Londravizyon
 • MHP: Sinan Oğan kararı kesin değildir

  MHP: Sinan Oğan kararı kesin değildir

  Oğan'ın mahkeme kararıyla partiye yeniden döndüğü haberlerinin de eleştirildiği açıklamada, "Söz konusu haber ve yorumlarda bazı gerçeklerin göz ardı edildiği ve meselenin maksatlı olarak rayından çıkarıldığı gözlemlenmektedir" ifadeleri kullanıldı.

  Okumaya devam et...
 • Türkeş'ten Bahçeli'ye sert mesaj

  Türkeş'ten Bahçeli'ye sert mesaj

  MHP'nin seçimdeki başarısızlığını kastederek "Asgari ücretlinin hakkını yiyenlerden bu millet razı olmadı" diyen Türkeş, "Allah bunlara iktidar nasip etmesin" diye beddua etti.

  Okumaya devam et...
 • Meclis'teki kadın vekil sayısı düştü

  Meclis'teki kadın vekil sayısı düştü

  Bu sоnuçlаrа görе, 1 Kasım seçimlerinde kаdınlаr, 550 sаndаlyеli TBMM'de yаklаşık yüzde 15 оrаnındа tеmsil еdilеcеklеr. Dönem'de 75 kadın milletvekili Meclis'te olacak. yasama döneminde, yüzde 13,81'lik oranla meclisteki kadın temsiliyeti düşüş gösterdi. 1 Kasım seçimleri için, AKP'den 69, CHP'den 125 kadın, HDP'den 228, MHP'den de 76 kadın aday gösterilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Atalay: Çözüm sürecinin mimarı da biziz, geleceği de

  Atalay: Çözüm sürecinin mimarı da biziz, geleceği de

  Bu istikrarlı kuvvetli hükümet, biriken problemlerin hepsini bir bir çözecektir" dedi. Seçim sürеcindе dilе gеtirdiklеri tüm vааtlеrin gеçеrli оlduğunu ve yеrinе gеtirmеk için çаlışаcаklаrınа dеğinеn Atalay, AK Parti iktidаrındаn bölgе için еtkili hizmеtlеri gеtirеcеklеrinе inаndığını bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Saatler ne zaman geri alınacak 2015 Ayın Kaçında Alınıyor - ajans parlak defter

  Saatler ne zaman geri alınacak 2015 Ayın Kaçında Alınıyor - ajans parlak defter

  Bunun önüne geçmek için ise Android ve iPhone'larda saat ayarı yapmanız gerekiyor. O günden sonra birçok memleket bu uygulamayı benimseyerek kullanmaya başladı. 2015 saatlerin geriye alınma tarihi... Kış saati uygulaması ne zaman başlayacak sorusunun cevabı resmi gazete yayımlanan bakanlar kurulu kararında! Bakanlar Kurulu'nun verdii karara göre yaz saati uygulaması kapsamında elektrik tasarrufu için saatler 29 Mart'ta 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Boş Meydana Seslendi, 102 Oy Aldı

  Boş Meydana Seslendi, 102 Oy Aldı

  Kesin olmayan sonuçlara göre, Mardin'de 445 bin 455 seçmenden 385 bin 106 kişi oy kullandı. Mardin'de seçim çalışması çerçevesinde düzenlediği mitinge kimsenin katılmaması sonucu boş meydana seslenen ve 102 oy alan bağımsız milletvekili adayı Mehdi Sarıkaya, seçim sonuçlarına itiraz ettiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Acun'un amcası milletvekili oldu

  Acun'un amcası milletvekili oldu

  Erzurum ikinci sıra milletveli adayı olan Mustafa Ilıcalı da Meclis'e girmeye adalet kazandı. Başarılı yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Yetenek Sizsinz Türkiye isimli programını 29 Ekim tarihinde kendi memleketi Erzurum ilinde yapmış ve amcasına destek olmak adına biraz zaman baba ocağında kalmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Seçim sonrası ülkeyi terk etti

  Seçim sonrası ülkeyi terk etti

  Kararını "politik bir rest" olarak nitelendiren Odabaşı "80'de askeri darbeden bugüne ödediğim bütün bedellere rağmen Türkiye'yi terk etmeyen ben, git-tiimm!!!" Yılmaz Odabaşı , seçimlerde çıkan seçimlere tepki olarak Türkiye'yi terk ettiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Abullah Gül'den Ak Parti'ye tebrik

  Abullah Gül'den Ak Parti'ye tebrik

  Abdullah Gül, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda AK Parti'yi tebrik etti. "AK Parti'yi tebrik eden Abdullah Gül, 1 Kasım seçimi ile ilgili" Seçim sonuçları milletimize ve ülkemize hayırlı olsun.

  Okumaya devam et...
 • AK Partili Çelik: Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz

  AK Partili Çelik: Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz

  Partililere ve seçmenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çelik, "Bugün resmi olmayan sonuçlara göre AK parti tekrar iktidara geldi". Gayet sükunet içerisinde seçimlerin gittiğini gördüm. Milletimizin bu konuda kararı neyse hepimizin saygı göstermesi gerekiyor. "Mevcut sonuçlar üzerinden geleceğin Türkiye'sinin inşası konusunda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundadır".

  Okumaya devam et...
 • Binali Yıldırım Oyunu Kullandı

  Binali Yıldırım Oyunu Kullandı

  Yıldırım'ı burada İl Başkanı Bülent Delican ile parti yöneticileri karşıladı. Binali Yıldırım daha sonra, oy kullanmak içini bekleyen vatandaşlarla selamlaştıktan sonra oyunu 1056 numaralı sandıkta kullandı. Türkiye'nin istikrarı, güvenliği, milletin bekası için güçlü bir siyasi iradenin oluşması, her türlü sorunumuzu daha kolay, daha hızlı şekilde çözmeye yardımcı olacağını anlatan Yıldırım, "Etrafımızda olan olayları dikkate aldığımızda ve bugün gündemimizi fazlasıyla işgal eden terörün ...

  Okumaya devam et...
 • Yaşındaki Kadın Oy Kullanmaya Ambulansla Geldi

  Yaşındaki Kadın Oy Kullanmaya Ambulansla Geldi

  Oy kullanacağı 1248 nolu sandığa getirilen Akbal, gine 112 Acil Servis çalışanının yardımıyla oy kabinine derece getirildi. Sedye ile ambulanstan indirilen Hatice Akbal sedye ile okulun giriş katındaki sınıfa kadar götürüldü. Ambulansla ilk defa oy kullanmaya geldiğini açıklayan Hatice Akbal, "Çok güzel bir hizmet". İlk kat ambulansa biniyorum. İnşallah bir daha binmem. Hak fail tarzı kazansın” dedi.

  Okumaya devam et...
 • Saadet Partisi tamamen eridi

  Saadet Partisi tamamen eridi

  Sabahın haberine göre; Yüzde 10 barajını aşamayacak partilere oylarının boşa gitmemesi için oy vermeyecek seçmenleri hedef alan Saadet Partisi, seçime bir gün kala seçmenin kafasını karıştırmak için büyük bir yalana başvurmuştu. Bu oranla Saadet Partisi 5. sırada kalırken, Büyük Birlik Partisi ise 0,6 ile 6. sıradaki parti oldu. Her iki partinin oy oranı toplamı yüzde 1,3 olurken, her iki partinin aldığı oy sayısı 587 bin 700 civarında oldu.

  Okumaya devam et...
 • MHP'de önemli isimler milletvekili seçilemedi!

  MHP'de önemli isimler milletvekili seçilemedi!

  Genel Başkan Yardımcıları Sadir Durmaz , Ruhsar Demirel, TBMM Başkan vekili Koray Aydın ile eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın Meclis dışında kalması partide şaşkınlık yarattı. MHP'de ise aynı hüsranı yaşayan isim Trabzon Milletvekili Adayı Koray Aydın oldu. 7 Haziran'a göre yüzde 4.3'lük oy kaybı MHP'nin Meclis'teki sandalye sayısını da ciddi oranda düşürdü.

  Okumaya devam et...
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Seçime Hazır

  Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Seçime Hazır

  Alaboyun ailesi, oy kullanma işlemi öncesi bir süre kuyrukta sıra bekledi. Eşi Gönül Alaboyun , kızı Zeynep Alaboyun ve oğlu Ömer Alaboyun ile okula gelen Bakan Alaboyun , 2489 no'lu sandıkta oy verdi. 1 Kasım seçimleri süresince Türkiye genelinde elektrik iletim hatlarında oluşabilecek arızalara karşı TEİAŞ Gölbaşı Milli Yük Tevzi İşletme Müdürlüğü'nde 21 elektrik dağıtım şirketiyle görüntülü ve sesli anlık bağlantılarla koordinasyonu sağlayan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza ...

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Gül, oyunu Beykoz'da kullandı

  Cumhurbaşkanı Gül, oyunu Beykoz'da kullandı

  Herkes oyunu kullanıyor. Hayırlısı olsun inşallah vatan için millet için” dedi. 11. Bir vatandaşın, “Buyurun biz de sizi bekliyorduk” demesi üzerine Abdullah Gül sırada bekleyen vatandaşlara “Kusura bakmayın” diyerek müsaade istedi. Bir gazetecinin, "Koalisyon ihtimali doğarsa nasıl bir gelişme olur" şeklindeki sorusuna Gül, "Bilemem". Hele bir netice çıksın, millet için ne gerekiyorsa onu herkes yapacak.

  Okumaya devam et...