Londravizyon
 • Barış İsteyen Akademisyenlerin Kapıları İşaretleniyor

  Barış İsteyen Akademisyenlerin Kapıları İşaretleniyor

  Bildiriye imza atan Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlilerden Kemal İnal ve Betül Yarar'ın okuldaki odalarının kapısına çarpı işareti konuldu. Gazi Üniversitesi , Kırıkkale Üniversitesi, ve Selçuk Üniversitesi'nde 'Barış için Akademisyenler'in barış ve müzakere sürecine dönülmesi talepleriyle yayımladığı ve bildirgede imzası bulunan akademisyenlerden bazılarının kapıları işaretlenerek, tehdit mektupları notu bırakıldı.

  Okumaya devam et...
 • İGDAŞ'tan kuvvetli lodosa karşı uyarı

  İGDAŞ'tan kuvvetli lodosa karşı uyarı

  Vatandaşlardan bacaların sızdırmazlığı ve çekişini kontrol etmeleri istendi. "Cihazların bulunduğu mekândaki hava alışverişini sağlayan menfezlerin de kesinlikle kapatılmaması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi. Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik'e aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Domuz gribinden bir ölüm daha!

  Domuz gribinden bir ölüm daha!

  Geçtiğimiz gün grip olduğu gerekçesiyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılan M.K. isimlikadın, burada tedavi altına alındı. Anestezi yoğun bakım ünitesinde müşahede altında tutulmakta olan M.K."dan alınmış olan kan örnekleri ise, tahlil edilmek amacı üzerine Erzurum Halk Sağlığı Laboratuvarı'na doğru gönderilmişti".

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu'ndan Meclis Başkanı Kahraman'a mektup

  Kılıçdaroğlu'ndan Meclis Başkanı Kahraman'a mektup

  Anayasa Komisyonu'nun dosya sayıları konusunda bilgi vermesinin ardından muhalefet milletvekilleri dosyaların içeriği hakkında yani hangi milletvekillerinin ne ile suçlandığına dair de bilgi istedi. Bu yenilenme hem Türkiye'de hem de dünyada parlamentomuza saygınlık kazandıracaktır. Son yıllarda hayatın her alanında gözlenen antidemokratik ve otoriter uygulamalara yasal zemin oluşturma amacına giden taleplere Gazi Meclisimizin de onay vermeyeceğinden kuşkum yoktur.

  Okumaya devam et...
 • AİHM 'sokağa çıkma yasağına' yönelik itirazı reddetti

  AİHM 'sokağa çıkma yasağına' yönelik itirazı reddetti

  Başvurularda, sokağa çıkma yasağının kaldırılması, güvenlik operasyonlarının durdurulması ya da beynelmilel standartlara uyumlu yürütülmesi için belli bir süre önlem isteğinde bulunuldu. Çalışmalarda bazı bölgelerde 20 metrekarelik alanda 2, 12 ve 24 kilogramlık mutfak tüplerine yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı bulundu. Teröristlerden arındırılan mahallelerdeki evlerde buzdolabı, yatak altına, soba içerisine ve kapıların arkasına tuzaklandığı belirlenen patlayıcılar tespit edildikten ...

  Okumaya devam et...
 • Mehmet Görmez Diyanet'in Ensest Skandalı İçin Medyayı Suçladı!

  Mehmet Görmez Diyanet'in Ensest Skandalı İçin Medyayı Suçladı!

  Bu haber 100 binlerce yerde yer aldı ve yanına benim sarıklı cüppem yerleştirildi. Bu haber İngilizceye çevrildi Vatikan'ın yanı başında İtalya'nın en büyük gazetesine manşet yapıldı. Din İşleri Kurulu uzmanlarına gelmiş. Aile içi ensest ilişkiyle ilgili 13 soru sorulmuş. Yetkilerinin bundan haberdar olması gerekir denmiştir. 13'ün 1'sinde ise şöyle bir şey görülüyor, sadece uzmanların hükmü inşa ederken istifade ettiği bütün tarihteki bilgi notları var.

  Okumaya devam et...
 • Öğrenci servisi devrildi: 1 ölü, 14 yaralı

  Öğrenci servisi devrildi: 1 ölü, 14 yaralı

  Yaralılardan Merkez Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi Baran Aktar (18) hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Baran A. "nın cenаzesi Siverek Devlet Hastanеsi morguna kaldırıldı". Servis sürücüsü gözаltınа alındı. Siverek Kaymakamı Karagül, kaza yapan öğrеncilеrе geçmiş оlsun dileklerinde bulunularak, "14 öğrencimiz yaralı ve durumları iyi".

  Okumaya devam et...
 • Bir kadın cinayeti daha! Eski karısını öldürüp, canına kıydı

  Bir kadın cinayeti daha! Eski karısını öldürüp, canına kıydı

  Mustafa Taşkıran ve Nafiye Kirişçiler, 9 sene evvela Antalya'da evlendi. Çift, alevli bağdaşmazlık yüzünden ortak sene sonraları boşandı. Mustafa T., eski eşi Nafiye K. Polis evde tetkik yaptı. Ölenlerin cesetleri ölü açımı düşüncesince İzmir Adli Tıp Kurumu marguna kaldırıldı. Öte yandan olay sırasında evde olmayan Nafiye K'nın dini nikahlı kocası B.Ö.'nün ifadesi alınmak üzere gözaltına alındığı bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • MHP'de olağanüstü kongre imzaları yarın genel merkeze verilecek

  MHP'de olağanüstü kongre imzaları yarın genel merkeze verilecek

  Akşener, Aydın ve Oğan'ın ortak bir bildiri üzerinden topladıkları imzalar, bugün her üç adayın avukatı aracılığıyla genel merkeze götürülecek ve noter onaylı dilekçeler bizzat Genel Sekreter İsmet Büyükataman'a teslim edilecek. "Mahkemeye gitsinler" açıklamasının ardından imza sayısının arttığını ve 500'e yaklaştıklarını öne sürüyor. Olağanüstü kurultaylarda umumi başkanlık seçilmesine izin vermeyen Milliyetçi Hareket Partisi MHP tüzüğünü değiştirilmesi için de olağanüstü kurultay ...

  Okumaya devam et...
 • O müdür açığa alındı

  O müdür açığa alındı

  Yolun kazılarak boruların geçirildiği üzerine asfalt atıldığı görülürken, müfettişler incelemede bulundular. Okul müdürünün kazandan evine boru hattı çektiği yönünde iddialar bulunduğunu belirterek, ihbar geldi, inceleme başlattık. Okul müdürü hakkında soruşturma açılarak, açığa alındı. "Bununla ilgilendiren tetkik başlattık" dedi. "Soruşturma sonuçlandığında ismi geçen mektep müdürü hakkında kanuni işlemler yapılacaktır".

  Okumaya devam et...
 • Otomobilin bagajından cephanelik çıktı

  Otomobilin bagajından cephanelik çıktı

  Bu haber 2016-01-14 23:48:29 eklenmiş ve 18 kez görüntülenmiştir. İhbar edilen otomobili Niğde'ye girmek üzereyken durduran ekipler, araçta yaptıkları aramada bagaja gizlenmiş şekilde 16 adet ruhsatsız av tüfeği ile bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

  Okumaya devam et...
 • Ünlü aktör Alan Rickman hayatını kaybetti

  Ünlü aktör Alan Rickman hayatını kaybetti

  Babası fabrika işçisi Bernard Rickman, annesi ise ev hanımı olan Margaret Doreen Rose idi. Alan Rickman üç kardeşiyle beraber Londra'da büyüdü. 1988 yapımı "Zor Ölüm" filmindeki rolü, Rickman'ın dünya çapında tanınmasına vesile oldu. Alan Sidney Patrick Rickman, 21 Şubat 1946 tarihinde, Hammersmith, Londra, İngiltere'de dünyaya geldi. Derwentwater İlkokulu'nda okuduğu sırada, henüz 8 yaşındayken babasını kaybeden Rickman'ı annesi yetiştirdi.

  Okumaya devam et...
 • Baraj Ve Hidroelektrik Santralinin Toplu Açılış Merasimi

  Baraj Ve Hidroelektrik Santralinin Toplu Açılış Merasimi

  Gezi olaylarındaki hedeflerden biri neydi HES barajları. Türkiye özellikle 2013 yılından beri gerçekleştirdiği büyük yatırımlara rağmen 180 milyar kilowat/saatin ancak yarısını kullanabilmiştir. Toprak üstünde ölen varsa vatandır. Peki kendi ülkesine yabancıları davet etmek neyin nesidir? Bu mandacı zihniyeti biz çok iyi tanıyoruz. Terör örgütündeki güdümünde ki siyasi parti ve bu temsilcilerini hiç sayıyorum.

  Okumaya devam et...
 • Beyaz Show kaldırıldı mı?

  Beyaz Show kaldırıldı mı?

  Kаnal D'nin resmi sitesine girenler Beyaz Show'un son bölümünü bulamıyor. Bu haftaki konukları yayınlanmayan Beyaz Show'un yeni bölümü yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinmiyor. Biliyorum bu konuda yazılacak olan yаzıldı, söylenecek söylendi. Bugüne dek siyasаl herhangi bir duruşuna, açıklamasına tanık olmadık. Diyаrbakır'dan genç bir kаdın Beyaz Show'a bağlandı ve birkaç dakikalık bir acı çığlığını bütün Türkiye'ye dinlеtti.

  Okumaya devam et...
 • Teröristler yine okullara saldırdı

  Teröristler yine okullara saldırdı

  Cizre ve Silopi'de yasağın başladığı 14 Aralık tarihinden sonra PKK'nin gençlik yapılanması YDG-H'nin boykot baskısı ve tehditleri nedeniyle eğitim sadece, güvenlik mahallelerde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlk ve Orta Okulu ile İmam Hatip Orta Okulu ve İdil Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde eğitim devam ediyordu.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu: Terörün kaynağını kurutmakta kararlıyız

  Başbakan Davutoğlu: Terörün kaynağını kurutmakta kararlıyız

  Türkiye olarak kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin, nerede gerçekleşirse gerçekleşsin, hangi gerekçeye dayanırsa dayansın terörün her türlüsüne karşı mücadelemizi sürdüreceğiz" "2002 yılında sadece 3,9 milyar Türk lirası olan Ar-Ge harcamasını 2014 yılında 17,6 milyar Türk lirasına çıkardık.

  Okumaya devam et...