Londravizyon
 • Ege'de bot faciası: 5'i çocuk 10 ölü

  Ege'de bot faciası: 5'i çocuk 10 ölü

  Aşırı vücut ısısı kaybederek hipotermi tehlikesi geçiren ambulanslarla Edremit Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındığı belirtildi. Bölgeye ulaşan Sahil Güvenlik ekipleri, 75mülteciyi kurtardı; aralarında çocukların da olduğu en az 33 kişinin ise cesedine ulaştı.

  Okumaya devam et...
 • Arınç'tan 'çözüm süreci' açıklaması: Yarından itibaren olacak şekilde bunun gerçekleşmesi lazım

  Arınç'tan 'çözüm süreci' açıklaması: Yarından itibaren olacak şekilde bunun gerçekleşmesi lazım

  Bundan çıkmamızın tek yolu içi sağlam tutmaktır. "Eğer HDP'nin yerine bir başka siyasi partiyi güçlendiremiyorsak o zaman da HDP'nin güçlendirilmesi gerekiyor". Dış politika açılımına ihtiyaç var. Meydan mitinglerinde hamaset yaparak dış politika olmaz. Bu işlerde de ben anı anına kendisine bilgi verilmeden bir şey yapılacağını zannetmiyorum.

  Okumaya devam et...
 • Öfkeli Koca Dehşet Saçtı

  Öfkeli Koca Dehşet Saçtı

  Kısım Kağıthane Pist Caddesi üzerindeki biraz kafede saat 16:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre boşanma aşamasında olan Barış Turhan ile Bahar Turhan (34) konuşmak için bir kafede buluştu. Olay yerine sağlık ve emniyet ekipleri sevk edildi. Bahar Turhan müdahalelere karşın yaşamını yitirdi, Sulh Turhan ise hastanede rehabilitasyon altına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Şehir merkezine getirilen 60 kamyon karla eğlendiler

  Şehir merkezine getirilen 60 kamyon karla eğlendiler

  Tarsus Belediyesi ekipleri tarafından Toroslar'ın yüksek kesimlerinden kamyonlara doldurulan kar, ilçe merkezinde araç trafiğine kapalı olan Yarenlik Alanı'na götürüldü. Belediye Başkanı MHP'li Şevket Can'ın da katıldığı etkinlikte çocuklar kardan adam yaparak bol bol kartopu oynadı. Vatandaşlarımız sabahleyin uyandıklarında kar sürprizi ile uyandılar.

  Okumaya devam et...
 • Bağdat Caddesi'nde Hız Denetimi Arttı

  Bağdat Caddesi'nde Hız Denetimi Arttı

  Gelen ölüm haberleri sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağdat Caddesi'ne 1 adet, Cemil Topuzlu Caddesi'ne (Sahil Yolu) 2 adet EDS/Koridor Hız Denetim Sistemi kurdu. Kurulan sistemle, bölgesel yollarda acele kusuru (araç hızının bağlantı, ıtır ve trafiğin gerektirdiği stratejik olmaması) nedeniyle meydana yeni gelen kazaları önlemek eşya ve yaşama gücü güvenliğinin sağlanması, Aksilik olasılığı ve kaza şiddetinin, ölümlü ve yaralanmalı aksilik riskinin, tâlihsizlik sonucu benzer bedensel ...

  Okumaya devam et...
 • Polis ekiplerine Picasso tablosu satmaya çalışan 2 şüpheli gözaltına alındı

  Polis ekiplerine Picasso tablosu satmaya çalışan 2 şüpheli gözaltına alındı

  Anlaşma yerine gelen şüpheli A.O.ve M.E.O. polis ekipleri tarafından yanlarında getirdikleri eser ile yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerle yaklaşık bir ay evvel müşteri gibi irtibata geçen polis, tablo için 8 milyon dolar isteyen zanlılarla öncelikle Bakırköy'deki bir otelde, daha sonra ise gene aynı ilçedeki bir marinada yat içerisinde görüşme yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Sokakta yürüyen kadına 10 kurşun

  Sokakta yürüyen kadına 10 kurşun

  Silahlı saldırı sonucu 10 kurşun yarası alan Nurcan Arslan çevreden yetişenler tarafından kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Şüpheli Melih B.'nin bir anlık öfkeye kapıldığını söylediği öğrenildi. Boşanma aşamasında olan Barış Turhan ile Bahar Turhan (34) konuşmak için bir kafede buluştu.

  Okumaya devam et...
 • Grup Yorum Gözaltına Alındı

  Grup Yorum Gözaltına Alındı

  Gruba müdahale eden polis 16 kişiyi, daha sonra da oturma eylemi yapan gruptaki 13 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltı kararları ardından Grup Yorum üyeleri , yaşananlara tepki göstererek hukuksuz olduğunu belirtti.

  Okumaya devam et...
 • AYM, HDP'nin Cizre Başvurusunu Reddetti

  AYM, HDP'nin Cizre Başvurusunu Reddetti

  Anayasa Mahkemesi, müracaat sürecine ilişkili olarak yaptığı bildiride, 26 Ocak günü Padişah Irmak ve 23 Ocakta günü Padişah Irmak dışındaki başvurucuların AYM'ye ferdi müracaatta bulunmaksızın doğrudan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)"ne müracaat yaptığını ve tedbir isteğinde yer aldığını duyurdu".

  Okumaya devam et...
 • CHP'li Kadınlar Kadına Yönelik Şiddeti Protesto Etti

  CHP'li Kadınlar Kadına Yönelik Şiddeti Protesto Etti

  Kadına yönelik şiddetle mücadeleye devam etmek zorunda olduklarını ifade eden Erol, ' Bilmeliyiz ki sorun gece 3'te sokakta olan kız değil, karanlığa teslim olmuş beyinlerimizdir. CHP Ankara İl Kadın Kolları üyeleri, cumartesi gecesi İstanbul Bağdat Caddesi'nde 19 yaşındaki bir üniversite öğrencisinin tecavüze uğramasını ve bu olaya yönelik sosyal medyadaki paylaşımları protesto etti.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi

  İstanbul'da toplu ulaşıma zam geldi

  Hiç de selamet gibi görünmüyor. Tam aylık mavi kart 185 TL olurken tam aylık öğrenci kartı 80 TL oldu. 31 Ocak 2016 Pazar gününden itibaren geçerli olacak yeni tarifeye göre tam bilet 2.30 TL, öğrenci 1.15 TL, indirimli 1.65 TL oldu.

  Okumaya devam et...
 • Tatilde ödev yasağını delen okullara soruşturma

  Tatilde ödev yasağını delen okullara soruşturma

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı imzasıyla yollanan genelgede, "Öğrencilerimizin önümüzde günlerde girecek olduğu sömestr tatillerini verimli bir biçimde yaşamalarını, dinlenmiş bir biçimde yeni döneme sağlıklı bir giriş yapabilmelerini ve ilgi bölümlere de zaman ayırabilmelerini sağlamak amacıyla öğrencilerimize sömestr tatilinde ödev verilmemesi hususunda gereğini rica ederim" denilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Biden:

  Biden: "Erdoğan sonunda gerçeği anladı"

  ABD Başkan Yardımcısı Biden , IŞİD ile mücadelede ilerlediklerini savunurken, Erdoğan'ın da tavrının değişmeye başladığını, görüşmelerinde "Dünyanın kaç bucak olduğunu gördüğünü" söyledi. Biden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili son ifadesinde “gerçeği anlamak” anlamına gelen İngilizce “to see the Lord” (Tanrı’yı görmek) deyimini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Askeri Casusluk Davası Sona Erdi!

  Askeri Casusluk Davası Sona Erdi!

  Bunların yanı sıra sanıkların üzerlerine atılan suçların kanıtlanmadığı ve delil yetersizliğinden dolayı serbest bırakıldı. Ceza Dairesi tarafından bozulan askeri casusluk davası 14 sanığın yargılanmasına devam edildi. Avukatların ardından söz alan sanıklar da beraatlarını talep ettiler. Sanıklardan inzivaya çekilmiş Kadro Albay Mehmet Koray Eryaşa, "Bizler bu davanın sanığı yok mağduruyuz".

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zana şartını açıkladı!

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zana şartını açıkladı!

  ERDOĞAN'DAN LEYLA ZANA AÇIKLAMASIErdoğan Leyla Zana'nın milletvekili yemini etmediği sürece görüşmenin olmayacağını açıkladı ve şöyle konuştu: "Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım". "Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar" dedi. "Bu oyunlara katiyen gelmeyiz". Şu anda bizim Mehmedimizin, Mehmetçiğimiz verdiği mücadele bir bekaa mücadelesidir.

  Okumaya devam et...
 • Bolu'da 5 Akademisyen Gözaltına Alındı

  Bolu'da 5 Akademisyen Gözaltına Alındı

  Cengiz Ekiz , Yrd. Doç. "Barış için Akademisyen " ler bildirisine AİBÜ'den imza atan üç akademisyenin ardından daha önceki soruşturmada isimleri bulunmayan altı akademisyen için tekrar Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ayrı bir soruşturma açıldı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye, AİHM'de hakkında en fazla başvuru yapılan üçüncü ülke oldu

  Türkiye, AİHM'de hakkında en fazla başvuru yapılan üçüncü ülke oldu

  Türkiye, en çok adli yargılanma hakkının ihlâlinden mahkum edildi. AİHM Büyük Dairesi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle İsviçre'de ceza alması konusunda, AİHM tarafından verilen ihlal kararına İsviçre'nin itiraz başvurusunu 15 Ekim'de reddetmişti.

  Okumaya devam et...
 • Kadıköy'de bir araba, metrobüs yoluna uçtu

  Kadıköy'de bir araba, metrobüs yoluna uçtu

  Direksiyonunu kıran Özdemir'in kullandığı otomobil takla atarak metrobüs yoluna girdi. Daha sonra takla atan otomobil bariyerleri aşarak metrobüs yoluna düştü. Takla atan vasıta çekici yardımı ile metrobüs yolundan çıkarıldı. Kaza nedeniyle metrobüs seferlerinde kısa süreli aksama yaşanırken emniyet şeridinde duran aracın sürücüsü Oğuz Güner , "Park halinde bekliyordum".

  Okumaya devam et...