Londravizyon
 • THY

  THY "Batman ve Superman"e sponsor oldu"

  Bu yılın THY'nin 2023 hedeflerine ulaşmak için ayrı bir önemi olduğuna değinen Aycı, " Bu yılı müşterilerimizin kalplerine dokunma yılı ilan ettik" dedi. Aycı, 350 milyon dolarlık prodüksüyon ile ilgili şu bilgiyi verdi: "Filmde uçağın hem iç hem dış görüntüsü olacak". " BATMOBİLE TÜRKİYE'YE GETİRECEĞİZ " Filmde Batman'ın aracı olarak bilinen BatMobile'i Türkiye'ye getireceklerini söyleyen Aycı, "Filmin içerisinde kullanılan BatMobile var biliyorsunuz".

  Okumaya devam et...
 • Cizre'de vurulan kameramana hastanede gözaltı kararı!

  Cizre'de vurulan kameramana hastanede gözaltı kararı!

  Basın örgütleri mektupta, "Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Refik Tekin ödüllü bir gazetecidir ". İMC TV çalışanı Refik Tekin için, hem Cizre Cumhuriyet Savcılığının hem de Valiliğin hazırladığı belgelerde "bölücü terör örgütü üyesi" ifadesi kullanıldı.

  Okumaya devam et...
 • Avcılar'da Kağıt Fabrikası Alev Alev Yandı

  Avcılar'da Kağıt Fabrikası Alev Alev Yandı

  Avcılar, Beylikdüzü, Bakırköy, Kocasinan, Başakşehir, Şişli ve Yakuplu itfaiye ekiplerinin müdahale ettiğini yangın , takriben bir saat süren çalışmalar neticesi kontrol altına alındı. Fabrikasında yangın çıktığını haber alan Murat Akdeniz isimli işyer sahibi, "İçeride işçi bulunmuyor". Yangının ne sebepten çıktığını bilmiyorum " dedi.

  Okumaya devam et...
 • 'Sultan-ı Yegah' Bestecisi Ergüder Yoldaş Vefat Etti!

  'Sultan-ı Yegah' Bestecisi Ergüder Yoldaş Vefat Etti!

  Ergüder Yoldaş; 70'li yılların en önemli bestecilerinden biriydi. "Kompozitör ERGÜDER YOLDAŞ'ı kaybettik çok üzgünüz" sözleriyle acı haberi paylaştı. Oğlu Devrim Yoldaş, cenaze törenine eski eşi sanatçı Nur Yoldaş'ın da katılacağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Şanlıurfa'da Konut Satışı Yüzde 18 Arttı

  Şanlıurfa'da Konut Satışı Yüzde 18 Arttı

  TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre, 2015 yılında; Muğla ilinde 5 bin 193 ilk satış, 11 bin 823 ikinci el satış olmak üzere 17 bin 016 konut satış sonucu el değiştirdi. Yabancılara yapılan konut satışlarında 2015 yılında ilk sırayı 7 bin 493 konut ile İstanbul, ikinci sırayı 6 bin 072 konut ile Antalya aldı. İstanbul'daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 48,8 oldu.

  Okumaya devam et...
 • Şırnak'ta 6 PKK'lı teslim oldu haberi

  Şırnak'ta 6 PKK'lı teslim oldu haberi

  Terör örgütü sempatizanları teslim olduklarında verdikleri ifadelerinde kamplardaki teröristlerin büyük bir çoğunluğunun operasyonlar sonrası teslim olmak istediklerini ancak üst düzey yetkililerin baskı uyguladıklarını ifade ettiler.

  Okumaya devam et...
 • Cinnet getiren baba ailesini katledip intihar etti: 4 ölü, 2 yaralı

  Cinnet getiren baba ailesini katledip intihar etti: 4 ölü, 2 yaralı

  Edilinen bilgiye nazaran, vaka saat 10.00 sularında Ankara, Etlik Aşağı Eğlence Mahallesi Azık Sokak 24 numarada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, baba Ahmet C ., henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı ailesiyle tartışmaya başladı. Daireden yükselen silah seslerinin ardından komşuları olay yerine polis ve sağlık ekiplerini çağırdı. Yaralı halde bulunan Hamidiye ve Satı C . olay yerine gelen ambülanslarla Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile GATA'ya sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • HDP'nin uzlaşma komisyonu üyeleri belli oldu

  HDP'nin uzlaşma komisyonu üyeleri belli oldu

  Nitekim içinden Geçen bugünlerde, ülkemizde, yüzlerce vatandaşımız bu hukuksuzluğa dayanılarak tatbik edilen politik iktidar pratikleri neticesinde hayatını yitirmekte, ağır birey hakları ihlalleri gerçekleştirilmektedir" ifadeleri kullanıldı.

  Okumaya devam et...
 • CHP'li Vekilin Eşi Yoğun Bakımda

  CHP'li Vekilin Eşi Yoğun Bakımda

  CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, eşini bıçaklayarak ağır yaralayan kardeşi Emrah Kaplan'ın serbest bırakılması üzerine yaptığı açıklamada, kardeşinin tutuklanması için itirazda bulunacağını belirtti. "Doktorların ifadesiyle iyi olacak" dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan'ın kardeşi tarafından hastanede bıçaklanan eşi Murat Hürriyet yoğun bakımda tedavi altına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Demirtaş İra'nın Siyasi Temsilcisi İle Görüşecek

  Demirtaş İra'nın Siyasi Temsilcisi İle Görüşecek

  Selahattin Demirtaş, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda tamamen ön yargısız bir şekilde barış arayacaklarını ve gönül kapılarını açtıklarını herkese göstermek istediklerini dile getirdi. HDP üzerinde yapılan İkinci Olağan Kongre'de Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş yine genel başkan seçilmiştir. HDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Demirtaş, aynı gün Sinn Fein Genel Başkanı Declan Kearney ile Avrupa Parlamentosu'nun siyasi temsilcileri, grup başkanları ve Avrupa Komisyonu ...

  Okumaya devam et...
 • Mustafa Koç'un cenazesinde dikkat çeken kare

  Mustafa Koç'un cenazesinde dikkat çeken kare

  Yaşım ondan büyük olduğu için ihtiyar diye çağırırdı beni. Çok da anılarımız var anlatmakla bitmez. Tanrı mekanını aden etsin. "Mütevazilikte toprak gibiydi." diye konuştu. Cenazeye katılan iş adamı Aydın Doğan, Mustafa Koç'a rahmet dileyerek, "Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun". Mustafa Koc'un tabutunun üzerine babaannesi Sadberk hanımın adına kurulan Sadberk Hanım müzesinde muhafaza edilen aileye ait Osmanlı sancağı örtüldü .

  Okumaya devam et...
 • Kamer Genç için cemevinde cenaze töreni düzenlendi

  Kamer Genç için cemevinde cenaze töreni düzenlendi

  Törende, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genç ailesine taziyelerini iletti. Törenin ardından Genç'in cenazesi, Nazımiye İlçesi'ne bağlı Ramazan Köyü'ne götürülerek toprağa verildi. Kamer Genç'in hayatını kaybetmesinin sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan eşi Sevim Genç, eşinin kendileri ve ülke için önemli bir değer olduğunu belirten Genç , Türkiye için çok fedakarlık yaptığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • MHP grubunda 17 yıl sonra bir ilk yaşanacak

  MHP grubunda 17 yıl sonra bir ilk yaşanacak

  Vatan gazetesinde yer alan habere göre dinlendiği için toplantıya Bahçeli değil Oktay Vural başkanlık edecek. 25 Ocak 2016 17:12 MHP'de 19 yıl aradan sonra bir ilk yaşanacak. Toplantıya başkanlık edecek olan Milliyetçi Hareket Partisi MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın kürsüden de konuşacağı öğrenildi. Kalp operasyonu geçiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , parti çalışmalarının aksamadan devam etmesini istedi.

  Okumaya devam et...
 • Numan Kurtulmuş:

  Numan Kurtulmuş: "Bayırbucak Türkmenleri Yalnız Değildir."

  Okula gidemeyen öğrencilerin bugünden başlayarak 5 Şubata kadar telafi eğitimi yapılması için emek verme adım atmıştır. Bu çerçevede her bir öğrencinin velisinden izin alınmış, bu öğrencilerimizin ailelerinden izin alınmasıyla birlikte öğretmenleri de kendileriyle birlikte başka okullara yani pansiyon imkanları bulunan okullara nakledilmiş ve eğitimlerine bugün itibariyle yaklaşık 15 bin öğrencimizin eğitimine 5 Şubat'a kadar başlanmış.

  Okumaya devam et...
 • Ehliyeti yenilemek için bu parayı ödemek zorundasınız

  Ehliyeti yenilemek için bu parayı ödemek zorundasınız

  Vatandaş sağlık raporu için bu ücreti ödemek zorunda. 1 Ocak 2016'dan itibaren Karayolları Trafik Yönetmeliğinde gerçekleştirilen değişiklikle yürürlükte olan sürücü belgelerinin değiştirlme işlemleri başladı. Ehliyet değişimi için istenen sıhhat raporunu almak ise en az 50 liraya mal oluyor. 5 yıl içerisinde kesinlikle değiştirilmesi gereken ehliyetler de sağlık raporu isteniyor.

  Okumaya devam et...
 • Açık öğretim sınavında aynı soruyu 2 kez sordular

  Açık öğretim sınavında aynı soruyu 2 kez sordular

  Bu ÖSYM"nin uyguladığı bir yöntemdir. Aynı verileri aynı özellikleri sorgulayan iki soruysa ve bunlar farklı değil eşdeğer sorularsa büyük ihtimalle iptal yoluna gidebilirler." ifadelerini kullandı. Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak. Bir önceki sınavlarda sorulan soruların ve cevaplarının yer aldığı aöf ilahiyat çıkmış sorular sınavlara hazırlanmalarında büyük yardımcıları olmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Hastane Çatısında Oluşan Buz Sarkıtları İtfaiye Kırdı

  Hastane Çatısında Oluşan Buz Sarkıtları İtfaiye Kırdı

  Belediye İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, itfaiye yardımıyla çatılarda oluşan buz sarkıtlarını temizlemeye başladı. Özellikle ana caddeleri kullanan vatandaşlardan çatı saçakları altından geçmemelerini isteyen yetkililer, vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi.

  Okumaya devam et...