Londravizyon
 • Kardeşlerin kanlı miras kavgası: 2 ölü

  Kardeşlerin kanlı miras kavgası: 2 ölü

  Dün akşam saatlerinde, Gülten Foça " dan (45), servis şoförü eşi Sedat (51) ve kızı Selin (20) Foçadan ile annesi Şadan C."nin Eski Belediye Caddesi'ndeki müstakil evine gitti. İhbar üzerine gelen polis, eve girdiğinde Gülten Foçadan ile eşi Sedat Foçadan'ın öldüğünü belirlerken, ağır yaralı Selin Foçadan sağlık ekiplerinin yaptığı müdahale ardından ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Dağlıca operasyonunda PKK ağır yara yara aldı; 119 ölü

  Dağlıca operasyonunda PKK ağır yara yara aldı; 119 ölü

  Dağlar ve vadiler didik didik arandı , "çıkılamaz" denen bölgelere adım atıldı, teröristlerin mevzileri, sığınakları ve mağaraları birer birer kullanılamaz hale getirildi. Askerin yaptığı operasyonlarda PKK'lıların yaşadıkları panik telsiz konuşmalarına da yansıdı. Teröristlerin konuşmasında ayrıca "bölgeye, Zap ve Avaşin Basyan bölgelerinden takviye kuvvetler gönderildiği, ancak bunların da savaş uçaklarının saldırıları sonucunda zayiat verdiği, kalanların ise bölgeyi takviye edemediği, ...

  Okumaya devam et...
 • İbrahim Amca tatile gidiyor!

  İbrahim Amca tatile gidiyor!

  Onun işi yol bekçiliği... TCDD İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı'na ve turizm şirtketleri ile otellere çağrıda bulunan Demirkan, '"Bu kampanyayı; bıkmadan, yılmadan, usanmadan görevini yapan ve trenlerin güvenliğini sağlayan İbrahim Çivici'ye TCDD veya bir turizm şirketinin bir motivasyon hediyesi vermesi için açıyorum".

  Okumaya devam et...
 • Tahir Elçi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi

  Tahir Elçi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi

  Bu örgüt bir terör örgütüdür ki, binlerce yargı hükmü mevcuttur. Binlerce yargı hükmünün yеrsiz olduğu аnlаmınа gеlеcеk şekilde, bu örgütün bir terör örgütü оlmаdığını ileri sürmеk, artık hiçbir örgütün terör örgütü оlmаdığını, terör diyе bir kаvrаmın da bulunmаdığını kabul еtmеyi gеrеktirir.

  Okumaya devam et...
 • Askerden İzne Geldi Baba Katili Oldu

  Askerden İzne Geldi Baba Katili Oldu

  DHA'nın haberine göre cinayet, sabah saatlerinde Ağrı'nın Murat Mahallesi'nde yaşandı. Babasını öldürdükten sonra vücudunu parçalara ayıran Bilal K.'nın daha sonra evden dışarı çıkarak sokakta bir köpeğinde boğazını kestiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlundan açıklama: Her CHPli kendisini genel başkan adayı olarak görebilir

  Kılıçdaroğlundan açıklama: Her CHPli kendisini genel başkan adayı olarak görebilir

  Faili meçhul cinayetleri siz yargı kararıyla kapatırsanız o ülkeden demokrasiden de özgürlükten de insan haklarından da söz edemezsiniz. "Önce bunları aşmamız lazım, demokrasiyi özgürlükleri yakalaması lazım" dedi. "İyi polisi Davutoğlu oynuyor" dedi. Belli medya organlarında açıkça suçlanıyor, yazarlar açıkça suçlanıyor, gazete patronları açıkça tehdit ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Okul öncesi eğitimi 'gömleğin ilk düğmesi'

  Okul öncesi eğitimi 'gömleğin ilk düğmesi'

  Yani o düğmeyi doğru iliklemek insanın bütün hayatına yön verir. Çocuklar zeka gelişimini yedi yaşına kadar tamamlamakta ve özgüven duygusunu kazanıyorlar. "Onları toplumdan tecrit etmek yerine, toplumun bir parçası haline getirmek zorundayız" diye konuştu. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız konusunda okul yönetimlerinin, personelin, öğretmen ve diğer öğrencilerin duyarlılığı da gerekmektedir.

  Okumaya devam et...
 • HDP'den Gültan Akın için başsağlğı mesajı

  HDP'den Gültan Akın için başsağlğı mesajı

  Akın yapılan bir ankette Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın ölümünden sonra yaşayan en büyük şair seçilmişti. Gülten Akın'ı şiirleriyle tanıdıklarını ifade eden Yüksekdağ, konuşmasına şöyle devam etti: "Şiiri ve yaşam karşısındaki duruşu her zaman bize örnek oldu".

  Okumaya devam et...
 • Kaynar suyla karısını öldürmeye çalışan koca yakalandı

  Kaynar suyla karısını öldürmeye çalışan koca yakalandı

  Gözaltına alınan Yunus E. ifadesi alınmak üzere gayrettepe'de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. DHA'nın haberine göre 23 Ekim'de meydana gelen olayda, Yunus E. eşini 2 gündüz evde hapsetti. Zeynep E. bir þekilde ele geçirdiði cep telefonu ile babasýna " ölüyorum kurtar beni " diye mesaj attý. Bunun üzerine çiftin evine gelen baba Ýlhan E, kýzýný yaralý halde buldu.

  Okumaya devam et...
 • Saatler ne zaman geri alınacak? (Yaz saati uygulaması bitiyor)

  Saatler ne zaman geri alınacak? (Yaz saati uygulaması bitiyor)

  Yaz saatinin bitmesiyle birlikte artık tüm dünya kış saati uygulamasına geçti. Bilindiği gibi 29 Mart 2015′te gün ışından daha fazla yararlanılabilmesi için saatler 1 saat iler alınmıştı. Kış saati uygulamasına geçiş ertelendi ancak kullanılan elektronik cihazların da bu yeni duruma göre ayarlanması gerekecek. Bilgisayarlarda manuel saat ayarı yapma haberimizin ayrıntılarında.

  Okumaya devam et...
 • 3 yaşındaki Taha, su kuyusunda ölü bulundu

  3 yaşındaki Taha, su kuyusunda ölü bulundu

  Eve tahminî 40 mt. uzaklıktaki kuyunun başına revan anne, kuyunun girişinde Taha’nın ayakkabılarını buldu. İçeriye bakan anne oğlunun hareketsiz durduğunu gördü. Küçük çocuğun cesedi kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilirken, Jandarma olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

  Okumaya devam et...
 • TUSKON binalarında polis arama yapıyor

  TUSKON binalarında polis arama yapıyor

  CİHAN Haber Ajansı'nda yer alan bir habere göre aramanın Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nun talimatı ile yapıldığı öğrenildi. Ayrıca dosyada kısıtlılık kаrаrı olduğu kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Yılmaz Özdil: Kılıçdaroğlu defolup gidecek

  Yılmaz Özdil: Kılıçdaroğlu defolup gidecek

  CHP'yi guguk kuşu'na benzeten Yılmaz Özdil , bugünkü yazısında Kılıçdaroğlu ve kurmaylarını hedef alarak, Y-CHP'nin misyonunun AKPi'yi iktidarda tutmak olduğunu savundu. "Atatürkçüleri, yurtseverleri, ulusalcıları yuvadan hariç atıp, ikinci cumhuriyetçileri, siyasi İslamcıları, Kürt milliyetçilerini, liboşları, cemaatçileri, soykırımcıları, tescilli ajanları, sorosçuları kurgu etmek Gözümüzün içerisine baka baka “guguk kuşu operasyonu”dur".

  Okumaya devam et...
 • YÖK Başkanı Saraç Memleketi Tokat'ta

  YÖK Başkanı Saraç Memleketi Tokat'ta

  Saraç, Tokat Valisi Cevdet Can'ı ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "mübarek ve bereketli topraklarda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu" söyledi. Bunu da ilk elden kendi elimizle verelim istedik Gaziosmanpaşa Üniversitemizin öğrencilerine. Vali Can, ziyaretin anısına YÖK Başkanı Saraç'a honça ile birlikte çeşitli yöresel ürünler hediye etti.

  Okumaya devam et...
 • Cemil Bayık: Terör Örgütü PKK olmasaydı Halkların Demokratik Partisi HDP

  Cemil Bayık: Terör Örgütü PKK olmasaydı Halkların Demokratik Partisi HDP

  Gerekçe namına da sansasyonel oldukları alanlarda partinin %60 ve boyun oy almasını gösterdi. “Artık HDP Kürt Özgürlük Hareketi'ne şöyle tavır almalı, arasına şöyle mesafe koymalı safsataları bırakılmalıdır. " HDP %5 alamazdı" Bayık, HDP'nin oylarındaki düşüşün PKK'nın saldırılarından kaynaklandığı görüşünü reddetti ve mevcut oy oranının varlığını kendi oluşumlarına bağladı.

  Okumaya devam et...