoğlu da söz verdi, 12 Eylül darbe hukuku dolayısıyla biz bir komisyon kuruyoruz". Yani "bana göre hukuki çerçeve", "Türkiye'ye göre değil, benim ihtiyaçlarıma göre çizin" diyor. "Bir kişinin ihtiyacına göre rejim mi değişir?" açıklamasını yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Silah Sesiyle Mahalleye Gelen Polisler Kadın Ve Erkek Cesedi Buldu

  Silah Sesiyle Mahalleye Gelen Polisler Kadın Ve Erkek Cesedi Buldu

  Polis vakayla ilgilendiren başlatmış olduğu soruşturmayı sürdürüyor. Olay yerinde Cumhuriyet savcısının incelemelerinden sonra olay yerinde bulunan deliller de kriminal şubeye gönderildi. İddiaya göre ismi açıklanmayan boya ustası, 2 gün önce taşınan Hediye Y.ve Ersin A.'nın evini boyamak için akşam saatlerinde eve geldi. Altunay ve Yolcuoğlu'nun cesetleri Hastane morguna kaldırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin'de silah sesleri: 1 ölü, 1 yaralı

  Nusaybin'de silah sesleri: 1 ölü, 1 yaralı

  Güvenlik güçlerinin silah sesinden sonraları gittiği görüngü yerinde, şimdi kimlikleri adsız sansız 1 bireyin öldüğünü, 1 bireyin de yaralandığını saptadı. Olay sonrası Çağ çağ caddesine çok sayıda polis zırhlı araçlarının sevk edildi. Olay yerinde yaşamını yitiren şahsın kimlik bilgileri ise 19 yaşındaki Kerem Akyürek olduğu öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır Çınar'da 2 kişi yol ortasında cesetleri bulundu

  Diyarbakır Çınar'da 2 kişi yol ortasında cesetleri bulundu

  Olay yerine gelen jandarma ekipleri, kimlikleri Engin Şahinli (35) ve Galip Gezginci (50) olarak belirlenen bu kişilerden birinin başından, diğerinin göğsünden vurularak öldürüldüğünü tespit etti. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde silahla başından vurulmuş bir erkeğe ait ceset bulundu. Olay yerinde yapılan incelemenin arından öldürülen 2 şahsın cenazeleri Çınar Devlet Hastanesine kaldırılarak, savcının otopsi işlemlerini yapması bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Kurtulmuş: O asla demokratik bir hak değildir

  Kurtulmuş: O asla demokratik bir hak değildir

  Politik temsil bakımından ciddi anlamda mühim bir fonksiyon icra ediyorlar. Yöresindeki halkın oylarıyla belediye başkanı seçiliyorlar. Vazifeleri halkına hizmet götürmektir. Bunun da bilincindeyiz. Bunun için de bu ülkede barış nasıl sağlanır. "Öncelikli olarak üç partinin ittifak ettiği nokta şurasıdır; Türkiye, artık 12 Eylül Anayasası'nın ülkeye vermiş olduğu bu ortamda yürütülemez, yönetilemez bir ülkedir".

  Okumaya devam et...
 • Twitter, Türkiye'ye karşı dava!

  Twitter, Türkiye'ye karşı dava!

  Yeni yasaya göre, çıkan mahkeme kararlarını uygulamayan şirketlere para cezası kesilmesi kararı verildiği öğrenildi. Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden Twitter , Türkiye'de hakkında verilen para cezasına karşı dava açtı.

  Okumaya devam et...
 • O ilde sabaha karşı art arda 2 deprem

  O ilde sabaha karşı art arda 2 deprem

  Sarsıntılar Van merkezinde ve çevre ilçelerde paniğe yol açarken herhangi bir mal veya can kaybının yaşanmadığı öğrenildi. Yerin 4.74 kilometre derinliğinde gerçekleşen depreme en yakın yerleşim yerinin; 2.77 km mesadeki Van'ın Çolpan Köyü olduğu bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • AB: Türkiye'nin mülteci krizi konusundaki işbirliği yetersiz

  AB: Türkiye'nin mülteci krizi konusundaki işbirliği yetersiz

  Timmermans'ın açıklamalarının devamında; Türk yetkililerle olumlu bir işbirliği içinde olduklarını, daha etkili sonuçlar almak için neler yapılabileceği.konusunda görüşmelerin devam edeceğini ifade etti. Ama tatmin noktasına çok uzağız" dedi. Ülkemiz, toprakları üzerinden Avrupa'ya geçtiğimiz göçmen sayısını sınırlama karşılığında 3 milyar avro mali dayanak, Türk halkına vize kolaylıkları sağlanması ve azalık sürecinin canlandırılması için Kasım ayı içinde AB ile anlaşmıştı.

  Okumaya devam et...
 • İzmir'de çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti

  İzmir'de çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti

  Abdülkadir Sevindik bir hafta evvel kaçırdığı tespit edilen kızın evine, ailesiyle birlikte barışmak için gitti. 23 yaşındaki Abdülkadir S. ile kızın ailesi arasında tartışma çıktı. Bayar'ın cesedi savcının incelemesi ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Abdülkadir Sevindik ise olay yerinden hızla uzaklaştı.

  Okumaya devam et...
 • İş makinesinin altında kalan çocuk öldü

  İş makinesinin altında kalan çocuk öldü

  Camii Caddesine geldiğinde babasının elini bırakarak koşmaya başlayan İsmail E, burada kar temizleme çalışması yapan Çaldıran Belediyesine ait iş makinesinin altında kaldı. Kazada yaralanan çocuk, kaldırıldığı Çaldıran Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Kazayla bağlılık sormaca başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Sürücü belgesi için online randevu sistemi hizmette

  Sürücü belgesi için online randevu sistemi hizmette

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nce (EGM) yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle mevcut sürücü belgeleri 1 Ocak 2016'dan itibaren değiştirilmeye başlandı. Her 5 yılda bir ehliyet değiştirmek için yeniden sınava girecek olan adaylar, bu durumun yanı sıra çipli ehliyet kullanacak. Yeni tip sürücü belgesini alan sürücüler trafik konvansiyonuna üye 84 ülkede araç kullanabilecek.

  Okumaya devam et...
 • YGS başvuruları bugün başlıyor

  YGS başvuruları bugün başlıyor

  Kendi okulu başvuru merkezi olmayan adaylar ise okul müdürü tarafından ÖSYM'nin belirlediği başvuru merkezine yönlendirilecek. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan veya olacaklar, bitirdikleri programın devamı niteliğinde veya buna yakın programların uygulandığı meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programlarına sınavsız yerleştirilmek için yarından itibaren 20 Ocak'a kadar ÖSYS'ye başvurabilecek.

  Okumaya devam et...
 • AK Parti'nin kurucularından ve ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış için ihraç talebi

  AK Parti'nin kurucularından ve ilk Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış için ihraç talebi

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti tüzüğüne aykırı davranan kişilerin ihracına ilişkin açıklama yaptı. Çelik , Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk , Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan , Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi Yaşar Yakış'ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Suriyeli Bebek Sınır Dışı Edildi: Uçakta Öldü

  Suriyeli Bebek Sınır Dışı Edildi: Uçakta Öldü

  Atatürk Havalimanı’nda sabahleyin saatlerinde meydana mevrut olay şöyleki gelişti: Suriyeli birlikte eş ile 5 maaş bebeği , Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağıyla, birisi eş başkası eş 2 manşet memuru eşliğinde sayaç 09.55’te Gaziantep’ten İstanbul’a geldi.

  Okumaya devam et...
 • Elazığ'da Kar Tatili 1 Gün Daha Uzatıldı

  Elazığ'da Kar Tatili 1 Gün Daha Uzatıldı

  Tunceli'de yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile 4 ilçede bugün eğitime bir gün ara verildi. "Bölge Müdürlüğünden alınan verilerin değerlendirilmesi neticesinde; kar yağışının devam edeceği, buna bağlı olarak buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden 05 Ocak 2016 Salı günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün süreyle ara verilmiştir." diye belirtti.

  Okumaya devam et...